На минулому тижні з “паралельної реальності” нагадало про себе Міністерство освіти України. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет написав у своєму Телеграм: “Станом на зараз 62.2% усіх закладів освіти мають захисні споруди, аби здійснювати навчання в очному форматі”.
Міністр звернувся до начальників ОВА, керівників департаментів (управлінь) освіти і науки та керівників закладів освіти щодо визначення формату навчання з 17 жовтня 2022 року”.
“Обов’язково потрібно враховувати: готовність використовувати за призначенням захисні споруди в закладах освіти; створення безпечних умов перебування у закладах освіти учасників освітнього процесу; переривання навчання у разі ввімкнення сигналу «повітряна тривога», – написав Сергій Шкарлет.
В цьому ж дописі міністр освіти “відіграв назад”, заявивши, що “Як продовжуватиме навчання кожна дитина: очно, дистанційно чи змішано, – вирішують батьки”.
З допису виходить, що фактично міністром дана “усна вказівка” розпочати очне навчання” у 62% шкіл. Про те, хто, як і коли визначив придатність шкільних “захисних споруд” – тема окремої розмови. Зараз варто нагадати пану міністру освіти та “відповідальним працівникам” міносвіти, що рашисти намагаються завдавати удари саме по скупченню людей. Загроза ракетних обстрілів не тільки не зникне до 17 жовтня. Вона наряд чи вона взагалі зникне до кінця цього навчального року…
Але й це ще не все. У додатку до наказу МОНУ від 03.10.2022 р за №883 місцем проведення 4 етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад визначено Миколаївську, херсонську і Харківську області.
Це дуже добре, що в Міносвіти України так палко вірять в міць Збройних Сил України. Але варто нарешті освітянським чиновникам “помітити”, що вже восьмий місяць триває повномасштабна збройна агресія РФії проти України. Ця війна не схожа на жодну з попередніх. Вона вимагає нових підходів, і в галузі освіти теж, які, нажаль, керівництво міносвіти продемонструвати аж ніяк нездатне, бо продовжує перебувати в довоєнній “паралельній реальності”.
Рузана Зубік, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”