Сторінка 560 – Новини ветеранів зі всієї України

Росія в рамках угоди щодо зерна не брала на себе зобов’язань – Лавров

  «Росія в рамках угоди щодо зерна не брала на себе зобов’язань, що заважають продовжувати спеціальну військову операцію (СВО) та знищувати військову інфраструктуру», – заявив Сергій Лавров.

 

  До “військової інфраструктури”  рашисти відносять будь-які об’єкти. розташовані на території України: школи, лікарні, супермаркети, стоянки цивільного автотранспорту, будинки мирних громадян і тому подібне.


  Вчора Лавров заявив, що російські військові кораблі в рамках досягнутої угоди “щось збираються “контролювати” в українських територіальних водах та робити “огляди кораблів”, які прямують до українських портів. Разом з тим російський “закордонний міністр” ще раз підкреслив особливу зацікавленість Кремля у якнайшвидшому розмінування українських портів.

 

Кубраков Олександр Миколайович, Міністр інфраструктури України.

  Міністр інфраструктури України Кубраков (на фото) заявив, що Україна припинить експорт зерна у разі загроз від Росії у Чорному морі.

 

«Ми підписували угоду з ООН та Туреччиною. Це сторони, які повинні гарантувати безпеку. Якщо вони гарантують – воно працює, якщо не гарантують – воно не працює», – заявив міністр інфраструктури України.

 

  Варто зазначити, що у перемовинах по підписанню “Стамбульської зернової угоди” були задіяні представники Офісу Президента України, а не Міністерства Закордонних Справ.  Результатом підписання “Угоди” стало зняття санкцій з Російської Федерації на продаж  власного та награбованого в Україні і привласненого РФією зерна. Також відтепер Росія може закупити запчастини у іноземних компаній для ремонту власних “пасажирських” літаків.

 

  З іншого боку, навіть за умови продовження блокування українських портів, постачання Росією зерна на Світові ринки зменшить загрозу голоду. А це, в свою чергу, може опосередковано врятувати країни, які нам зараз допомагають озброєнням і надають притулок українським біженцям, від натовпу голодуючих біженців з країн “Третього світу”. 

 

 Єдине, що у цій ситуації лишається незрозумілим – чому за півроку російської агресії зерно не вивезли за допомого автомобілів та залізницею. Рашисти досить оперативно спустошили зерносховища на окупованих територіях саме у такий спосіб.

 

Василина Нещеретна, НОВА:т новини ветеранів АТО/ООС.

 

http:///prem-ier-ministr-viktor-orban-vyklav-uhorskyi-variant-rasovoi-teorii/

Прем’єр-міністр Віктор Орбан виклав “угорський варіант расової теорії”

  Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виклав “угорський варіант расової теорії” заявивши, що виступає “проти змішування європейських та неєвропейських рас”, повідомило видання The Guardian.


  Критикуючи нелегальну міграцію на фоні війни в Україні Віктор Орбан під час своєї промови заявив, що Угорці – не змішана раса”.

 

  “Ми [угорці] не є змішаною расою… і ми не хочемо перетворитись на змішану расу». Він додав, що країни, де змішуються європейці та не європейці, “більше не є націями”, – заявив Орбан.


  “Угорський варіант расової теорії” Орбан виклав під час показової щорічної промови в Бейле-Тушнад (Румунія), де він раніше виступав із основними політичними ідеями та ідеологічними “напрацюваннями”. Саме там, у 2014 році, він вперше заявив, що хоче побудувати “неліберальну демократію” в Угорщині.

 

  Цього року Орбан виголосив апокаліптичну промову, в якій передбачив занепад Заходу та пророкує “десятиліття небезпек, невизначеності та війни”.

 

  Подібні расистські заяви Віктор Орбан робив роками, але їх намагалися “толерантно не помічати”. Цього разу коментарі були сформульовані в таких різких ультраправих термінах, що расистська заява найкращого друга Путіна про “не змішування рас” у Європі здійняла хвилю обурення опозиційних партій і європейських політиків.


  Каталін Чех, депутат Європарламенту від опозиційної партії Momentum, сказала, що глибоко вражена промовою прем’єр-міністра Угорщини. “Його заяви нагадують час, який, я думаю, ми всі хотіли б забути. Вони дійсно показують справжнє обличчя режиму”, – сказала вона.


Румунський євродепутат Алін Мітуца також гнівно відреагував на коментарі Орбана. “Говорити про расову чи етнічну “чистоту”, особливо в такому змішаному регіоні, як Центральна та Східна Європа, є оманливо та дуже небезпечно”, – написав він у Twitter.

