Сторінка 564 – Новини ветеранів зі всієї України

Часопис війни: 145 доба

  На початок 145 доби повномасштабного вторгнення в Україну, Росія не має нових територіальних здобутків і Кремль намагається створити умови для затяжної війни в Україні, вважають у ISW (Інститут вивчення війни).

 

  “Війна в Україні може тривати ще 4-6 місяців”, – заявив екс-головнокомандувач об’єднаними силами НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс. Висока ймовірність, що війна завершиться замороженим конфліктом, як це було під час Корейської війни, озвучив Ставрідіс “хотєлкі” Кремля.


  “Україна може відкинути російські війська до своїх довоєнних кордонів до 2023 року”, – впевнено заявляє генерал США Ходжес. Однією з найважливіших умов для цього є подальша підтримка Заходу через санкції та постачання зброї.

 

   ISW продовжує прогнозувати, що кінець оперативної паузи характеризуватиметься коливанням та ступінчастим поновленням наземних наступальних дій. Російські збройні сили продовжують повернення з оперативної паузи та провели обмежені наземні атаки на Донеччині 17 липня. На північ від Харкова та вздовж Південної осі супротивник зосередився на обороні.

 

http:///respublika-bilorus-dopustyla-defolt/

  За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без змін. Ворог періодично здійснює повітряну розвідку та артилерійські обстріли позицій ЗСУ в прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей.

 

  Курська Народна Республіка. Гауляйтер Роман Старовойт заявив, що рашисти розпочали “виконання бойових завдань у рамках СВО” на кордоні Глушківського району Сумської області, тому в “КуреНеР” чути постріли.

 

На Харківському напрямку ворог намагається не допустити просування наших військ у бік державного кордону. Здійснював обстріли в районах міста Харкова та населених пунктів Дергачі, Печеніги, Прудянка, Руські Тишки, Питомник, Коробочкине. Завдав авіаційних ударів біля Верхнього Салтова та Рубіжного.

 

http:///ministr-oborony-oleksii-reznikov-dav-interviu-vvs/
На Слов’янському напрямку противник обстріляв із артилерії райони населених пунктів Новомиколаївка, Дібровне, Костянтинівка, Богородичне, Мазанівка, Курулька, Чепіль, Вірнопілля, Нова Дмитрівка та інших. Завдав авіаудару неподалік Богородичного.
 
На Донецькому напрямку рашисти намагаються просунутися із Лисичанська у бік Бахмута. У бій кинуті мобілізовані чоловіки з нещодавно окупованих міст. Про це повідомив голова Луганської ОВ Сергій Гайдай. На жаль, вони раніше не сприймали інформацію про мобілізацію чоловіків рашистами на раніше окупованій частині регіону, і не бачили загрози для себе. а були впевнені, що “російський світ” – це насамперед гарне життя. А зараз вони перетворюються на негідників, які йдуть убивати мешканців сусідніх населених пунктів. Деякі – навіть йдуть добровільно.

Поблизу Григорівки  точаться запеклі бої. Ворожі атаки в районах н.п. Верхньокам’янське, Спірне та Серебрянка відбиті.

Бахмутський напрямок. ЗС РФ здійснили безуспішні штурмові дії в районах Новолуганського, Семигір’я та Вуглегірської ТЕС.  Усі спроби штурмів у районах н.п. Кам’янка, Новомихайлівка та Вугледар ЗСУ придушили. Ворог із втратами відійшов.

 

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках окупанти обстрілювали позицій наших військ із мінометів, ствольної та реактивної артилерії зокрема в районах населених пунктів Кам’янка, Авдіївка, Красногорівка, Новомихайлівка, Кам’янське, Малі Щербаки, Пречистівка. Завдали авіаударів неподалік Новоданилівки і Новоандріївки. Всі спроби ворожих штурмів в районах населених пунктів Кам’янка, Новомихайлівка та Вугледар українські воїни звели нанівець. Загарбники з втратами відійшли.
 
  Противник задіяв засоби радіоелектронної боротьби для придушення каналів супутникового зв’язку.
 
