Сторінка 515 – Новини ветеранів зі всієї України

Рашисти збираються обстрілювати Україну іранськими балістичними ракетами Fateh-110 та Zolfaghar

  Іран збираються постачати рашистам балістичні ракети малої дальності Fateh-110 та Zolfaghar, пише The Washington Post. Ракети даного типу  здатні вражати цілі на відстані 300 та 700 кілометрів відповідно.

 

  За даними джерел американської газети, принципової домовленості про це було досягнуто ще у вересні. За даними західної розвідки, в Ірані вже розпочали виробництво першої партії ракет у рамках цієї угоди.

 

  За даними ISW, Кремль, скоріше за все, вже підписав новий контракт із Іраном на постачання безпілотників “Араш-2”. Як і відносно усього іранського озброєння щодо можливостей та характеристик Arash-2 доволі мало інформації. Більшість з неї походить від самого Ірану, якому характерно приписувати своїй зброї ТТХ, до які можуть “трохи відрізнятися” від реальних. 

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///spivrobitnyk-pvk-vahner-ta-pratsivnytsia-fsb-vtekly-z-rosii/
нова

Співробітник ПВК Вагнер та працівниця ФСБ втекли з Росії

  Співробітник ПВК “Вагнер” та працівниця ФСБ втекли з Росії і  запросили політичний притулок у Франції, інформує The Insider. Як повідомляють у виданні, втікачі дають свідчення, які допоможуть міжнародному розслідуванню військових злочинів “путінської Росії”.


  Свідки розповіли про корупційні схеми ФСБ, історію створення ПВК “Вагнера”, як «філії» ГРУ РФ. Співробітниця ФСБ мала справу з документообігом і надала велику кількість важливої інформації, яку планують поетапно опублікувати. Там і питання, пов’язані із вторгненням в Україну, і за процесами, що відбуваються останнім часом в департаменті контррозвідки та Міністерстві оборони РФії.


  За останні місяці ціла низка людей, які мали пряме відношення до “режиму Путіна”, залишили Росію та попросити притулок в “країнах Заходу”. Всі вони погодилися свідчити.


  В одну з країн ЄС прилетів навіть голова одного із судів і дав досить докладні та послідовні свідчення про те, як ФСБ та “адміністрація Путіна” поглинули незалежну судову систему та підкорили суддів в РФії, перетворивши судову систему на філію, яка приймає трафаретні рішення “за телефонним дзвінком від куратора».

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiiski-viiskovi-perestrilialy-odyn-odnoho/
нова

Російські військові перестріляли один одного

   Російські військові перестріляли один одного у військовій частині, розташованій в Білгородської області Російської Федерації, повідомляє одного Telegram-канал Baza.

 

  “У Білгородській області невідомий відкрив стрілянину на території однієї з військових частин. За попередніми даними, є загиблі та поранені”,  – пише російський Telegram-канал. За попередніми даними, під час “інциденту”  загинули 15 “рашистських добровольців” та 11 – отримали поранення. 

 

  У соцмережах пишуть, що стрільців могло бути троє. Також за непідтвердженими даними двох стрільців, ймовірно, було вбито, а одному вдалося втекти.

 

  “Під час заняття з вогневої підготовки з добровольцями, які готуються до спецоперації, терористи обстріляли зі стрілецької зброї особовий склад підрозділу”, – повідомило Міноборони Росії. Скоріше за все, в усьому звинуватять неіснуючу “українську ДРГ” та “країни Заходу”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///minosvity-ukrainy-prodovzhuie-perebuvaty-v-paralelnii-realnosti/
нова

Міносвіти України продовжує перебувати в паралельній реальності

   На минулому тижні з  “паралельної реальності” нагадало про себе Міністерство освіти України. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет написав у своєму Телеграм: “Станом на зараз 62.2% усіх закладів освіти мають захисні споруди, аби здійснювати навчання в очному форматі”. 