 

  В даному випадку можливо допустити 2 варіанти. Або ж Віктор Орбан просто не вчив історію угорського народу, і гадки не має звідки прийшли угорці та з якими народами “перемішалися” після завершення “Пошуків Батьківщини”.

 

  Можливий також інший варіант – Орбан свідомо намагається бути схожим на таких “видатних” політиків, як Путін, Гітлер, Муссоліні, Хорті – і далі за “відповідним списком”.


  Через те, що Україна має з Угорщиною спільну ділянку кордону, керівництво України має дуже серйозно сприймати загрозу з боку сусідньої країни і негайно розробити заходи щодо нейтралізації можливих “негативних наслідків” (поки справа не дійшла до “недружнього та непроханого візиту” ще одного “братського народу”).

 

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС.

 

http:///uhorshchyna-domovylas-z-rosiieiu/

Китай вивів на орбіту космічний лабораторний модуль “Веньтянь”

  У неділю, 24 липня 2022 року, Китай вивів на орбіту космічни лабораторний модуль “Веньтянь”, який має бути пристикований до базового модуля “Тяньхе”. Новий модуль “Веньтянь” у складі орбітальної станції планують використовувати, як біологічну лабораторію.

 

  За повідомленнями китайських державних ЗМІ, ракета-носій “Чанчжен-5Б” із лабораторним модулем “Веньтень” стартувала з космодрому Веньчан на острові Хайнань.  Як повідомили в CMSA, космічний модуль відокремився від ракети-носія через вісім хвилин після старту та вийшов на заплановану орбіту.

 

 В CMSA повідомили, що космічний модуль “Веньтень”  має зістикуватися з базовим модулем “Тяньхе”, який перебуває у космосі з квітня 2021 року. На думку експертів, це буде серйозним викликом та вимагатиме використання роботизованої руки-маніпулятора, встановленої на “Тяньхе”.

 

Китай построит «Небесный дворец»: национальная космическая станция появится  у КНР в 2022 году: Общество: Облгазета
Китайська орбітальна космічна станція “Тяньгун” («Небесний палац») складається з модулів “Тяньхе”, “Веньтень”, “Ментянь”.

   Модуль “Веньтень” довжиною 18 метрів і діаметром 4,2 метра важить 22 тони. У ньому обладнана спальна зона на три місця, відділення для проведення наукових експериментів, а також є вбудована кухня-камбуз. Окрім іншого “Веньтень” може стати рятувальною капсулою на випадок виникнення проблем у модулі “Тяньхе”.


  На жовтень 2022 року заплановано запуск третього орбітального космічного модуля “Ментянь”. Разом з базовим модулем “Тяньхе” та модулем “Веньтень” вони утворять китайську орбітальну космічну станцію “Тяньгун”, яка розпочне повноцінно функціонувати з кінця цього року.

 

  Перебування станції “Тяньгун” на навколоземній орбіті розраховано на десять років.

 

http:///u-kosmosi-staie-tisno-hromadiany-knr-nevdovoleni-aktyvnistiu-ilona-maska/

У російської САУ розірвало ствол – це перший дзвіночок технічного колапсу

  У кожного ствола, з якого стріляють, є свій певний ресурс, і коли він вичерпується – зростає ризик розриву ствола під час пострілу. Схоже, у ствола, представленого на фото, ресурс був вже вичерпаний.

 

  Російська 203-мм САУ 2С7М “Малка”  – це “модернізована” радянська САУ “Піон”. А власного виробництва нарізних 2А44 на Росії на пчаток повномаасштабного вторгенння в Україну не існувало. Тобто, навіть не будучи знищеною ЗСУ, всі подібні САУ просто не зможуть більше ніколи стріляти, якщо випадково десь на складі не завалявся ствол 2А44. Та, навіть, якщо і завалявся, то на підході інші САУ з аналогічною проблемою.


  Використовуючи тактику “вогневого валу”, російські окупанти витрачають не тільки величезну кількість боєприпасів, але й збільшують зношення озброєння. Це те, що можна називати “технічним колапсом”, який для рашистів неминучий.

 

http:///viiskova-khunta-mianmy-vbyla-chotyrokh-opozytsioneriv/

Військова хунта М’янми вбила чотирьох опозиціонерів

  1 лютого 2021 року в М’янмі стався державний переворот – владу захопив головнокомандувач збройними силами Мін Аун Хлайну. Військові заколотники затримали очільницю МЗС і фактичну лідерку країни Аун Сан Су Чжі, президента М’янми Він М’їна та ще 26 діячів уряду національної єдності, який військова хунта оголосила незаконною організацією.