На Південнобузькому напрямку тривають артилеристські дуелі по лінії зіткнення. Ворог завдав авіаудару біля Потьомкиного. Для виявлення змін у положенні наших військ та корегування вогню вів повітряну розвідку БпЛА.
 
Чорне і Азовське море, Кримський півострів. Авіація рашистів цілодобово “висить” над Кримським мостом – бояться за міст.
 
  ЧФ РФ здійснив черговий жест доброї волі”: рашисти передислокували значну кількість кораблів флоту із Севастополя до Новоросійська, повідомив речник Одеської ОВА Братчук.
 
 
Найманці. Кремль використовує ПВК “Вагнер” для посилення передових сил та зменшення нестачі особового складу через втрати. За розвідданими, “вгнерівці” відігравали вирішальну роль у недавніх боях, включаючи взяття Попасної та Лисичанська. Щоб компенсувати завдані важкі втрати, зараз ПВК вербує до своїх лав в’язнів та осіб, які раніше були занесені воєнкоматами до “чорного списку”.
 
  Аналітики прогнозують, що це негативно вплине на ефективність ПВК та знизить її цінність на полі бою для регулярних російських військ. Крім того, британська розвідка зазначає, що керівнику ПВК “Вагнер” Євгену Пригожину повісили на груди звання героя Росії. А це може посилити існуюче невдоволення між військовими “путлерівцями” та “вагнерівцями”.
 
“Чеченська Народна Республіка”. РамзанКа Диров, який нещодавно кричав: “Візьмемо Київ за три дні!” і закликав Зеленського негайно здаватися, тепер просить Москву розмістити засоби ППО в чеченській глибинці, щоб захиститися від “HIMARS” та інших “смаколиків” американського ВПК.
 
http:///v-ukrainsko-rosiiskii-viini-rozpochynaietsia-nova-faza-vvazhaiut-mizhnarodni-viiskovi-eksperty/

В українсько-російській війні розпочинається нова фаза – вважають міжнародні військові експерти

  Міжнародні військові експерти відзначають, що в українсько-російській війні розпочинається нова фаза, в якій ініціатива поступово переходить до ЗСУ: українці контратакують, росіяни обороняються та підраховують втрати.


  Пресслужба ОК «Південь» ЗСУ в неділю вранці підтвердила успішний контрнаступ на південному напрямку: «Ми не просуваємося з тією швидкістю, з якою очікувалося, але, повірте, якість важливіша за швидкість».


  Росія теж готується розпочати нову фазу війни, зазначає паблік “Можемо пояснити”. Але вона буде іншою. Інститут дослідження Війни (Institute for the Study of War) повідомляє: “Перебравши з уцілілих залишків своє військо, російське командування переходить, кажучи словами Шойгу, в активну стадію «на всій території спецоперації». Але основа цієї фази – оборонна”.

 

http:///nichoho-sviatoho-rashysty-obstriliuiut-sviatohirsku-lavru/

  Британська розвідка також стверджує: «Російські маневри — оборонні, це реакція на очікуваний контрнаступ України та на величезні втрати через удари українськими “Хаймарсами” за складами та військовими ставками».


  Щойно налагоджена російська логістика значно постраждала внаслідок ударів. Відповідно, пише Reuters, знову виникає величезна проблема з логістикою. 

 

  Нові проблеми накладаються на гігантські втрати ЗС РФ, які вони зазнали за чотири з половиною місяці війни. За даними керівника комітету начальників штабів Великобританії, адмірала сера Тоні Радакіна, Росія втратила 30% наземного бойового ресурсу. В абсолютних цифрах це 50000 поранених та вбитих, знищено 1700 танків та 4 тисячі БТР. За цитованими The Guardian даними, РФ також втратила 220 літаків.


  «Українці абсолютно вірять у перемогу. Вони бачать, як важко Росії продовжувати її агресію. Від Росії лютневого зразка мало що залишилося», – говорить сер Радакін.

 

http:///u-prazi-pratsiuie-vystavka-znyshchenoi-viiskovoi-tekhniky-rosiiskykh-okupantiv/

  Росія прикладає особливі зусилля для захисту вже окупованих позицій на окупованих позиціях на півдні. 500 солдатів та десятки одиниць техніки розміщено на одній лише Запорізькій АЕС.

