Сторінка 529 – Новини ветеранів зі всієї України

МЗС КНР висловило “суворий протест” США

  Міністерство закордонних справ Китаю висловило “суворий протест” США після того, як президент Джо Байден сказав, що американські сили захищатимуть Тайвань у разі китайського вторгнення, повідомило Reuters.

 

  “Ми готові зробити все можливе, щоб досягти мирного возз’єднання. Разом з тим ми не терпітимемо жодної діяльності, спрямованої на відокремлення”, – заявив речник МЗС Китаю Мао Нін, додавши, що КНР залишає за собою право вживати всіх необхідних заходів “у відповідь на дії, які розколюють націю“.

 

  Мао Нін закликав США вирішувати питання, пов’язані з Тайванем, “обережно і належним чином” і не посилати “неправильні сигнали” уряду Тайваню. Він також попередив Вашингтон, що не варто “завдавати серйозної шкоди” китайсько-американським відносинам.

 

  “У світі є тільки один Китай, а Тайвань є частиною Китаю, і уряд Китайської Народної Республіки є єдиним законним урядом Китаю”, – підсумував речник МЗС КНР Мао Нін.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///eks-holova-mzs-rumunii-ozvuchuie-naratyvy-kremlia/

Часопис війни: 208 доба

  Пресслужба Генштабу ЗСУ інформує, що на початок 208 доби війни суттєвих змін на фронті не відбулося.

 

  За неофіційних джерел надійшла інформація, що війська РФ спробували провести «контратаку» на позиції наших захисників  в Бахмутському районі. По позиціям ЗСУ було завдано удару силами розрахунків ствольної та реактивної артилерії 4 омсбр 2-го Армійського Корпусу ЗС РФ («ЛиНиРи»). Але після “належної відповіді” та висунення вперед українських сил оборони, розпочався самовільний відхід окупантів з позицій. Остаточно здійснити “жест доброї волі” рашистам завадили “загороджувальні загони ахмат-чай”.

 

  Накиваючи п’ятами з Харківської області, російські окупанти по дорозі розгубили понад 200 одиниць техніки, в тому числі танки “Т-72Б3М”, “Т-80БВМ”, “Т-80УЕ”, “БМП-2”, САУ та автомобілі. За даними розвідки, найбільшу кількість техніки росіяни залишили в районі Балаклеї. Про це повідомляється у Telegram-каналі Головного управління розвідки Міністерства оборони України.



Тимчасово окупований Кримський півострів. Гауляйтер Сергій Аксьонов повідомив, що “добровольців”, яких відправлятимуть з півострова на смерть, збираються екіпірувати за рахунок “позабюджетних коштів”, бо в бюджеті “великої і могучої” РФії гроші на армію вже закінчились, форми та спорядження на складах немає – можливо, миші з’їли.


  Російські загарбники продовжують обстрілювати будинки мирних жителів та об’єкти цивільної інфраструктури, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. Сьогодні вночі рашисти обстріляли Запоріжжя, Миколаїв та Южно-Українську АЕС. Ракета впала за 300 метрів від ядерних реакторів, повідомляє «Енергоатом».


  Генсек ООН закликав Україну та Росію провести обмін полоненими за принципом “усіх на всіх”. Антоніу Гутерреш в інтерв’ю росЗМІ заявив, що не бачить ймовірності прямих переговорів Зеленського з Путіним найближчим часом.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///zelenskyi-zustrinetsia-z-putinym-tilky-pislia-zvilnennia-vsikh-terytorii-ukrainy-mykhailo-podoliak/

Зеленський зустрінеться з Путіним тільки після звільнення всіх територій України, – Михайло Подоляк

  Радник Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що у майбутньому Зеленський зустрінеться з Путіним лише після того, як російські війська повністю покинуть територію України. Президент України обговорюватиме з Путіним “обсяги репарацій, компенсацій збитків та видачу злочинців”.


