Human Rights Watch звинувачує ЗСУ у використанні протипіхотних мін

  Правозахисна група Human Rights Watch закликала Україну розслідувати звинувачення у тому, що ЗСУ використали тисячі реактивних протипіхотних мін у місті Ізюм та навколо нього, коли російські війська окупували цей район.

  Схоже, що українські сили широко розкидали наземні міни в районі Ізюму, що призвело до жертв серед цивільного населення і створює постійний ризик”, – сказав Стів Гуз, директор відділу озброєнь Human Rights Watch. “Російські сили неодноразово застосовували протипіхотні міни і робили звірства по всій країні, але це не виправдовує використання Україною цієї забороненої зброї”, – сказав він.

  Правозахисна група, що базується в Нью-Йорку, заявила, що провела дослідження в Ізюмі в період з 19 вересня по 9 жовтня, опитавши понад 100 осіб, у тому числі свідків застосування наземних мін, жертв наземних мін, рятувальників, лікарів та українських саперів.

  “Human Rights Watch задокументувала використання мін ПФМ у дев’яти різних районах міста Ізюм та його околиць та підтвердила 11 жертв серед цивільного населення від цих мін”, – йдеться у повідомленні. “Всі дев’ять районів знаходилися неподалік того місця, де в той час розташовувалися російські збройні сили, що дозволяє припустити, що вони були ціллю”.

 

Путін проклав шлях до членства України в НАТО, – Борис Джонсон

  Україна взяла до відома Звіт міжнародної неурядової організації Human Rights Watch (HRW), який буде належним чином проаналізований причетними установами України. Так у МЗС відреагували на заклик HRW розслідувати застосування ЗСУ протипіхотних мін.

  У відомстві також нагадали, що згідно з Оттавською конвенцією, Україна знищила вже 3 млн. протипіхотних мін, зокрема запаси надзвичайно небезпечних мін ПОМ-3. Росія, напавши на Україну, активно використовувала та продовжує використовує весь спектр заборонених мін, зокрема особливо небезпечні для цивільних міни ПОМ-3 “Медальйон”.


Варто нагадати, що Україна є учасником Конвенції 1997 року про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва та передачі протипіхотних мін та їх знищення. Росія не є учасником Конвенції та заперечує напади на мирних жителів та скоєння військових злочинів.


НАГАДУЄМО:

Австрія та Угорщина вирішили підтримати росю і домовилися не постачати зброю Україні