Космічний корабель NASA Orion (США), який повернувся з орбіти Місяця, приводнився на парашуті в Тихому океані неподалік узбережжя Мексики. Orion здійснив тестовий політ без екіпажу, який має започаткувати наступний етап дослідження Місяця. Про повернення космічного апарату повідомляють на сайті NASA.
Військовий супутник рф “Космос-2560” теж завершив свій політ. Він зійшов з орбіти та згорів в атмосфері Землі. “Космос-2560” було запущено 15 жовтня 2022 року. Він так і не здійснив жодних операцій під час свого короткотривалого польоту.
Аналогічна доля спіткала і попередника вказаного супутника під назвою “Космос-2555”, який прожив на орбіті Землі такий самий проміжок часу.
Кілька країн ЄС висловили президенту Франції Емануелю Макрону невдоволення через його заяви про необхідність “гарантій безпеки для Росії”. Демарш офіційно оформити допомогла Чехія, яка головує в Єврораді.
Раніше Макрон заявив, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть надати Росії, коли Москва раптом погодиться на переговори про припинення війни в Україні та повернеться за стіл переговорів.
Країни НАТО можуть гарантувати Росії, що не чинитимуть із нею так, як Москва чинить з Україною, заявив президент Польщі Анджей Дуда під час прес-конференції у Берліні. Так він відповів на запитання журналістів про ідею президента Франції Еммануеля Макрона щодо гарантій безпеки Росії.
Пресслужба Гнштабу ЗСУ інформує, що на початок 294 доби війни підрозділи Сил оборони України відбили атаки російських загарбників в районах населених пунктів Гряниківка Харківської області; Новоселівське, Червонопопівка, Серебрянське і Білогорівка на Луганщині та Білогорівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Курдюмівка, Невельське, Мар’їнка, Побєда і Новомихайлівка Донецької області.
За інформацією з інших джерел стало відомо, що в районі Сватово рашисти наступали одразу на п’яти напрямках. Про якісь зміни лінії фронту ні ГШ ЗСУ, ні рашистські пропагандисти не повідомляють.
На Сіверскому напрямку рашисти ведуть атаки на Біоргорівку і Верхньокам’янське. Атаки на ці населені пункти тривають останні півтора місці. Але лінія фронту на цій ділянці залишається практично без змін.
На Бахмутському напрямку рашисти мають успіх в районі н.п.Яківлівка. Тривають запеклі бої. Також російські окупанти намагаються наступати на Соледар і село Бахмутське.
Зосередивши багатократну чисельну перевагу рашисти змогли відтіснити ЗСУ до східних околиць Бахмута. Там тривають дуже запеклі бої. На ЗСУ тисне рашистське угрупування чисельністю в 35-40 тисяч.
Точаться бої в районі н.п.Клищаївка. Окупанти вже другий день намагаються просунутися в район н.п. Північне та Дружба. Але ЗСУ стримують наступ.
Тривають бої в промисловій зоні Авдіївки. Лінія фронт залишається без змін.
Бої за Мар’їнку теж не припиняються, але просувань окупантів тут теж не помічено.
На Вугледарському напрямку рашисти припинили активні наступальні дії. Триває перегрупування підрозділів рашистів.
На Запорізькому та Херсонському напрямках істотних змін на лінії фронту не відбулося.
На території білорусії за наказом самопроголошеного президента лукашенка розпочато раптову перевірку бойової готовності. Про це повідомила пресслужба міноборони рб.
Військам належить у найкоротші терміни висунутись у призначені райони, провести їхнє інженерне обладнання, організувати охорону та оборону, навести переправи через річки Неман та Березина.
Перші підрозділи ЗС РБ висунулися із пунктів постійної дислокації. Зокрема, почалися пересування 38-ї окремої десантно-штурмової бригади (38 одшбр, Брест). У складі колони не менше 25 БТР-80, близько 30 вантажівок МАЗ з особовим складом та майном, 3 буксировані автомобілем МЗКТ “Волат” 120-мм міномета 2Б23 “Нона-М1”, 2 паливозаправники, командно-штабна машина Р-14 машини зв’язку, не менше 5 машин прикордонної служби РБ, машина швидкої допомоги та 2 польові кухні. Рух цивільного транспорту дорогами обмежений.
Як видно на карті, ці річки не знаходяться поблизу кордону з Україною. Ріка Німан протікає у північно-західній частині країни, на територіях Мінської та Гродненської обл. і далі територією Литви.
А ріка Березина повністю знаходиться на території Білорусі та протікає територією чотирьох областей: Вітебській, Мінській, Могилівській та Гомельській. Найближча точка цієї річки до кордону з Україною — це її гирло, яке знаходиться у селі Берегова Слобода (Речицький район, Гомельської області).
Із найближчої точки до кордону з Україною мінімум 80 км.
Закон про національні меншини прийнято у другому та остаточному читанні. Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі парламенту України. Ухвалення цього закону було однією з умов початку переговорів щодо вступу України до ЄС.