  Сьогодні надійшла звістка про те, що військова хунта М’янми вбила чотирьох опозиціонерів. Колишнього депутата Національної ліги за демократію (НЛД) Ко Пьо Зейя То, активіста Чжо Мін Ю та ще двох людей, повідомляє видання The Irrawaddy. 


  Спеціальний доповідач ООН з прав людини у М’янмі Том Ендрюс у свою чергу відреагував на страту чотирьох опозиціонерів у М’янмі, висловивши думку, що це має стати поворотним моментом для міжнародного співтовариства.

 

  Варто нагадати, що військова хунта М’янми підтримала агресію Росії проти України. Про це в інтерв’ю РІА “Новості” 28 лютого 2022 року заявив офіційний представник військової хунти, що захопила владу в країні, генерал Зо Мін Тун. На його думку, «Москва забезпечує “рівновагу світових сил”, яка дозволяє підтримувати мир у всьому Світі». “Вважаю, що позиція Росії – це приклад підтримки миру на Землі для всіх країн”, – сказав ще 28 лютого 2022 року генерал.


  Зо Мін Тун додав, що Путін, уряд і росіяни, продемонстрували Світові, що Росія може і повинна захищати свої національні інтереси та єдність. Військова хунта М’янми, яким допомагає Росія, переконана, що криза між Росією та Україною – це не проблема у відносинах двох країн, а “конфлікт, спровокований геополітичною ситуацією у Світі, на який Путін був зобов’язаний відреагувати”.

 

  В інтерв’ю генерал висловив сподівання, що Росія зрештою зможе «з корінням знищити сучасний колоніалізм і політику світового жандармського панування».


  Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова підкреслила, що “Росія, як і раніше, має друзів у Світі”.

 

PS: В гірських районах М’янми, Таїланду і Лаоса, розташована географічна зона під назвою Золотий трикутник“. В середині XX століття там виникла система виробництва і торгівлі опіумом, організована кримінальними синдикатами, яка тісно пов’язаними з місцевими та “світовими елітами”.

 

http:///chasopys-viiny-152-doba/

Часопис війни: 152 доба

  Триває 152 доба героїчного протистояння українського народу повномасштабному російському воєнному вторгненню. За інформаціє пресслужби Генштабу ЗСУ на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без особливих змін.

 

  На Харківському напрямку обстрілював позиції наших захисників із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах н.п.Харків, Малинівка, Борщова, Іванівка, Питомник, Нове, Руські Тишки, Петрівка, Дементіївка, Гусарівка, Прудянка, Шаповалівка, Рубіжне, Шевелівка, Дуванка, Мосьпанове, Руська Лозова та Михайлівка. Завдав авіаційного удару біля Прудянки, Петрівки та Явірського.

  На Слов’янському напрямку здійснював вогневе ураження позицій підрозділів Сил оборони із застосуванням усіх наявних вогневих засобів поблизу Норцівки, Богородичного, Петрівського, Барвінкового, Костянтинівки, Нової Дмитрівки, Долини, Нової Миколаївки, Карнаухівки, Дібровного та Чепіля.

 

  Ворог провалив наступи на північному заході від Слов’янська, на сході від Сіверська та на півдні від Бахмута, вважають в  Інституті вивчення війни.

 

  На Краматорському напрямку  штурмові дії в напрямках Берестове – Івано-Дар’ївка та Верхньокам’янка – Івано-Дар’ївка українські воїни відбили та змусили окупантів відкотитися назад. Противник веде наступ неподалік Спірного, бойові дії тривають.

 

На Бахмутському напрямку штурм у напрямку Вершина – Луганське завершився для них провалом та відходом назад. Ворог веде наступ в напрямку Миронівське – Луганське, бойові дії тривають.

 

На Авдіївському Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій противника не відзначено.

 

На Південнобузькому напрямку відзначено артилерійські обстріли в районах населених пунктів Потьомкине, Червонопілля, Квітневе, Киселівка, Партизанське, Первомайське, Луч, Посад-Покровське, Благодатне, Шевченкове, Прибузьке, Степова Долина, Нова Зоря. Ворог здійснює інтенсивне ведення повітряної розвідки БпЛА. Також завдав авіаційного удару неподалік Білогірки.

 

ЗСУ відбивають наземні штурми РФ у Херсонській області, повідомив Інститут вивчення війни. Українська влада дедалі частіше визнає проведення контрнаступальних операцій на Херсонщині.За минулий тиждень ЗСУ точними ударами пошкодили всі три контрольовані росією мости, що ведуть до Херсона.

