Армія США прискорила процес придбання зброї для поповнення запасів, виснажених постачанням зброї до України. Про це інформує Reuters.
З другої половини жовтня США уклали контракти з виробниками зброї на суму близько 1 мільярда доларів. Тільки з з компанією Lockheed Martin уряд США уклав контракт на 477 млн. доларів. Акцент зроблено на боєприпаси та ракети.
Прем’єр-міністра Угорщини Віктор Орбан прийшов на футбольний матч у шарфі із зображенням так званої «Великої Угорщини», яка зазіхає на територіальну цілісність Румунії та України. Він опублікував на своїй сторінці у Facebook відео зустрічі з футболістом Балажем Джуджаком, який провів прощальний матч за збірну Угорщини. Це був товариський поєдинок проти Греції. На кадрах Орбан дефілює із шарфом, на якому зображено карту «Великої Угорщини».
На шарф Прем’єр-міністра Угорщини звернув увагу і німецький ліберальний політик, депутат Європарламенту Даніель Фройнд, який у своєму Twitter написав: «Прем’єр-міністр Угорщини – в шарфі з картою “Великої Угорщини”. Як заспокійливо для сусідів Угорщини».
У Міністерстві закордонних справ Румунії відреагували на шарфик Орбана, висловивши послу Угорщини у Бухаресті «рішуче несхвалення».
Україна очікує на офіційні вибачення угорської сторони та спростування зазіхань на територіальну цілісність України. Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на скандал довкола його шарфа з картою “Великої Угорщини”. “Футбол – це не політика. Давайте не бачити те, чого немає”, – написав Орбан у Facebook, додавши, що збірна Угорщини – команда всіх угорців, “де б вони не жили”.
Триває 272 доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню. Російські окупанти продовжують збройну агресію проти нашої держави, не припиняють завдавати ударів по об’єктах промисловості, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.
Окупанти намагаються утримати тимчасово захоплені території, зосереджують зусилля на стримуванні дій підрозділів Сил оборони України, здійснюють інженерне обладнання лінії оборони, на окремих напрямках продовжують вести наступальні дії, ведуть повітряну розвідку.
За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів: Стельмахівка на Луганщині та Спірне, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмут, Кам’янка, Опитне, Веселе, Первомайське, Красногорівка, Мар’їнка і Новомихайлівка Донецької області.
Ворог не припиняє обстріли позиції наших військ та населених пунктів, що поряд з лінією зіткнення. Продовжує вогневе ураження по критичній інфраструктурі та помешканнях цивільного населення.
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без суттєвих змін.
На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог веде оборону, здійснює обстріли з танків, мінометів та ствольної артилерії.
На Новопавлівському, Запорізькому, Криворізькому та Херсонському напрямках ворог обороняється на раніше захоплених рубежах.
Росія взяла на себе зобов’язання очистити від терористів північ Сирії, але незважаючи на багаторазові нагадування, не зробила цього, заявив на прес-конференції в Стамбулі президент Туреччини Реджеп Ердоган. Таким чином, Москва не виконала домовленості з Анкарою, які були досягнуті в Сочі в 2019 році.
Війська Туреччини 20 листопада 2022 року завдали серію авіаударів п північним районам Іраку та Сирії. Атака стала відповіддю на вибухи в Стамбулі. За словами Ердогана, він не має наміру обговорювати або повідомляти путіна про свої дії в Сирії.
Туреччина також розглядає можливість проведення наземної операції у Сирії та Іраку після повітряної частини, повідомляє CNN Turk.
Зважаючи на те, що росія та білорусь може “використати мігрантів як зброю”, п’ять країн Балтії почали зміцнювати свої кордони колючим дротом. Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва та Польща побоюються, що росія та білорусь спрямує потік біженців-мігрантів через країни ЄС, повідомляє британська MailOnline.
У 2015 та 2016 роках росія вже спрямовувала до кордону з Фінляндією тисячі “прохачів притулку”, а у 2021 році ЄС звинуватив президента білорусі олександра лукашенка у примусі мігрантів до нелегального переходу до Європи з території білорусі.
У відповідь на “ініціативу лукашенка” Польща змушена була збудувати сталеву стіну завдовжки 185 км і обнести інші ділянки кордону із росією колючим дротом.
Фінляндія та інші країни Балтії наслідують цей приклад і зміцнюють свої межі колючим дротом.
Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін заявила, що кордон країни з росією протяжністю 1335 км буде “зміцнено”. Вона заявила, що це допоможе захистити країну від “гібридної загрози” та можливої великомасштабної та нелегальної міграції, “організованої кремлем”, повідомляє MailOnline.
Станіслав Зарін, представник служби безпеки Польщі, сказав, що стіна посилає Москві та Мінську переконливий сигнал про те, що Польща “надзвичайно серйозно ставиться до безпеки та цілісності своїх кордонів”, повідомляє видання Metro. “Я вважаю, що білорусь і росія двічі подумають, перш ніж знову використовувати міграцію як зброю”, – додав він.
В свою черг польські правозахисні організації розкритикували уряд, стверджуючи, що цей крок утримає прохачів притулку від пошуків притулку. Правозахисні групи також повідомляють, що біженці зазнають жорстокого поводження, коли їх змушують повернутися до білорусі.
За даними MailOnline, до 2025 року буде побудовано кордон довжиною 3389 км із новими загородженнями через країни Балтії.
Компанія Baykar на злітній смузі здійснила тестове випробовування БПЛА Kizilelma. За даними компанії цей БПЛА працюватиме на висоті 12000 м, матиме злітну вагу 5,5 тони з бойовим навантаженням в 1,5 тони, а також зможе нести 1 тону боєприпасів.