 

  “Зміцнення півдня – свідчення того, наскільки серйозною загрозою вважає Кремль Україну зараз”, – повідомляє британське Міноборони.


  За інсайдерськими даними ISW, Кремль продовжує планувати захоплення всієї Херсонської області, але експерти називають цей план «нездійсненним»

 

За інформацією іноземних ЗМІ.

 

У Празі працює виставка знищеної військової техніки російських окупантів

   У Празі Денис Монастирський  представив виставку військової техніки російських окупантів, знищеної в боях в Україні. На експозиції  представлені російський танк Т-90, артилерійські установки, протитанкові системи і зенітно-ракетний комплекс «Бук», а також залишки ракет, що були випущені росіянами по українських містах.

 

  За словами міністра внутрішніх справ українськими військовими вже знищено понад 1,5 тисячі російських танків та більше 4 тисяч бронетранспортерів.

 

На зображенні може бути: текст «" reHepaлbHий wTa6 3C yKpaйHи iHфopmye npoTRrom 24.02- -17.07.2022 OPIEHTOBHI BTpaTи npoTиBHиKa cKлaли: лKBAoBaHo oco6oBoro cKлaAy +160 38300 LIQUIDATED PERSONNEL 1684 TAHKIB TANKS 3879 ARMOURED PERSONNEL VEHICLE 6oйoBиx 6poHboBaHиx mawиH +0/1 846/248 apTилepйcbKиx cиcTem pc3B ARTILLERY SYSTEMS MLRS 3aco6и nno TI-AIRCRAFT WARFARE SYSTEMS 220/18 ΛΙΤΑΚΙΒ/ΓΕΛΙΚΟΠΤΕΡΙΒ AIRCRAFT/HELICOPTERS +1 688 6nлa onepaTиBHo-TaKTи4Horo piBHR ÛETION- TACTICAL LEVEL 166 KpилaTi paKeTи CRUISE MISSILES Kopa6л /KaTepи WARSHIPS/BOATS aBTomo6лbHa TEXHIKA TA uиcTepHи 3 ΠΜΜ +11 2746 VEHICLES & FUEL TANKS cneuaлbHa TEXHIKA SPECIAL EQUIPMENT»
http:///chasopys-viiny-144-doba/

Вісім років тому сталася трагедія, але зло непокаране і досі

  Сьогодні, 17 липня, виповнюється вісім років трагедії, яка сталася в Україні з вини російських військових. В 2014 році російський комплекс ППО “Бук” збив пасажирський літак “Boeing-777” компанії “Malaysia Airlines”, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур. На борту перебувало 298 людей.

 

Якби ППО належало якійсь “іншій країні”, то “світова спільнота” вже б давно її розібрала на складові частини. Але ніхто з росіян, починаючи з розрахунку “Бука” і закінчуючи найвищим керівництвом РФії, і досі не поніс за цей злочин жодної  відповідальності. 


  Більшість пасажирів рейсу були голандцями, але це не завадило голандським фірмам ще 8 років заробляти гроші на Росії. Зокрема, саме завдяки голандським компаніям Путін побудував Кримський міст, через який перекидалася військова техніка для окупації півдня України.

 

  Багаті, потужні, технологічні, але боягузливі країни злякались тоді покарати знахабнілого варвара з ресурсами і ядерною палицею. А тепер Світ опинився за крок від нової світової війни. І вона може розпочатися, якщо не покарати злочинців хоча б зараз.

 

   Непокаране зло міцнішає і повертається вдвічі сильнішим!

 

Рузана Зубік, НОВА: новини ветеарнів АТО/ООС

 

http:///ministr-oborony-oleksii-reznikov-dav-interviu-vvs/

Міністр оборони Олексій Резніков дав інтерв’ю ВВС

Міністр оборони України Олексій Резніков дав інтерв’ю ВВС.