А зараз Володимиру Зеленському немає сенсу зараз зустрічатися з Путіним:


“По-перше, РФ все ще вважає, що має достатньо ресурсів, щоб зафіксувати якісь результати.
По-друге, будь-яка зустріч сьогодні – це виключно гра в традиційну російську історію: “фіксуємо статус-кво -> танцюємо” брехливі мінські танці ” -> починаємо новий етап ескалації”. Оперативна пауза і на більше.
І, по-третє, Росія має відповісти за масштабні злочини і не сховатися за безкарністю,
– сказав Подоляк в коментарі УП. – Тому війна має дійти до єдино можливого фіналу. Ніяк інакше. Нас взагалі. не цікавлять зустрічі заради зустрічей або той же банальний російський переговорний “сценарій”. Нас цікавить звільнення окупованих територій, суттєві тактичні поразки РФ, обов’язкові масштабні юридичні процеси.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///eks-holova-mzs-rumunii-ozvuchuie-naratyvy-kremlia/
НОВА заставка чиста
http:///iranski-drony-kamikadze-shahed-136-stanovliat-serioznu-nebezpeku-dlia-zsu-the-wall-street-journal/

Іранські дрони-камікадзе Shahed-136 становлять серйозну небезпеку для ЗСУ, – The Wall Street Journal

  Іранські дрони-камікадзе Shahed-136 становлять серйозну небезпеку для ЗСУ, пише The Wall Street Journal. Рашисти активно почали застосовувати їх на Харківщині. На минулому тижні дрони-камікадзе завдали кілька руйнівних ударів по об’єктам у Харківській області, пише The Wall Street Journal.


  Дрони Shahed-136 відносно невеликі та літають на маленькій висоті, що ускладнює їхнє виявлення нашої ППО. Рашисти використовують їх для знищення гаубиць М-777, бронетранспортерів та транспорту ЗСУ. На жаль, є деякі успіхи.


  Командир артилерії 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ полковник Родіон Кулагін в інтерв’ю WSJ повідомив, що “на минулому тижні над позиціями української бронетанкової та артилерійської техніки на північному сході Харківської області вперше з’явилися трикутні безпілотники “Шахед-136”, перефарбовані в російські кольори та перейменовані рашистами на “Герань-2”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiia-vyprosyla-v-iranu-bezpilotnyky-kamikadze/

  За словами командира, лише у зоні дії його бригади іранські безпілотники дрони -камікадзе знищили дві 152-мм самохідні гаубиці, дві 122-мм самохідні гаубиці, а також два БТРа . Дрони Shahed-136 зазвичай літають парами на невеликій висоті, а потім врізаються у визначені.


  Поки що як ефективно протидіяти “шахідам” ніхто не знає. Водночас, експерти впевнені, що найближчим часом ЗСУ знайдуть і відпрацюють спосіб боротьби і з цими іранськими дронами.

 

http:///rosiia-zastosuvala-iranski-drony-kamikadze-shahed-136-na-pivdennomu-napriamku/
Заставка НАГАДУЄМО
http:///turechchyna-dobuduvala-ukraini-korpus-korvetu-klasu-ada/

Екс-голова МЗС Румунії озвучує наративи Кремля

  Екс-голова МЗС Румунії Андрій Марги під час презентації своєї книги він заявив, що Україна має віддати частину своїх територій Угорщини, Румунії, Польщі та Росії, бо кордони України є неприродними, а частина територій України належить “іншим державам”.


  У повній відповідності із пропагандистськими наративами Кремля Андрій Марги конкретизував територіальні претензії до України, яка має поступитися територією: Угорщині – Закарпаттям, Польщі – Галичиною, Румунії – Буковиною, РФії – Донбасом і Кримом. От тільки, чомусь, Білорусь і Туреччину “обділив”.


  В українському посольстві екс-главі МЗС Румунії Марге відповіли, що його заяви є неприйнятними за жодних обставин. Українські дипломати подібні “заяви” вважають “особливо кричущим порушенням у той час, коли Україна героїчно захищає свою незалежність та безпеку всієї Європи”.