 

Image

У Чорному морі знаходяться 10 одиниць корабельно-катерного складу ворожого флоту, 2 ракетні та 1 великий десантний корабель, повідомила пресслужба ОК “Південь”.


  Вчора рашисти випускали 4 ракети “Калібр”. Повітряні Сили ЗС Україниїни їх всі успішно знищили. Одна така ракета коштує близько $6,5 мільйонів. Вартість залпу становить приблизно $25 мільйонів. Ці кошти могли б витрачатись на освіту, медицину, будівництво, але рашисти їх випускають у вигляді ракет, щоб вбивати українців. Але дивує те, що основній масі росіян це “шоу” подобається.

 

http:///narodni-deputaty-pid-chas-viiny-pidnialy-sobi-zarplaty/

Народні депутати під час війни підняли собі зарплати

  Народні депутати на засіданні Верховної Ради  19 липня підняли собі виплати та надбавки. Про це свідчить карта законопроєкту, розміщена на офіційному сайті ВРУ.

 

 

Спочатку ЗМІ заявили, що гроші взяли з “міжнародної допомоги”. Але в пресслужбі Верховної Ради заявили, що інформація про збільшення зарплати народним депутатам України коштом міжнародної допомоги є дезінформацією.

 

  У прийнятому законі “Про внесення змін до закону України Про державний бюджет України 2022 рік” від 09 липня здійснено перерозподіл коштів у державному бюджеті на забезпечення діяльності парламенту на 2022 рік”.

 

  Водночас внесенням змін до закону “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України” фактично встановлюється порядок використання перерозподілених коштів. В державному бюджеті на 2022 рік не передбачається додаткових коштів на підвищення оплати праці нардепа, але “перерозподіляти” можна.

 

  У вівторок, 19 липня, народні депутати в залі парламенту 308 голосами “за” підтримали цей документ. А в середу, 20 числа, документ підписав голова парламенту. 

 

http:///amerykanski-viiskovi-shokovani-vyiavliaietsia-tak-tezh-mozhna-vykorystovuvaty-himars/

Іран порушив дані Україні обіцянки і передав Росії бойові БПЛА

  Партія іранських БПЛА Каспійським морем прямує на Росію. Відомо, що основу вантажу складають важкі ударні безпілотники “Shahed 129”. Через Астрахань та Волгоград БПЛА планується доправити на окуповані рашистами території України, повідомляють українські  ЗМІ.


  Міністерство закордонних справ Ірану стверджує, що офіційний Тегеран не продавав Росії військову техніку, включно з безпілотниками, для ведення війни проти України. Водночас представник МЗС Ірану Нассер Канаані заявив, що співпраця між Іраном та РФ “почалася ще до початку війни” проти України.

 

Хосейн Амір Абдоллахіян (фото ліворуч) та представник МЗС Ірану Нассер Канаані (праворуч)

  Але раніше іранський міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян заявляв, що Тегеран “продовжує робити все можливе”, щоб покласти край війні РФ проти України та вирішити “українську кризу” політичними засобами. Він обіцяв не продавати РФ безпілотники та не купувати вкрадене українське зерно. Його слова після телефонної розмови 15 липня 2022 року з українським колегою Дмитром Кулебою опублікувало МЗС Ірану.


  Під час розмови іранський міністр назвав “безпідставними” звинувачення Джейка Саллівана, радника президента США з нацбезпеки, про те, що Іран нзабаром передасть Росії Росії БПЛА для війни проти України. Абдоллахіян запевня, що ці заяви нібито мають якісь пропагандистські цілі США під час візиту Джо Байдена на Близький Схід.

 

Іранський БПЛА Shahed 129

Іранський БПЛА Shahed-149 (Gaza)
Sentinels, Saeqehs and Simorghs: An Open Source Survey of Iran's New Drone  in Syria - bellingcat
Іранський БПЛА Shahed 171 Simorgh

  Відомо, що під час важкого ударного дрона “Shahed 129” за основу було взято ізраїльський дрон Hermes 450 та американський MQ-1 Predator. Довжина фюзеляжу “Shahed 129” складає 8 метрів, розмах крил – 16 метрів. Заявлене бойове навантаження – до 400 кг. Швидкість польоту – до 150 км/год із радіусом – до 200 км. Заявлена ​​дальність польоту до 1700 км.


  Розробники стверджують, що безпілотник може перебувати у повітрі до 24 години. Він може бути озброєний протитанковими ракетами Sadid-1 (копія ізраїльської Spike-ER) або високоточною бомбою Sadid-345, що планує, і має осколкову бойову частину.