Головне із сказаного:

  • Наше ППО збиває 50% усіх ракет, випущених по наших містах.
  • Я впевнений, що згодом нам почнуть постачати літаки. Раніше нам не хотіли давати і Гарпуни з MLRS – як бачите, зараз вони в нашому розпорядженні.
  • Сили спротиву агресору зараз налічують близько мільйона осіб. Сюди належать ЗСУ, нацгвардія, нацполіція, інші воєнізовані формування.
  • Наша мета – відвоювати захоплену рашистами територію України до кордонів 1991 року.
  • Пік наших втрат був у травні. Тоді ми втрачали щодня втрачали по 100 чоловік. Втрати ворога були в рази більші.
  • Україна чекає на постачання ракет з дальністю до 300 км.

 

  Крім того, міністр оборони Олексій Резніков у листі до свого американського колеги написав, що Україна не буде застосовувати HIMARS по території Росії. Але він не виключив удар цією установкою по окупованому рашистами Криму.

 

“Нам чужого не треба – ми забираємо своє”, – написав Резніков.

 

http:///maryna-ovsiannikova-vlashtuvala-odynochnyi-piket-navproty-kremlia-i-ii-ne-zaareshtuvaly/

Часопис війни: 144 доба

  Триває 144 доба війни. Сьогодні ГУР фіксує активність противника по всій лінії фронту, повідомив представник Головного управління розвідки Вадим Скибицький. 


  РФ посилає сигнали про перехід до агресивнішої фази війни в Україні. Про це пише The New York times, коментуючи наказ міністра оборони Росії Сергія Шойгу активізувати атаки “на всіх операційних напрямках”. 


  Сергій Шойгу наказав командувачам Південного та Центрального військових округів – генералу Суровікіну та генералу-полковнику Лапіну – посилити наступальні операції на всіх напрямках. Він зазначив, що Суровікін і Лапін обидва продовжать командувати силами на одному напрямку. Таке рішення видається військовим експертам дивним.

 

  Пресслужба Генерального штабу ЗСУ інформує, що на Волинському та Поліському напрямках підрозділи збройних сил республіки білорусь продовжують виконувати визначені завдання. За наявною інформацією у прикордонних районах Брестської області діє обмеження на відвідування лісу місцевим населенням.

 
На Сіверському напрямку без особливих змін. Ворог завдав авіаудару поблизу Есмані Сумської області. Крім того, періодично здійснює повітряну розвідку та артилерійські обстріли позицій наших військ в прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей.
 
На Харківському напрямку противник намагається утримати зайняті рубежі. Кремль наказав ЗС РФ взяти під контроль усю Харківську область, незважаючи на надзвичайно низьку ймовірність успіху Росії у таких зусиллях, повідомляє ISW.
 
 
  Російські окупанти обстріляли н.п. Петрівка, Рідне, Соснівка, Слатине, Пришиб, Руські Тишки, Питомник, Верхній Салтів та інших. Вів повітряну розвідку БпЛА “Орлан-10”.
 
 
  У місті Куп’янськ Харківської області рашисти підняли «флаг ХаНаР». 
 

На Слов’янському напрямку противник вів штурмові дії в районі населеного пункту Івано-Дар’ївка, успіху не мав. Намагався просунутись в напрямку Верхньокам’янки. Отримав рішучу відсіч, зазнав втрат та відійшов. Вів повітряну розвідку БпЛА оперативно-тактичного рівня неподалік Званівки, Федорівки і Серебрянки.

 

  Із ствольної та реактивної артилерії ворог обстріляв цивільну та військову інфраструктуру н.п. Закітного, Григорівки, Тетянівки, Званівки, Міньківки, Райгородка.

 

  З території Святогірської Лаври вдалося евакуювати сім’ю з трьома дітьми, у тому числі новонародженою дитиною, та літню пару – ГУР. Загалом на території Лаври від рашистських обстрілів рятуються до 600 мирних жителів, серед них більше 50 дітей, у тому числі 4 немовляти. Україна продовжує працювати над встановленням режиму припинення вогню та організацією гуманітарного коридору для їхньої безпечної евакуації.

 

На Бахмутському напрямку ураїнські воїни грамотно відбили чергову спробу розвідки боєм поблизу Берестового та Білогорівки.