 

Але українські дипломати, чомусь “дипломатично” обійшли увагою той факт, що коли слідувати за логікою екс-голови МЗС Румунії Андрій Марги, то Румунія зобов’язана:

  • негайно повернути Угоршині – Трансильванію,
  • узбережжя Чорного моря віддати Болгарії,
  • негайно надати можливість возз’єднатися Західній Молдові з республікою Молдова в рамках єдиної держави,
  • повернути собі свою історичну назву – Валахія.

 

  І тільки після виконання цього “домашнього завдання”, румунським екс-посадовцям (і не тільки) варто починати обговорення питання: – кому Україні щось ще винна?


  Взагалі, на подібні “висловлювання” деяких кремлівських “консервів” має оперативно реагувати не тільки МЗС України, а ще й українська прокуратура. В законодавстві майже кожної європейської країни передбачені норми покарань за пропаганду та заклики до війни, заклики до порушення недоторканості кордонів і територій країни. Українським дипломатам потрібно нарешті цим “інструментарієм” розпочати користуватися, щоб ЗСУ не доводилося захищати Україну.

 

Василина Нещеретна, “НОВА: новини ветарнів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///turechchyna-dobuduvala-ukraini-korpus-korvetu-klasu-ada/

Туреччина добудувала Україні корпус корвету класу ADA

  В Туреччині добудували корпус українського корвету класу ADA. Він наразі знаходиться в сухому доку верфі RMK Marine в Стамбулі. На борт корабля нанесений номер F_211 та назва «Гетьман Іван Мазепа».

 

  Корвет був закладений рік тому, у вересні 2021 року, суднобудівельниками компанії RMK в Туреччині. Тепер ковет мав би бути доправлений до України, де має відбутися завершення його будівництва.


  Таких корветів планувалося виготовити чотири. Виробництво першого F_211 «Гетьман Іван Мазепа» розпочали в Туреччині та планували добудовати в Україні. Наступні три планували закласти та на 100% побудувати в Україні.


  Другий корабель цього класу планують закласти в 2023 році. Але закладка наступних трьох кораблів в Україні залежатиме від бажання української сторони та спроможності віднайти фінансові можливості. 

 

  Деякі експерти вважають, що доцільність будівництва таких кораблів для ВМСУ саме зараз є сумнівною. Даний тип корабля підходить для дій за межами Чорного моря у складі сил НАТО. 

 

   Україні варто було б витратити кошти на виробництво КР “Коршун-2” та “Грім”, збільшивши їхню дальність до 700 км.  ЧФ РФ сьогодні до українського узбережжя  не ризикує підпливати. Та й Севастопольські бухти потроху пустішають. І це все без українських кораблів. А український корабель поза зоною прикриття берегової ППО та авіації, як, наприклад, біля Сочі – то “братська могила”. 

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-tryvaie-206-doba-rosiiskoi-spetsialnoi-viiskovoi-operatsii-iz-zakhoplennia-ukrainy-za-2-3-dni/

Часопис війни: 207 доба

  На початок 207 доби війни російські війська продовжують вести безглузді наступальні операції біля Донецька та Бахмута, – повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Атаки на Бахмут і різні села під Донецьком мають скоріше емоційне значення для проросійськи налаштованих мешканців так званої “ЛуганДонії”, але фактично не мають якогось великого стратегічного значення, – зазначили аналітики.

 

  За минулу добу Сили оборони України відбили атаки противника в районах населених пунктів Михайлівка Друга, Весела Долина, Одрадівка, Мар’їнка, Новомихайлівка та Правдине.

 

  Російському угрупованню навколо Лимана загрожує оточення ЗСУ, вважають аналітики Інститут вивчення війни.  ЗСУ, схоже, розширюють позиції на схід від річки Оскол та на північ від Сіверського Дінця. Це, у свою чергу, може дозволити українцям оточити російські війська в районі Лимана. Захоплення цього міста і територій довкола, у свою чергу, відкриває підходи до Лисичанська  Сєвєродонецька.

