Шевченківський районний суд Києва відправив під варту президента компанії “Мотор Січ”, Героя України В’ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у незаконному постачанні до Росії українських авіадвигунів, повідомила пресслужба СБУ.
У затриманого Героя Україна, директора “Мотор Січ” Богуслаєва виявилося російське громадянство. При цьому він ЧОТИРИ (!) рази обирався народним депутатом і був членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, що передбачало отримання доступу до державної таємниці. Про це свідчать документи, які є у розпорядженні журналістів “Радіо Свобода”.
Крім президента «Мотор Січі», запобіжний захід обрано для керівника одного з департаментів цього підприємства, якого також затримала СБУ. Обом фігурантам повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: • ст. 111-1 (колабораційна діяльність); • ст. 111-2 (допомога державі агресору).
Зазначається, що досудове розслідування триває. СБУ проводить комплексні заходи щодо встановлення інших учасників протиправної діяльності та притягнення винних до відповідальності.
Головне управління розвідки України поширило цікаву інформацію: мобіків зс рф почали забезпечувати бронежилетами і шоломами іранського виробництва. З Ірану на росію також прибувають нові групи «радників-спеців» із застосування БПЛА.
Через неспроможність забезпечити мобілізованих необхідною амуніцією власного виробництва, зс рф виклянчило спорядження іранського виробництва. На росію відправлено 1500 бронежилетів та 1500 шоломів виробництва «Milad» (Іран). Наразі іранська амуніція знаходиться на складі 1061 центру матеріально-технічного забезпечення 3 мотострілкової дивізії в Білгородській області.
Влада Ірану також планує відправити нову групу “радників” для надання допомоги зс рф у бойовому застосуванні нового типу БпЛА – «Arash-2» та іранських ракет класу «земля-земля». Їхні поставки планується розпочати найближчим часом.
Також з Ірану в Джанкой відбула група радників Корпусу вартових ісламської революції для надання допомоги у бойовому застосуванні та удосконаленні БпЛА типу «Shahed-136» та «Mohajer-6».
Схоже, керівництво Ірану вирішило приєднатися до РФії та Білорусі і теж “трохи повоювати” проти України.
Посол Ізраїлю в Україні пояснив, чому уряд його країни не погодиться на постачання зброї Києву. І якщо дуже коротко, то все дуже просто: жоден ізраїльський уряд не візьме на себе відповідальність виходу за “червоні лінії” у відносинах із Росією, погодившись на постачання зброї Україні, оскільки у разі ескалації за Ізраїль просто ніхто не вступиться.
“Ми не є членом НАТО. Країни, які надають найбільшу військову допомогу Україні, є країнами, що входять до НАТО, і на них поширюється захист НАТО. Ізраїль протистоїть агресії сусідніх країн поодинці. Ізраїль сам намагається боротися з терором. Ізраїль всі війни, які відбувалися на Близькому Сході, вигравав самостійно”, – заявив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський в ефірі радіо НВ.
“Сьогодні Близький Схід – далеко не найспокійніший регіон” і небезпека для Ізраїлю та його мешканців зберігається. Тому Ізраїль діє, не виходячи за ті червоні лінії, які можуть призвести до погіршення ситуації в галузі безпеки Ізраїлю, а в перспективі можуть призвести до війни, загибелі мирних громадян, загибелі ізраїльських солдатів. На це жодного ізраїльського уряду не піде”, – заявив Бродський.
“Росія відіграє важливу роль у нашому регіоні не перший рік, особливо після 2015 року, коли з’явився російський контингент практично на наших кордонах у Сирії. Ізраїль зобов’язаний враховувати цей фактор у близькосхідній політиці”, – додав посол Ізраїлю в Україні.
В Угорщині близько 80 тисяч людей зібралися у столиці країни Будапешті з вимогами до уряду Орбана зупинити інфляцію та підвищити заробітні плати.
Протестувальники тримали в руках транспаранти “Орбан, йди” та “Ні вчителів – немає майбутнього”. На фото видно плакат із написом: “Rusz kik haza”, що перекладається “Росіяни йдіть додому”.
Акція пройшла через кілька годин після того, як Орбан пообіцяв зберегти економічну стабільність та підтримувати обмеження на рахунки за електроенергію.
За минулу добу Сили оборони України відбили атаки окупантів в районах Землянки і Чугунівка Харківської області, а також Соледар, Бахмут, Андріївка, Кліщіївка, Новомихайлівка, Мар’їнка, Невельське, Первомайське та Авдіївка Донецької області, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.
ЗСУ вибили рашистів з асфальтового заводу на околицях Бахмута. ДВА місяці знадобилося «вагнерівцям», щоб його зайняти, а нашим бійцям знадобилося 48 годин, щоб його повернути – ДВА дні.