 

  Міністр звернувся до начальників ОВА, керівників департаментів (управлінь) освіти і науки та керівників закладів освіти щодо визначення формату навчання з 17 жовтня 2022 року”.

 

  “Обов’язково потрібно враховувати: готовність використовувати за призначенням захисні споруди в закладах освіти; створення безпечних умов перебування у закладах освіти учасників освітнього процесу; переривання навчання у разі ввімкнення сигналу «повітряна тривога», – написав Сергій Шкарлет.

 

  В цьому ж дописі міністр освіти “відіграв назад”, заявивши, що “Як продовжуватиме навчання кожна дитина: очно, дистанційно чи змішано, – вирішують батьки”.

 

  З допису виходить, що фактично міністром дана “усна вказівка” розпочати очне навчання” у 62% шкіл. Про те, хто, як і коли визначив придатність шкільних “захисних споруд”  – тема окремої розмови. Зараз варто нагадати пану міністру освіти та “відповідальним працівникам” міносвіти, що рашисти намагаються завдавати удари саме по скупченню людей. Загроза ракетних обстрілів не тільки не зникне до 17 жовтня. Вона наряд чи вона взагалі зникне до  кінця цього навчального року…  

 

  Але й це ще не все. У додатку до наказу МОНУ від 03.10.2022 р за №883 місцем проведення 4 етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад визначено Миколаївську, херсонську і Харківську області.  

 

Немає опису світлини.

  Це дуже добре, що в Міносвіти України так палко вірять в міць Збройних Сил України. Але варто нарешті освітянським чиновникам “помітити”, що вже восьмий місяць триває повномасштабна збройна агресія РФії проти України. Ця війна не схожа на жодну з попередніх. Вона вимагає нових підходів, і в галузі освіти теж, які, нажаль, керівництво міносвіти продемонструвати аж ніяк нездатне, бо продовжує перебувати в  довоєнній “паралельній реальності”.

 

Рузана Зубік, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///v-antarktydi-na-stantsii-akademik-vernadskyi-tryvaie-vesna/
нова

В Антарктиді на станції Академік Вернадський триває весна

  Цього року зима в  районі української наукової станції  “Академік Вернадський” була найтеплішою за весь час спостережень на станції. Середня температура повітря за зиму становить -2.13°С. Це на 0.4°С тепліше, ніж попередній рекорд, встановлений 1998 року. Аномалія тепла охоплює більшу частину Західної Антарктики. 
 
  Про це повідомив “Національний антарктичний науковий центр” на своїй сторінці у Фейсбук.
 
  Найнижчу середньозимову температуру зафіксували на цій станції британські дослідники 1958-го: -17.43°С. Тоді ж, у серпні, була відмічена й найнижча температура повітря за всі понад 70 років спостережень: -43.3°С. Натомість цього року абсолютний мінімум температури повітря ледь перетнув позначку -8°С.
 
Як і 1998-го, цього року через теплу зиму довкола “Вернадського” не утворилося льодового покриву, а лише час від часу акваторію “запаковував” плавучий битий лід. Через відсутність льоду до “Вернадського” вже навідуються пінгвіни. Поки на розвідку.
 
  З нагоди свята захисників та захисниць України, експедиція наукової станції “Академік Вернадський” вирішила провести благодійний аукціон на потреби одного з підрозділів, в якому наближають Перемогу наші полярники.
 
  Отже, ви можете придбати якийсь з лотів (а вони всі не просто унікальні, а супер-мега-унікальні) та допомогти нашим воїнам зібрати кошти на придбання такої необхідної антидронової рушниці.
 
Щоб дізнатися про АНТАРКТИЧНИЙ АУКЦІОН ДО ДНЯ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ перейдіть за посиланням: 
 
Заставка перейти за посиланням
Заставка НАГАДУЄМО
http:///na-antarktychnii-stantsii-akademik-vernadskyi-vypala-rekordna-kilkist-snihu/

Китай нападе на Тайвань після виборів генсека КПК

  Спікер Комуністичної партії Китаю (КПК) Сунь Елі під час прес-конференції в Пекіні заявив, що Китай залишає за собою право застосувати силу для вирішення питання Тайваню, однак пріоритетом є мирне возз’єднання з островом, пише Reuters.


