Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач під час брифінгу, повідомив, що потрібні практично всі спеціальності необхідні для комплектування Збройних Сил України та інших формувань. Насамперед, зокрема, потреба є в тих, хто вже має досвід проходження військової служби.
«Звичайно, призиваємо ми насамперед тих, хто має досвід проходження військової служби, а ще краще – досвід участі в антитерористичній операції чи операції Об’єднаних сил. Також призов йде і громадян, які не проходили військову службу, але ця категорія обов’язково прямує до навчальних центрів чи вищих військових навчальних закладів. Мінімальний термін становить один місяць індивідуальної підготовки, а далі в залежності від складності спеціальності цей термін може бути набагато більшим», – розповів Горбач.
«Практично всі спеціальності необхідні для комплектування Збройних сил України та інших формувань. Звісно, у відсотковому співвідношенні ми більше закликаємо загальновійськові спеціальності: стрільців, танкових, але не можна сказати, що нам не потрібні такі спеціальності, як зв’язківці, шифрувальники і так далі. Тобто потреба абсолютно однакова у всіх спеціальностях, але деяких ми закликаємо більше, деяких менше», – сказав Горбач.
Крім того, він розповів про бронювання військовозобов’язаних.
«Щодо категорій громадян, які підлягають чи яких потрібно забронювати – це все вирішується в індивідуальному порядку. Керівник установи чи підприємства особисто клопочеться з питання бронювання деяких громадян, яких більше потрібно у цивільному житті, ніж у військовому. Все це через профільне Міністерство піднімається до Міністерства економіки, на підставі чого після погодження з Міністерством оборони щодо кожного прізвища окремо приймаються рішення», – пояснив Горбач.
Заступник міністра оборони Ганна Маляр повідомляла, що продовження мобілізації залежить від перебігу війни. Її потребу розраховують військові, тож прогнози у цьому питанні некоректні. Маляр заявила, що мобілізація після Нового року можлива, але все залежить від перебігу війни.