Рашистські злидні в Херсоні поводять себе гірше німецьких нацистів часів Другої Світової війни. Вони здійснюють масштабне розграбування Херсона: вивезли техніку рятувальників, у місті вже фактично немає кабельного інтернету, а мобільний працює з перебоями. Дійшло до того, що викрали навіть пам’ятник Суворову, – розповів перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський. За його даними в Херсоні залишаються близько 120-140 тисяч людей.
У Білорусі активно перевіряють мобілізаційні ресурси. За даними української ГШ, перевірка мобілізаційних ресурсів продовжується з початку жовтня. “При місцевих органах виконавчої влади створено спеціальні групи для перевірки та уточнення інформації про потенційних призовників. Іде уточнення роду діяльності чоловіків призовного віку, військово-облікових спеціальностей та сімейного стану”, – йдеться у ранковому зведенні ГШ ЗСУ.
У МЗС України спростували заяви, що Київ нібито готується застосувати “брудну бомбу”. “Брехня Росії про нібито плани України застосувати “брудну бомбу” настільки ж абсурдна, як небезпечна. По-перше, Україна є відданою стороною ДНЯЗ: у нас немає жодних “брудних бомб” і не плануємо їх мати. По-друге, росіяни часто звинувачують” інших у тому, що планують самі”, – заявив глава МЗС Куліба.
США, Франція й Британія відкидають будь-який привід рф для ескалації війни, – спільна заява на офіційному вебсайті Держдепартаменту США. Усі три країни відкинули «відверто брехливі твердження росії про те, що Україна готується застосувати брудну бомбу на власній території». Західні країни попередили рф, що викриють будь-яку спробу кремля використати ці звинувачення як привід для ескалації.
Тегеран, наслідуючи путіна, вирішив пограти у гру “Іхтамнєт” і засудив новий пакет санкцій, запроваджених минулого тижня Великобританією та Євросоюзом щодо компанії, яка виробляє БПЛА Shahed-136, а також трьох іранських генералів.
Тегеран також засудив заклик європейських країн до Ради безпеки ООН розслідувати надання Росії безпілотників для використання проти України – порушуючи ядерну угоду, назвавши ці твердження “необґрунтованими”
Американські офіційні особи стверджують, що Іран не лише надав Росії десятки дронів-камікадзе, а й направив до Криму іранських інструкторів, щоб допомогти російським операторам навчитися користуватися ними.
Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що Іран готується відправити Росії ще більше безпілотників, ніж надав раніше.
Джон Кірбі, представник Ради національної безпеки, заявив цього тижня, що Тегеран брав безпосередню участь в атаці безпілотників, внаслідок якої загинули мирні жителі та було зруйновано енергетичні об’єкти в Україні.
“Є значна кількість неспростовних доказів використання БПЛА Shahed-136 Росією як проти військових, так і проти цивільних цілей. Однак і Іран, і Росія продовжують брехати про це”, – сказав Кірбі.
Цього разу літакопад відбувся в Іркутську. За попередньою інформацією Су-30 вилетів з авіазаводу і позапланово спікірував на двоповерховий будинок в мікрорайоні Ново-Леніно.
Два пілоти Су-30 не встигли катапультуватися. Постраждалих серед мирного населення попередньо немає, повідомляють екстрені служби РФії.
Літак вилітав із заводу на випробування. Згодом, екіпаж перестав виходити на зв’язок. За ним відправили ще один літак, екіпаж якого зміг розгледіти льотчиків Су-30 у непритомному стані, коли вони вже втрачали висоту. За однією з версій, обидва пілоти могли задихнутися у кабіні.
Су-30, що розбився, виконував випробувальний політ без боєкомплекту на борту. Площа пожежі складає 200 кв. м., уточнили у МНС РФ.
Я не вважаю себе аналітиком – просто, інколи, пишу про війну. Але те, свідком чого я став за останні 8 місяців, викликає в мене непереборне бажання сказати: кремлівський консорціум “Путін і КО” – (вчиняють нерозумно – ред.)! І це моє глибоке переконання.
Ми всі були свідками, як останні 20 років на росії відбувалося фактичне згортання демократичних процесів. Зовні воно виявлялося у звеличуванні ролі деяких кривавих персон російського та радянського періодів історії сучасної РФії. Про те, що мова йде саме про три зовсім різні періоди історії росії – поговоримо іншим разом.
На “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” писали про те, що напад РФії на Україну нагадує одразу “аншлюс Австрії”, “вирішення Судетської проблеми” і “демонтаж” Чехо-Словаччини Адольфом Гітлером в 1938-1939 роках та “Радянсько-Фінляндську війну” (1939-1940 р.р.). “Колективний путін” тільки назви інші вигадав.