У цьому безпілотному винищувачі використовуються турбореактивний двигун АІ-25ТЛТ, який розробили в українській компанії “Мотор Січ”. Цей двигун дозволить БПЛА розвивати швидкість у 800 км/год.
Генеральний директор компанії Baykar, Сельчук Байрактар, сказав, що перший політ MIUS очікується в 2023 році, додавши, що БПЛА з реактивним двигуном був «мрією 12-річної давнини».
Міністр оборони США Ллойд Остін у програмній промові на форумі з міжнародної безпеки в Галіфаксі зробив кілька заяв, пише Уніан. Остін підкреслив, що нездатність допомогти Україні здобути перемогу в її боротьбі з Росією може призвести “до миру тиранії та заворушень”:
“Вихід війни в Україні допоможе визначити курс глобальної безпеки в цьому молодому столітті, і у нас у Північній Америці немає можливості залишатися осторонь. На карту поставлено стабільність та процвітання по обидва боки Атлантики”.
Він також засудив Росію за порушення основоположного принципу небойового імунітету через те, що путінський режим віддає накази навмисно завдавати ударів по цивільних об’єктах та інфраструктурі.
“Це не просто упущення, це не винятки з правил. Це звірства. Не помиляйтеся, ми не будемо втягнуті у війну, яку обрав Путін.
Але ми підтримуватимемо Україну, поки вона бореться, щоб захистити себе. І ми захищатимемо кожен дюйм території НАТО Колеги-автократи Путіна спостерігають, що цілком можуть дійти висновку, що отримання ядерної зброї дасть їм ліцензію на полювання, і це може призвести до небезпечної спіралі розповсюдження ядерної зброї.
Ціна встановлення порядку після Другої світової війни була занадто високою, щоб від неї можна було просто відмовитися. У нас є зобов’язання щодо забезпечення безпеки, від яких ми не можемо відмовитися”, – сказав Остін.
Він додав, що після початку вторгнення РФ в Україну американці перекинули до Європи понад 20 тисяч військовослужбовців, внаслідок чого їх загальна чисельність перевищила 100 тисяч осіб. Передовий командний пункт та штаб цих сил розташований у Польщі.
За минулу добу наші воїни відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Бахмут, Білогорівка, Курдюмівка, Мар’їнка, Новомихайлівка, Первомайське, Підгородне, Спірне, Стельмахівка та Яковлівка Донецької області, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.
Особливо запеклі бої тривають на ділянці фронту Соледар-Бахмут-Курдюмівка. Рашисти вирішили тілами “мобіків” просто завалити нашу лінію оброни. Тіла вбитих рашистів ніхто не забирає і їхня кількість перед лінією оброни ЗСУ зростає після кожної атаки рашистів.
Атаки на позиції ЗСУ рашисти здійснюють постійно протягом доби з перервами в 30-40 хвилин. Наші захисники тримають оборону.
Інші ділянки фронту, на який рашисти намагаються вести наступ: Олександропіль-Новобахмутівка-Новосілка Друга-Кам’янка та Опитне-Водяне-Невельське. Тривають бої за Мар’їнку і в районі Новомихайлівки.
На Новопавлівському, Запорізькому, Криворізькому та Херсонському напрямках противник веде позиційну оборону, удосконалює фортифікаційне обладнання та логістичне забезпечення передових підрозділів.
В українській армії жодних проблем з виплатою коштів, з амуніцією чи з зимовою формою немає. Як пише Укрінформ, про це заявив міністр оборони Олексій Резніков.
“У нас немає проблем з виплатою коштів бійцям, ні з амуніцією, ні з зимовою формою. Сьогодні зимова форма вже розвозиться. Це сотні тисяч комплектів, які роздаються безпосередньо підрозділам на передових лініях”, – сказав Резніков. Він уточнив, що першочергово забезпечать підрозділи на передовій, а далі форма буде передаватися в тилові частини.
Також Резніков нагадав, що Міноборони забезпечило повністю літню форму, на складах сьогодні лежить не одна сотня тисяч бронежилетів, шоломів. І те ж саме стосується постачання зимової форми. “Жодних підстав нервуватись, що комусь не вистачить форми, немає”, – наголосив міністр оборони.
“Усі пам’ятають, наскільки непростою була ситуація з забезпеченням шоломами та бронежилетами у березні та квітні. Згідно з даними, які мені доповідали, на весь київський гарнізон минулої зими офіційно перебував у резерві … один шолом. Стартувати довелося саме у такій реальності.
Станом на 17 листопада 2022 року Міністерство оборони не тільки забезпечило поточні потреби Збройних Сил України, але й сформувало і вже пару місяців підтримує для армії резерв у вигляді понад 200 тис. бронежилетів і понад 100 тис. шоломів. Це при тому, що відбувається постійний рух – забезпечуються нові підрозділи, здійснюється заміна тощо. Резерв буде поступово зростати відповідно до запитів ЗСУ. На цей результат вже можна спиратися”, – цитує слова Міністра оброни України видання Цензор.Нет.
Міністр продемонстрував екземпляри шоломів і бронежилетів українського виробництва, які відповідають 4 та 6 класу захисту за стандартами НАТО.
“Я готовий брати на себе цю відповідальність, щоб забезпечити потрібну динаміку. Інакше ми будемо залежні і приречені наздоганяти навіть там, де спроможні бути лідерами. Ми вдосконалюємо логістику, у тому числі – через впровадження натівської програми Logfas. Ми детально пояснюємо логіку наших дій партнерам і будуємо систему проектів підтримки не середній та довгий терміни. Це залучає економічний потенціал вільного світу на користь України”, – підсумував очільник Міноборони.