 

  Противник здійснював обстріли наші позиції в районах населених пунктів Новолуганське, Берестове, Білорогівка, Вершина, Виїмка, Суха Балка, Олександропіль та території Вуглегірської ТЕС.  Також окупанти завдали ракетно-авіаційних ударів неподалік Соледара, Покровського та Світлодарська.
 
 
 

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках тривають систематичні обстріли позицій наших військ по лінії зіткнення. Окупанти завдали авіаційних ударів поблизу Кам’янки, Щербаків та Малих Щербаків.     Окупаційна “влада” Мелітополя видала “наказ” про депортацію мешканців за проукраїнську позицію. Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров.

 

На Південнобузькому напрямку зафіксовано обстріли в районах населених пунктів Нововоронцовка, Кобзарці, Благодатне, Біла Криниця, Трудолюбівка, Новогригорівка, Оленівка, Прибузьке, Олександрівка, Лупареве та інших. Ворог завдав ракетних ударів по місту Миколаєву. Зберігатися загроза повторення таких дій ворога у регіоні.

 

  Захоплену частину Херсонської області обороняє 15-тисячне угруповання окупантів, повідомив радник голови ВП Олексій Арестович в ефірі “Фейгін.Live”. Але ЗСУ потроху просуваються на Херсонському напрямку, повідомила речник Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

 

Генерал-лейтенант Бен Ходжес, колишній командувач військ США в Європі.

   ЗСУ можуть може відкинути російські війська на довоєнні позиції до початку 2023 року, що зведе нанівець територіальні завоювання Росії, оскільки війська Путіна “виснажені”.

 

  “Росіяни виснажені. На даний момент у них немає іншої стратегії, крім того, що вони зараз роблять”. Більшість армії Путіна вже бере участь у війні, але Росія досягла незначного територіального успіху порівняно із зусиллями, які вона доклала за останні 20 тижнів бойових дій”, – стверджує Бен Ходжес.

 

  “Генерал-лейтенант Бен Ходжес, колишній командувач військ США в Європі. Я особисто вірю тому, що говорить Ходжес”, – пише Андрій Цаплієнко.

 

  “Він один з небагатьох моїх співрозмовників, який ще в 2021 році попереджав про повномасштабне вторгнення росіян і точно описав, як і де конкретно окупанти будуть проводити свої операції. В квітні минулого (2021 року) він, нажаль, не помилився. Сподіваюсь, зараз він теж не помиляється. На щастя”, – написав Андрій Цаплієнко.

 

http:///moskva-hotuie-viiska-do-novoho-vyrishalnoho-nastupu/

Марина Овсяннікова влаштувала одиночний пікет навпроти Кремля і її не заарештували!

   Свіжа “консерва” російських спецслужб Марина Овсяннікова провела одиночний пікет на набережній як раз навпроти Кремля. В руках колишньої співробітниці “Першого каналу”, яка звільнилася після антивоєнної акції у прямому ефірі, був плакат: “Путін – вбивця. Його солдати – фашисти. 352 дитини загинули. Скільки ще має загинути дітей, щоб ви зупинилися?”


 У відвідувачів соцмереж одразу виникло лише одне запитання: як це Овсянніковій вдалося влаштувати антивоєнний пікет у такому “людному” місці і на це аж ніяк не відреагувала московська поліція та “відповідні” служби? 

 

Як там постійно повторює відомий рашистський пропагандист:

“Совпадєніє? Нє думаю!…”

 

Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

http:///moskva-hotuie-viiska-do-novoho-vyrishalnoho-nastupu/

Москва готує війська до нового вирішального наступу

  Москва готує війська до нового вирішального наступу і не має наміру зараз завершувати “спецоперацію”, хоч Кремль і висунув Києву “переговорний ультиматум”.


  За словами генерала Миколи Маломужа, Москва висунула Києву ультиматум і чекає, що переговори відбуватимуться саме на її умовах.

 

  “А ультиматум Путіна такий: або в найближчі півтора – два тижні ми починаємо масштабний наступ на Донецьк, посилюємо тиск на Харків і на Південь, або переговори на наших умовах”, – заявив Маломуж. Він додав, що рашисти збираються продовжити агресію одночасно на кількох напрямках.