  Сунь Елі додав, що КНР залишає за собою право застосувати силу проти Тайваню як останній засіб за вимушених обставин, хоча мирне возз’єднання є його першим вибором.


  “Президент Сі Цзіньпін готовий виграти третій п’ятирічний термін на посаді генерального секретаря правлячої партії, найвпливовішу посаду в країні, на з’їзді, який проходитиме у Великій залі народу в Пекіні протягом тижня, починаючи з неділі”, – наголосив Сунь Елі.


  Китай, який вважає Тайвань своєю територією, провів великомасштабні військові навчання, щоб продемонструвати своє невдоволення серпневим візитом туди спікера Палати представників США Ненсі Пелосі.


  З того часу китайські військові дії продовжуються, хоча й набагато меншою мірою. Китайські військові літаки продовжували регулярно перетинати “серединну лінію” у Тайванській протоці, яка протягом багатьох років була неофіційним бар’єром.


  Президент Тайваню Цай Інвень заявила, що Тайвань не покладатиметься на інших у своєму захисті.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-234-doba/
нова

Часопис війни: 234 доба

  Триває 234 доба війни. Збройні Сили Російської Федерації продовжують зосереджувати зусилля на спробах виходу на адміністративний кордон Донецької області, а також утриманні захоплених районів Харківської, Луганської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей.

 

  Ворог не припиняє завдавати ударів по критичній інфраструктурі та цивільних об’єктах нашої України. Для втілення в життя своїх злочинів противник продовжує використовувати крилаті, авіаційні, зенітні керовані ракети та ударні БПЛА, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.


  Силам оборони вдалося успішно відбити атаки противника в Донецькій області. Зокрема, в районах населених пунктів Берестове, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Іванград, Спірне, Невельське, Мар’їнка, Білогорівка, Терни, Новомихайлівка та Красногорівка.

 

Заставка КАРТИ

  За наявною інформацією, в медичні заклади на тимчасово окупованих територіях надходить велика кількість поранених. Так, в одну з лікарень міста Донецьк, за цей тиждень надійшло близько 100 поранених. В місті Токмак Запорізької області лікарні переповнені. Через низьку якість медичної допомоги та відмову командування російських окупаційних військ евакуйовувати тяжко поранених на територію РФії, смертність серед них перевищує 50%.


  “Для поповнення втрат у живій силі російське військове керівництво не припиняє практику вербування найманців. Зокрема, і громадян інших країн. Стало відомо про прибуття 9 жовтня цього року на тимчасово окуповану територію АР Крим близько чотирьохсот бойовиків-іноземців. Надалі їх планують. залучити до бойових дій на території України”, – йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

 

  Українська влада в Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) направила вимогу негайно без зволікань направити свою місію до колонії в Оленівці, де невідомо в яких умовах утримуються українські військовополонені. В МКЧХ відповіли, що “всі держави зобов’язалися дотримуватися Женевських конвенцій, згідно з якими надання МКЧХ доступу для відвідування військовополонених є юридичним зобов’язанням. Наша місія може бути виконана лише за умови координації зусиль із сторонами конфлікту. І ми просимо їх та міжнародне співтовариство підтримати відведену нам роль”.


  У місті Енергодар, 10-11 жовтня, було відзначено збільшення особового складу російських окупаційних військ на території атомної електростанції. За наявною інформацією, окупанти використовують станцію як базу для розміщення особового складу у зв’язку з тим, що об’єкт не обстрілюється.


  З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила шість тисяч одиниць техніки й використовує боєприпаси в таких масштабах, які не зможе компенсувати у зв’язку із санкціями Заходу, інформує The New York Times з посиланням на звіт уряду США .