 

  На думку аналітиків, схоже, що Путін змирився із втратою частини раніше загарбаної Харківської області  та зосередився на утриманні окупованих “південних територій”.

 

  За уточненою інформацією, під час відступу окупантів з Харківської області, підрозділи 11-го армійського корпусу зі складу Балтійського флоту ЗС РФ втратили понад 50% особового складу та понад 200 одиниць військової техніки.

 

  Крім того, 64-а окрема мотострілецька бригада Східного військового округу втратила понад 90% особового складу загиблими, пораненими, дезертирами та звільненими внаслідок відмови від участі у бойових діях. Залишки техніки бригади передають підрозділам прикордонної служби ФСБ РФ, а військову частину готують до розформування, повідомляє пресслужба Генштабу ЗСУ.

 

Заставка КАРТИ

  Російські окупанти на Херсонщині масово виселяють мешканців приватних будинків. Як повідомили у Генштабі, йдеться про мешканців селищ Приозерне та Трифонівка.

 

Крім того, в районі населеного пункту Чонгар рашисти загрожують людям вбивством та змушують місцеве населення брати участь у фортифікаційному обладнанні позицій.

 

  Може так статися, що Україна поверне окупований РФією Кримський півострів дипломатичним шляхом, – заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв`ю Reuters. 

 

  “Треба деокуповувати території. Так може статися, що Крим буде повертатися дипломатичним шляхом. Так може статися. І безумовно, люди в Україні, авжеж, більше б підтримали дипломатичний шлях вирішення цього питання”, – сказав Зеленський.

 

Ворог продовжує обстрілювати будинки мирних жителів та об’єкти цивільної інфраструктури. За минулу добу російські окупанти завдали 6 ракетних та 28 авіаційних ударів, здійснили понад 90 обстрілів з РСЗВ . Постраждала інфраструктура понад 30 населених пунктів, є жертви серед цивільного населення. 

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-tryvaie-206-doba-rosiiskoi-spetsialnoi-viiskovoi-operatsii-iz-zakhoplennia-ukrainy-za-2-3-dni/

Розпочався візит Ненсі Пелосі до Вірменії

  За попередньою інформацією, Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі, яка очолює делегацію Конгресу США, прибула до Вірменії. Вона має передати пропозицію щодо безпеки Вірменії від президента США Дж. Байдена.

 

  Сьогодні зранку в Єревані, столиці Вірменії, оперативно прибрали всі бігмборди з фейсом Путіна та розвісили прапори США.

 

 До складу американської делегації крім Ненсі Пелосі  входять:

  • Френк Паллоне, голова Комітету з енергетики та торгівлі;
  • конгресвумен Анна Ешу – Співголова Конгресового комітету з вірменських питань, голова підкомітету з питань охорони здоров’я, комітету з енергетики та торгівлі Палати представників;
  • конгресвумен Джекі Шпейєр – Член Конгресового комітету з вірменських питань, голова підкомітету зі стратегічних технологій та передових досліджень Постійного відбіркового комітету Палати представників з питань розвідки;
  • голова підкомітету з питань військовослужбовців Комітету з питань збройних сил Палати представників та Співголова Конгресового комітету з вірменських питань.


  Візит делегації Конгресу США до Вірменії має на меті підкреслити тверду відданість Сполучених Штатів безпеці, економічному процвітанню та демократичному управлінню у Вірменії та Кавказькому регіоні. Це історичний шанс для вірмен позбавитися опіки Кремля і ОДКБ.


  Під час свого візиту 17-19 вересня 2022 року Ненсі Пелосі зустрінеться з прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, спікером Національних зборів Аленом Симоньяном та іншими високопоставленими вірменськими чиновниками, щоб обговорити американсько-вірменські відносини та поточну ситуацію з безпекою в регіоні.


  Ненсі Пелосі також виступить перед пресою, візьме участь у церемонії покладання вінків до “Меморіалу геноциду вірмен” та виступить з промовою в Центрі мистецтв Cafesjian.