  Інші військові оглядачі вважають, що “ультимативними заявами” Москва намагається налякати Київ та схилити його на припинення бойових “на період переговорного процесу”, що для ЗС РФ зараз надзвичайно необхідно.


  Російським військам, які вимотані і зазнали величезних втрат, зараз надзвичайно необхідна “оперативна пауза”. Єдине угрупування рашистів, яке “трохи перепочило” і “нагуляло жирок” після втечі з під Києва, Чернігова, Сум – це угрупування ЗС РФ на північ від Харкова. Саме під Харковом надзвичайно можлива активізація запеклих бойових дій найближчим часом.


  Якщо говорити про Донбас, то рашисти не збираються зупинятися “на досягнутому”. Вони спробують спочатку дотиснути ЗСУ до адмінкордонів Донецької області, і якщо надійдуть свіжі підкріплення, спробують дістатися Запоріжжя та Дніпра. Це дало б їм можливість вийти на одну із “запланованих”, ще на березень 2022 року, “ліній наступу”: Херсон-Запріжжя-Дніпро-Красноград-Харків.

 

http:///rashysty-v-dnr-provely-repetytsiiu-realizatsii-smertnoho-vyroku/

   А коли керівництво України погодиться на “Мінськ-3” (чи “Стамбул-1”) – це дасть рашистам більше часу на підготовку до наступу. Якщо керівництво України і надалі наполягатиме на відведенні російських військ на позиції до початку повномасштабної агресії, або ж взагалі – на лінію державного кордону, російські генерали розпочнуть наступ в 20-тих числах липня, у повній відповідності з рекомендаціями “астрологів”.

 

  Треба чітко зрозуміти: хоч піде керівництво Україна на переговори, хоч ні – Москва і надалі продовжить наступ. Починаючи з Чеченских воєн, окупації частини Грузії, рашисти виробили тактику поступового “відкусювання територій”. Зупинити рашистский наступ можливо тільки повним знищенням “наступальних можливостей” ЗС Росії.


  Так, як на 11.09.2022р. намічені референдуми по маріонеткових утвореннях (ЛНР, ДНР, ХеНР), то можна цілком допустити, що на ЗСУ та населення України чекає дуже “спекотний” останні літній місяць.

 

  Москва буде поспішати  ще й через те, що всередині “російських еліт” вже тривають “рухи за перерозподіл влади”, які восени і взимку досягнуть кульмінації. До цього часу за будь яку ціну потрібно показати “народу Росії”, що всі цілі, намічені і закладені в “СВО”, повністю досягнуті. І їм начхати на власні втрати в живій силі і техніці, фінансові витрати – там “на кону” зараз “царський трон”.

 

Аслан Дзітоєв, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

http:///chasopys-viiny-143-doba-karty/

Рашисти в ДНР провели репетицію реалізації “смертного вироку”

  Глава МЗС Великобританії Ліз Трасс звинуватила Росію у смерті британця Пола Урі, який перебував у полоні так званої “ДНР”. “Я вражена повідомленнями про смерть британського гуманітарного працівника Пола Урі під час утримання під вартою. Росія має понести повну відповідальність за це”, – заявила Трасс. 


  Нагадуємо: місцеві “ЗМІ” повідомили, що в маріонетковій «ДНР», 10 липня 2022 року, “від хвороб і стресу” раптово помер громадянин Великобританії Пол Урі, який перебував у полоні рашистів. 

 

  За словами рідних Урі, рашистам було точно відомо, що в момент затримання у Пола при собі був інсулін, оскільки він страждав діабетом 1-го типу. Сепаратисти не могли не знати, що це за засіб і при якому діагнозі його прописують. Про це повідомляє BBC.


  Якщо перекласти на “нормальну мову”, то маємо наступне: “Ми (рашисти – прим. авт.) свідомо “технічно вбили” вашого громадянина в ДНР, бо дуже хочемо подивитися на те, а “що нам буде”, коли ми “офіційно” вб’ємо ще пару ваших громадян, “засуджених” на смерть “найсправедливішим судом у Світі”.