Зважаючи на те, що “кремлівський режим путіна і КО” за взірець вважає Сталіна, багато хто (і я в тому числі – авт.) були переконані, що після поразок в Україні в лютому-квітні 2022 року, “кремлівський режим” піде шляхом Сталіна і в травні “згорне” бойові дії. Того вимагала логіка. І саме “щось подібне” вчинили Сталін і “політбюро” в 1940 році.
На той час можна було б відвести війська на кордони “ЛуганДонії” і надалі “розігрувати карту антинародних недореспублік”. Але, виявляться, радянські керманичі, на відміну від “колективного путіна”, були розумними “злими геніями”.
На сучасній росії все якесь слизьке і невдале – “зло” має місце, але воно, якесь, дуже-дуже (нерозумне – ред.). Фактично опинившись у “мисливській петлі”, “кремлівські керманичі” продовжили і далі погіршувати своє становище, продовживши рухатись курсом на завершення всього того, що було “заплановано в СВО”.
Захопивши лише частину України, яку було окреслено, як “Новароссія” ще в 2014 році, в той самий момент, коли ЗСУ перейшли у наступ і викинули ЗС РФ із Харківської області, на москві проголошують “воззєднання” з ЛуганДонією і вносять зміни в Конституцію РФії. Весь Світ “посміхнувся”, і тільки на росії “возгорділісь”.
Сьогодні, в останній декаді жовтня 2022 року, рашисти розуміючи неможливість і надалі утримувати Херсон, мають бажання перетворити його на “другий Сталінград”, але в сучасному кремлівсько-недолугому варіанті.
Я не збираюся “вангувати”, але схоже, що одразу після завершення пограбування Херсона, рашисти виведуть з міста залишки найбільш боєздатні частини, замінивши їх “мобіками”, які отримають наказ воювати в стилі “Дом Павлова”.
Але ці (діячі – ред.) планують ще й підірвати Каховську ГЕС! І це за умови, що праві береги всіх річок в Україні значно вищі за ліві… Воффка: підривай! (Тільки якісно!)
Але ще більш (нерозумний – ред.) варіант – це мінування і плани підривати ЗАЕС. Враховуючи розташування та “розу вітрів”, можна із впевненістю знову сказати: Воффка: підривай! Тоді вся так звана “Новароссія” на 500 років стане непридатною для життя. А разом із нею більша територія європейської частини сучасної РФії аж по Уральські гори. У цьому випадку Україна, нарешті, отримає таку довгоочікувану “буферну зону” із “мокшандією”.
Але тут ще варто пам’ятати й про “інший бік медалі” – реакцію США та країн НАТО. Там чітко і однозначно попередили про “наслідки для росії” можливої “аварії” на ЗАЕС. І ті “хлопці” зараз точно не жартують.
Ще одна (нерозумна – ред.) ідея рашистів – заморозити українців позбавивши їх електропостачання. Всі мої знайомі українці, без винятку (!!!), вирізняються надзвичайною вигадливістю. І якщо їх поставити в надзвичайно скрутне становище – вони неодмінно щось вигадають. А у підсумку програє той, хто їх у це становище завів.
Щоб було більш зрозумілим, нагадаю анекдот: “Десь, в екваторіальних широтах, канібали захопили в полон моряків: англійця, француза росіянина і українця. І перед тим, як когось з’їсти, відповідно “місцевих звичаїв”, вони виконували останнє бажання жертви. (Щоб зекономити час, розповідь про останнє бажання англійця, француза і росіянина наводити не будемо – авт.)
Коли черга дійшла до українця, то він попросив взяти гарного дрючка і щосили вдарити його по “філейній частині” тіла. Людоїди виконали таке “дивне” прохання. Але після того, як вони його вдарили, українець їх винищив “голими руками” – ВСІХ! Коли все скінчилось, англієць, який докурював екзотичну сигару, запитав: – Сер. А чому ви раніше цього не зробили? На що отримав відповідь: – Так по (…) ж ніхто не вдарив!“
Я нікого не хотів образити, але цей анекдот, на мою думку, дуже добре характеризує “український менталітет”: українців НЕ можна зачіпати! Ні в якому разі!
Я не знаю, що вигадають українці цього разу, але спроби “заморозити” їх взимку матимуть зовсім непередбачувані наслідки для “енергетичної безпеки” РФії у найближчому майбутньому. (Якщо є якісь “обґрунтовані” сумніви – ще раз прочитайте анекдот!, – авт.)
На мою думку, в “кремлівської компашки” на кінець жовтня 2022 року ще є можливість зберегти власну країну. (Про “обличчя” можна було говорити ще у травні, а сьогодні про це взагалі мова не йде – авт.).