 

Аслан Дзітоєв, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-samiti-shos-soiuznyky-prynyzyly-putina-foto/

Фредріксгамнський мирний договір – початок кінця Російської імперії

  17 вересня 1809 року було укладено “Фредріксгамнський мирний договір“. Він завершив російсько-шведську війну 1808-1809 років під час якої Російські імперія розгромила шведські війська і повністю окупувала територію Фінляндії.

 

   За договором Швеція визнавала приєднання всієї Фінляндії до Російської імперії, включаючи Аландські острови. Допускалося переселення шведського населення з Фінляндії до Швеції та в зворотному напрямку. Швеція мала була укласти мир з Наполеоном (вона була неодмінним учасником всіх попередніх антифранцузьких коаліцій). Кордон встановлювався Ботнічною затокою, річками Торнео і Муоніо.


  Після укладення договору в складі Російської імперії було утворено “Велике князівство Фінляндське”. Його утворення сколихнуло потомків української шляхти, які вже півстоліття були російськими дворянами. В їхньому середовищі зародилася ідея, що Україні теж непогано було б отримати “автономію”.


  Варто згадати, що “Гетьманщина”, яка фактично була Українською державою, була ліквідована за наказом Катерини-2 в 1764 році. Ідея  “автономії України” яскраво пройшла через перші два десятиліття 20 століття, та в певній мірі “ідеологічно завадила” здобуттю незалежності України під час “революційних подій” 1917-1919 років і була використана більшовиками під час утворення СРСР 30 грудня 1922 року.

 

Деякі історики висловлюють припущення, що саме  утворення “Великого князівства Фінляндського”, після укладення  “малопмітного” Фредріксгамнського мирного договору, посіяло ідеї федералізації Росії і стало “початком кінця” Російської імперії.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-samiti-shos-soiuznyky-prynyzyly-putina-foto/

На саміті ШОС “союзники” принизили Путіна (ФОТО)

  Російського президента Владіміра Путіна принизили на саміті ШОС в Самарканді (Узбекистан), який відбувся 15-16 вересня 2022 року, чітко давши зрозуміти, що він втратив будь-який авторитет серед світових лідерів. Всі лідери країн, з якими зустрічався Путін, “трохи запізнилися” на початок зустрічі.

 

  Під час прес-конференції Путін висловив обурення тим, що Україна хоче перемогти окупаційну армію ЗС РФ на полі бою. При цьому він пообіцяв, що “зробить усе, щоб швидше припинилася війна” і поскаржився, що українське керівництво ніяк не бажає розпочати переговори за “кремлівським сценарієм”.

 

  “Квартирант Кремля” уникнув прямої відповіді на запитання, як він оцінює стрімкий контрнаступ ЗСУ в Харківській області, і вдав, що його це “не хвилює”.


Інші заяви Путіна під час участі в конференції ШОС у Самарканді (Узбекистан):


– Росію хотіли використати як інструмент у боротьбі з Китаєм, але “вони”цього не дочекаються. Колишні колоніальні держави Європи звикли жити за чужий рахунок і досі не можуть позбутися цієї парадигми у своїй політиці.


– Упродовж десятиліть у західних країнах постійно культивувалася ідея розвалу СРСР та Росії. Путін пожалівся на те, що з якогось моменту виникла ідея використати Україну як інструмент розвалу Росії.


– Основне завдання СВО залишається незмінним і воно реалізується. Сі Дзіпін після цієї фрази стримано посміхнувся, розповідають оглядачі. ЗС РФ завдали нещодавно кількох відчутних ударів по Україні, і Путін вважає це “попередженням”. “Київська влада” оголосила про те, що вона розпочала активну контр-наступальну операцію. Путін обіцяє подивитися “чим вона у них закінчиться”.

 

Заставка ВІДЕО
Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-tryvaie-206-doba-rosiiskoi-spetsialnoi-viiskovoi-operatsii-iz-zakhoplennia-ukrainy-za-2-3-dni/