Під Соледаром у кожній сотні “вагнерівців” приблизно 75 осіб – зеки

  У кожній сотні “вагнерівців”, які сьогодні воюють у районі Соледара, приблизно 75 осіб складають “зеки”. Про це розповів УНН Роберт Бровді, командир підрозділу аерозвідки ЗСУ із позивним “Мадьяр”.

 Як пояснив Бровді, сьогодні на ділянці фронту, де він перебуває, фактично бої ведуться тільки з “вагнерівцями”, яким російська армія не надає жодної вогневої підтримки і не надсилає поповнення.

  За словами Мадьяра, інформація, отримана від полонених, показує, що тільки 25% тих, хто зараз воює в лавах ПВК “Вагнер” в районі Соледара, є звичайними “класичними” контрактниками. Більшість становлять саме розконвойовані ув’язнені.

  “Зеки у свою чергу діляться на дві групи: ті, які були в “першій хвилі” і ті, які буквально 10-12 днів із зони. Це свого роду вже компенсація втрат і нарощування особового складу. Тобто чисто математично, кожна сотня „вагнерівців“ укомплектована 75 „черв’яками“, – і це зеки ”, — пояснив військовий.

  Зараз вони діють невеликими але досить агресивними групами, які, втім, непогано озброєні стрілецькою зброєю. Ці штурмові групи зазвичай формуються з 9 осіб, не мають командира, бо офіцерів на таку кількість груп не набирається. У  групі є якийсь старший. Саме цими “дев’ятками” вони пруть одночасно з різних напрямків, безперервно і без права на “відступ”, – пояснив «Мадьяр». Окупанти займають позицію, окопуються, а далі ввідбувається нарощуватися та розгортатися сили за ними.

 

НАГАДУЄМО:

Естонія віддала всі свої 155 мм гаубиці Україні