Самопроголошена Турецька республіка Північного Кіпру (ТРПК) надала миротворцям термін в один місяць, щоб залишити острів, якщо Організація Об’єднаних Націй не визнає її існування, інформує Hurriyet.
“Наша гостинність має свої межі: або вони підписують військову угоду з ТРПК, або йдуть”, – цитує в середу турецька щоденна газета Hurriyet слова міністра закордонних справ турків-кіпріотів Тахсіна Ертугрулоглу. “Ми вирішили дати їм ще місяць”, – додав він.
Варто нагадати, що турецькі війська вторглися на острів Кіпр, що знаходиться в східній частині Середземного моря, ву 1974 році. Конфлікт розпочався після перевороту, спланованого Афінами, який мав на меті об’єднати острів Кіпр з Грецією. З цього часу острів фактично розділений на 2 частини “стіною” і в північній його частині перебувають десятки тисяч солдатів з материкової Туреччини.
ТРПК була проголошена в односторонньому порядку у 1983 році та визнана лише Туреччиною. Присутність Збройних сил ООН продиктовано мандатом, виданим Радою Безпеки ООН, який продовжується кожні шість місяців наприкінці січня та липня.
Не зважаючи на існування “замороженого конфлікту”, 01 травня 2004 року, Республіка Кіпр приєдналася до Європейського Союзу.
У 2004 році ООН спробувала реалізувати план, спрямований на возз’єднання острова. Було проведено референдум обома сторонами: його схвалили майже 65 відсотків турків-кіпріотів, але відкинули понад 75 відсотків греків-кіпріотів. Подальші переговори щодо врегулювання “кіпрського конфлікту” остаточно зайшли в глухий кут у 2017 році.
Після перемог “турецької зброї” в Лівії, Закавказзі і під час україно-російської війни, самопроголошена Турецька республіка Північного Кіпру (ТРПК) раптово вирішила домагатися офіційного її визнання Організацією Об’єднаних Націй.