Єдиний шлях початку завершення війни – негайне виведення рашистських військ за лінію українсько- російського кордону 1991-2013 р.р. і повне припинення обстрілів території України. Бо, інакше, буде, як в тому анекдоті!
З глибокою неповагою до рашистів і “колективного путіна” Юріс Шалтіс.
Слава Україні!…
(Далі буде.)
Редакція “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” не завжди поділяє точку зору авторів матеріалів, розміщених на сайті.
Розповіді про те, що священники УПЦ МП не бажають відспівувати полеглих на війні українських воїнів, за останні вісім років доводилося чути не раз. Вони мотивують це тим, що вони брали участь у “братовбивчій війні” – так у РПЦ класифікують вторгнення Росії в Україну. І ось, черговий подібний випадок, який стався у Чорній Тисі, що на Рахівщині.
Дмитро Спасюк із Чорної Тиси – воїн ЗСУ, якому від 07 жовтня 2022 року назавжди залишиться 26 років. У цей день молодший сержант, командир бойової машини зенітного ракетного взводу підрозділу 128 бригади, загинув.
На початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну він був у Чехії, але одразу повернувся і пішов захищати Україну. Раніше був контрактником, служив у ЗСУ, був в АТО.
Ховали молодшого сержанта Дмитра Спасюка 16 жовтня у Чорній Тисі, це Рахівщина, закарпатська Гуцульщина.
Сім’я не схотіла, аби Дмитра відспівував місцевий священник, якого попередили про те, що на чин похорону запросили інших отців із сусіднього Ясіня, де є парафії Української православної церкви.
“Я подзвонив і сказав,мов, отець Віталій, так і так, на похороні у Дмитра правитимуть українські. А він мені на те: “А я що, москальський?” та й виключив телефон.”- розповідає брат загиблого Ярослав. Далі за словами брата, отець Віталій більше не брав слухавки і ні з ким не спілкувався.
На похорон захисника України зійшлося близько 5 сотень людей. Були і з Чорної Тиси, і з Ясіня. У гуцулів у Чорній Тисі перед тим, як поховати тіло, заведено заносити його до церкви. Але коли процесія підійшла до воріт церкви, представник церковної двадцятки вийшов, став на воротах і сказав, щоб несли в обхід.
Люди пройшли на церковне подвір’я, але виявилося, що двері до храму замкнені зсередини, а з вікон визирають старші бабки. Тоді люди тіло Дмитра в труні поклали просто перед входом до храму, відспівали і потім вже так понесли на кладовище.
Місцеві жителі цю ситуацію не хочуть лишити просто так. Вони опублікували дописи про цю ганебну подію у місцевій рахівській групі, але їх забанили менш ніж за 2 години.
18 жовтня за Дмитром Спасюком було 9 днів. Брат загиблого каже, що родина так не лишатиме цю справу і буде намагатися максимального розголосу.
Залишається сподіватися, що на 8 році війни не тільки на Закарпатті, а й по інших містах і селах України, таке ганебне дійство нарешті припнеться. Захисників України, які за нашу свободу віддали своє життя, мають шанувати.
Триває 242 доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню. Підрозділи ЗСУ продовжують відбивати атаки російських окупантів в районах населених пунктів Бахмут, Бахмутське, Іванград, Мар’їнка, Соледар, Озарянівка, Одрадівка Донецької області та Білогорівка на Луганщині.
За минулу добу рашисти завдали 32 ракетних та 25 авіаційних ударів, здійснили понад 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
Ворожих ракетних ударів зазнали об’єкти енергетичної та критичної інфраструктури Волинської, Рівненської, Харківської, Хмельницької, Кіровоградської, Черкаської, Запорізької, Одеської та Миколаївської областей.
На Херсонському напрямку Сили оборони утримують займані рубежі, на вивільнених територіях проводять стабілізаційні заходи. Противник намагається утримувати оборону в умовах обмеженої логістики, деморалізації духу військових, проведення заходів евакуації державних установ та керівного складу. Продовжується контрбатарейне протистояння вздовж всієї лінії зіткнення, інформує пресслужба ОК “Південь”.
На Пермському пороховому заводі, де створюють снаряди для РСЗВ, сталася пожежа з подальшою детонацією. Щонайменше двоє співробітників загинули, є поранені. Завод працював у три зміни, щоб забезпечувати потреби російської армії.
У Запоріжжі затримано президента компанії «Мотор Січ» Героя України В’ячеслава Богуслаєва. Його підозрюють у держзраді. «Мотор Січ» – найбільший український виробник двигунів для авіатранспорту, крилатих ракет та газотурбінних електростанцій.