  А щоб ви нас остаточно мали за повних придурків, у Держдумі РФ запропонували оголосити дідуся Байдена у міжнародний розшук за політику щодо «спонсування неонацизму»

 

  Реакція МЗС Великобританії: викликали посла РФ “на килим” у зв’язку зі смертю громадянина Пола Урі у маріонетковій так званій “ДНР”. Слідкуємо за подальшим розвитком подій.

 

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветераныв АТО/ООС.

 

http:///raketnyi-teroryzm-rashystiv-khronika-podii/

Ракетний тероризм рашистів: хроніка подій

  В рамках стратегії “ракетного тероризму”, яка втілюється в життя Кремлем починаючи з квітня 2022 року, сьогодні вночі було здійснено запуск ракет Х-101 (приблизно 8) з літаків російської стратегічної авіації Ту-95 МС над північною частиною Каспійського моря.

 

  По місту Дніпру було запущено 6 ракет, 4 з яких були збиті, 1 ракета була збита ППО в Білоцерківському районі на Київщині, 1 ракета була збита ППО на Полтавщині.

 

  «Прильоти» по Дніпру. Ракети влучили по промисловому підприємству і по жвавій вулиці поряд з ним. Попередньо повідомили, що ця російська атака забрала життя 3-х людей, ще 15 поранені. Наші військові збили 4 з 6 російських ракет, які увечері атакували Дніпро та область, повідомив Валентин Резніченко.

 

“Це війна! Ви *** розумієте, що – це війна? Хоч би як хто намагався гнати від себе цю думку. Ми воюємо з абсолютно аморальними людьми, вбивцями та мародерами», – так емоційно мер Дніпра Борис Філатов відповів на панічні пости у соцмережах.


   У небі над Білоцерківським районом Київської області українська система ППО збила російську ракету, заявив голова Київської ОВ Олексій Кулеба. За його словами, попередньо жертв і руйнувань немає, бо уламки впали в полі. Є відео, як ракету збиває винищувач. 

 

Краматорськ. Цілеспрямований удар по центру міста. Відео: журналіст Денис Казанський. 

 

Рашисти обстріляли центр Бахмута із РСЗВ «Ураган». По Центральному ринку вони випустили одну ракету, ще дві – по житловому масиву. На місці працювали слідчо-оперативні групи та працівники ДСНС. Внаслідок обстрілу зруйновано приміщення на ринку та магазини. Від ударної хвилі пошкоджені вікна прилеглого п’ятиповерхового будинку.

 

Центр Бахмута вранці 16 липня 2022 року

Кременчук. Наразі немає інформації про влучання в об‘єкти, руйнування чи постраждалих.


По Чугуєву росіяни завдали ракетний удар о 03:20, інформує ДСНС. За даними Чугуївського міського голови, зруйновано одну зі шкіл міста, магазин будівельних матеріалів та кілька житлових будинків. Троє людей загинуло внаслідок ракетних ударів цієї ночі, повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов. Ще троє містян були госпіталізовані.

 

Чугуїв вранці 16.07.2022 р.

Жителів Сум та Білопілля закликають евакуюватись на пару днів. Із таким закликом до громадян звернулися мери цих міст.

 

  З території Білорусі по Україні випущено щонайменше 689 ракет із початку повномасштабного вторгнення Росії. Ось так мовчазно Білорусь воює проти мирних українців.

 

  Внаслідок ракетної атаки Росії на Вінницю загинуло 24 особи. Сьогодні в лікарні померла ще одна жінка, у якої було обпечено 85% тіла. Про це повідомив голова ОДА Сергій Борзов. Рашапропагандон Норкін назвав загибель людей у Вінниці, включаючи трьох дітей,  “супутнім збитком”.

 

Довідка: Ракета Х-101 – одна із найтехнологічніших на озброєнні країни-терориста. Її бойова частина важить понад 400 кілограмів вибухівки, а дальність польоту становить – 5500 кілометрів. Швидкість ракети – 720 км/год.

 

http:///ssha-zaklykaly-svoikh-hromadian-nehaino-vyikhaty-z-ukrainy-cherez-zahrozu-masovanoho-raketnoho-udaru/