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///orban-podav-holos-sanktsii-ievropeiskoho-soiuzu-proty-rosii-provalylysia/
нова

Орбан подав голос: санкції Європейського союзу проти Росії провалилися

  Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре заявив, що санкції Європейського союзу проти Росії провалилися і закликав до мирних переговорів між РФ та Україною. Про це він сказав на радіо Kossuth Rádió, а текст його виступу опублікований на сайті уряду, повідомляє “Європейська правда“.


  Орбан також заявив, що санкції проти Росії погано розроблені, а енергетичні обмеження – це сумнівний механізм, тому що в світовій історії санкції зазвичай вводять ті, хто має домінуюче становище.


  “Зараз в енергетичному секторі сумнівно, що ми маємо домінуючу позицію, тому що ми є покупцями, а росіяни є постачальниками”, – справедливо зауважив угорський прем’єр.


  За словами Орбана, існує такий собі проросійський “табір миру”, до якого належить і Угорщина, і де вирішення нинішньої кризи можна побачити через мирні переговори.


  “Святіший Отець виступає за мир. Кіссінджер виступає за мир. Ми були в Німеччині, там є поважний філософ на ім’я Габермас, лівий, не з нашої політичної спільноти. Але він говорить те ж саме, що і ми. Там є американці, республіканці, бізнесмени світового масштабу. Я відчуваю, що голос за припинення вогню, а потім за мирну угоду після припинення вогню стає сильнішим”, – сказав Віктор Орбан.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///kompaniia-ilona-maska-mozhe-zupynyty-robotu-sluzhby-suputnykovoho-zviazku-starlink-v-ukraini/
нова

Компанія Ілона Маска може припинити роботу служби супутникового зв’язку Starlink в Україні

  Компанія американського винахідника та мільярдера Ілона Маска SpaceX попередила Пентагон, що може припинити фінансування служби супутникового зв’язку Starlink в Україні, якщо відомство відмовиться виплачувати десятки мільйонів доларів щомісяця. Про це повідомляє AP.


  Американський чиновник на умовах анонімності сказав АР, що Міністерство оборони США отримало запит від засновника SpaceX та Tesla Ілона Маска щодо фінансування його супутникового зв’язку Starlink, який використовується в Україні. Чиновник зазначив, що це питання обговорювалося на зустрічах і високопоставлені керівники зважують це питання. Рішень не було.


  Представник Пентагону Сабріна Сінгх повідомила, що Пентагон «зв’язувався зі SpaceX» щодо ситуації із системою Starlink в Україні, але відмовився оголошувати інші подробиці. Крім того, вона заявила, що у Пентагоні не виключили можливості співпраці українських військових та інших операторів супутникового зв’язку та інтернету.


  Ілон Маск підтвердив відмову фінансувати обслуговування станцій Starlink в Україні. А віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що термінали Starlink працювали, працюють і будуть працювати.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///putin-ta-erdohan-zapochatkuvaly-novyi-hazovyi-proiekt/

Путін та Ердоган започаткували новий газовий проєкт

  Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Анкара та Москва спільно працюватимуть над будівництвом газового хаба, для цього проєкту обрано регіон Трак’я на північному заході Туреччини. Про це турецький лідер заявив у розмові з журналістами, які супроводжували його на саміті в Астані, пише агентство Anadolu.


  “Разом з Путіним ми доручили нашому міністерству енергетики та природних ресурсів та відповідній установі з російської сторони працювати разом”, – повідомив він журналістам.


  Так, за словами Ердогана, Туреччина вже має газовий хаб, який працює для забезпечення внутрішніх потреб країни. А новий хаб буде націлений на міжнародні постачання, щоб “підзаробити”.


  Напередодні російський диктатор Володимир Путін розповів президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану про ідею створення газового хаба в Туреччині. За словами Путіна, це “буде майданчик не тільки поставок газу, а й визначення його ціни”.

 

http:///sohodni-my-sviatkuiemo-den-zakhysnykiv-ta-zakhysnyts-ukrainy/