  Необхідно зазначити, що про реальні бойові характеристики іранських безпілотників практично нічого не відомо, бо вони ніколи не застосовувалися за умов повномасштабної війни. Тому можливості Shahed 129 можуть відрізнятися від заявлених.

 

http:///uhorskyi-premier-viktor-orban-ostatochno-pereishov-na-bik-zla/

Угорський прем’єр Віктор Орбан остаточно перейшов на бік Зла

  Угорський прем’єр Віктор Орбан вважає, що санкції ЄС проти Кремля не спрацювали, і, пропонує “зосередитись на мирних переговорах та складанні доброї мирної пропозиції… замість перемоги у війні”.


  Орбан заявив, що Україна ніколи не виграє війну проти РФ, “бо російська армія має асиметричну перевагу”. При цьому він наголосив, що для мирних переговорів між Росією та Україною немає жодних шансів.


  Після такого “вступу” Орбан одразу озвучив “побажання” Кремля у бік США.  З вуст В.Орбана це прозвучало наступним чином: “Оскільки Росія хоче гарантій безпеки, цю війну можна закінчити лише мирними переговорами між Росією та Америкою“. 


  Намагаючись усадити за “стіл переговорів” хоча б когось, в той же час Кремлю вкрай потрібно отримати тривалу оперативну паузу. Під час імітації “мирних переговорів” рашисти зможуть пришвидшеними темпами відновити втрати особового складу.

 

http:///uhorshchyna-domovylas-z-rosiieiu/

  Москва планує вже до кінця липня сформувати 16 нових батальйонів та ще 1 армійський корпус у Нижегородській області, повідомив речник ГУР МОУ Вадим Скибіцький.

 

  “Ми чітко знаємо, що на сьогоднішній день вже сформовано 8 батальйонів. Планується сформувати до кінця місяця ще 8 батальйонів, це буде 16 батальйонів. За нашими оцінками – близько 4 тисяч людей у кожному регіоні, у тому числі у Криму буде такий батальйон”, – повідомив речник ГУР МОУ


   А стосовно Віктора Орбана потрібно відзначити, що не тільки він, а й все сьогоднішнє керівництво Угорщини, послідовно демонструють антиукраїнську позицію від самого початку повномасштабної російської агресії.

 

  Прикриваючись угорцями Закарпаття, керівництво Угорщини на початку 21 століття чітко демонструє відсталу “політичну свідомість” угорського керівництва першої половини-середини 20 століття. І керівництву України в цій ситуації потрібно невідкладно розробити комплекс заходів по “стримуванню Угорщини”, а не обмежуватись лише одними “відповідними заявами”.


Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

http:///vchora-v-stambuli-rashysty-pidpysaly-uhody-sohodni-obstrilialy-port-odesy/

Американські військові шоковані: виявляється так теж можна використовувати HIMARS (ФОТО)

  Тактика ЗСУ під час бойового застосування “M142 HIMARS” шокувала американських військових. Маючи дуже обмежену кількість пускових установок і занадто великий “об’єм роботи”, наші військові почали не возити на HIMARS із собою ракети, а ховати контейнери з ракетами у майбутніх місцях їхнього запуску. А самі пускові установки HIMARS «порожняком» переганяти до місць захованих ракетних «заначок».


  Контейнери з ракетами заздалегідь підвозяться в різні райони уздовж лінії фронту. Після прибуття “HIMARS” на місце стрільби, швидко здійснюється заряджання “касети”, а після “відстрілу” порожня американська «бричка» на максимально можливій швидкості переміщується в інше визначене місце.

 

  За добу одна установка, постійно переміщуючись, встигає кілька разів перезарядитися і наваляти російським окупантам.

 

  Таку тактику застосування під час війни “HIMARS” не використовувала ще жодна армія в Світі, яка має на озброєнні ці РСЗВ. Вона дозволяє трохи зекономити пального. А під час можливого ворожого влучання на HIMARS нічого не вибухне, бо там крім пального “одне залізо”.

 

  І головне – порожня HIMARS пересувається набагато швидше за “навантажену”. Варто також зазначити, що HIMARS заряджає себе сам і не має супроводжуючої машини заряджання, про знищення якої нещодавно повідомляли рашистські пропагандисти.


  Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час брифінгу в четвер, 21 липня 2022 року наголосив, що українські війська досить ефективно використовують HIMARS та аналогічні системи. Україна має чудових артилеристів, додав генерал.

 

http:///chasopys-viiny-151-doba/