Згідно з текстом законопроекту, представники нацменшин мають право на самоідентифікацію, свободу громадських об’єднань та мирних зборів, свободу вираження поглядів та переконань, думки, слова, совісті та релігії, участь у політичному, економічному та соціальному житті, збереження культурної самобутності.
В законі окремо прописано заборону “популяризації та пропаганди” Росії та дій її державних діячів та органів, “які створюють позитивний образ”. Також законом передбачено внесення змін до Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”.
12 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський звернувся до країни-агресора з “Різдвяною мирною ініціативою” – запропонував росії розпочати виведення своїх військ з території України на Різдво.
Кремлівський глашатай пєсків озвучив відповідь свого керівництва на “Різдвяну мирну ініціативу” президента України. Він заявив, що про виведення російських військ з України до кінця року “не може бути й мови”. Пєсков закликав Київ “враховувати нові реалії”, тобто погодитися з анексію українських територій рфією.
Схоже, що кремль ще сподівається до кінця січня-лютого 2023 року відновити військовий потенціал збройних сил та здійснити ще один “великий наступ”.
“Я не стверджую, що це точно відбудеться, але враховуючи мобілізацію, а також тренування “мобіків” і рух їхньої важкої зброї по країні, вони точно зберігають надії на те, що вони зможуть пробитися крізь нашу лінію та просунутися глибше в Україну”, – заявив Дмитро Кулеба. За його словами, Україна робить усе можливе, аби цьому завадити.
“Діти пішли вже до другого класу. Ті, які народилися у 14-15 роках. Люди отруєні пропагандою Росії. Великі території, які вже 8,5 років не чули українську. У яких виховувалася та пропагувалася ненависть до всього українського, до України. Тому головна проблема – це люди”, – сказав Ігор Клименко.
Глава Нацполіції додав, що перед українцями стоятиме завдання – показати громадянам, які не входять до незаконних формувань, що влада в Україні законна, справжня і справді краща, ніж та, що привела туди РФ.
“І головне, що це територія нашої держави, а не Росії. Не якоїсь “союзної держави”, а саме України. Тому, я думаю, що багато людей, які там проживають, мабуть, підуть шукати “російський світ” на території Росії”, – резюмував Клименко.
Триває 293 доба російського широкомасштабного вторгнення. Противник продовжує зосереджувати зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Запорізькому напрямках, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.
Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Стельмахівка, Новоєгорівка, Макіївка, Червонопопівка і Білогорівка Луганської області та Верхньокам’янське, Соледар, Яковлівка, Бахмутське, Бахмут, Кліщіївка, Курдюмівка, Майорськ, Авдіївка і Мар’їнка Донецької області.
Європейські дослідники війни оприлюднили карту бойових дій в Бахмуті та навколо міста. Хоча ситуація дуже складна, але Бахмут повністю під українським контролем. Тривають бої на східній околиці Бахмута, в районі профкому заводу шампанських вин. Агресор пробує оточити місто і для того намагається прорвати нашу оборону між Опитним і Кліщіївкою
За три місяці запеклих боїв, рашисти втративши тисячі людей, сотні одиниць техніки, змогли просунутися місцями лише на десять кілометрів.
На Запорізькому напрямі також спекотно. ЗСУ з високоточної зброї щільно працюють за логістичним ланцюжком ЗС РФ: Мелітополь, Пришиб, Токмак, Михайлівка. Між окупованими Мелітополем та Костянтинівкою пошкоджено міст. Він не впав, але, судячи з відео, дуже втомився. окупанти використовували цей міст для перевезення військової техніки та поповнення живої сили.
Рашистам доводиться використати боєприпаси 40-річної давнини. Вже до початку 2023 року рфія може повністю витратити справні запаси, якщо не отримає допомоги від інших країн. “Вони взяли боєприпаси зі застарілих запасів, що вказує на те, що вони готові використати боєприпаси, деякі з яких було вироблено понад 40 років тому, розповів високопосадовець США.
З початку війни Вільнюс надав Києву допомогу на суму 660 млн. євро. Країни Європи мають зробити все, щоб допомогти українцям перемогти, заявив президент Литви Науседа.
“Військова, фінансова, гуманітарна та інша підтримка України залишається головним завданням для всіх нас. […] Ми маємо зробити все, щоб допомогти українцям перемогти. Тільки це гарантує мир у Європі, світ для всіх нас”, – заявив Науседа на зустрічі із послами ЄС у Вільнюсі.
Росія обстрілює Україну старими українськими ракетами Х-55, які були передані Росії після підписання Будапештського меморандуму, інформує NYT з посиланням на представника ГУР МО Скибицького.
За його словами, ці ракети були виготовлені на українському військовому заводі у 70-х роках минулого століття і призначалися для несення ядерних боєголовок.
05 грудня 1998 року міністерства оборони України та США підписали угоду про ліквідацію 44 стратегічних бомбардувальників та 1068 крилатих ракет. Всі ракети були передані російській федерації. А в 2022 році рашисти цими ракетами обстрілюють Україну – такий вигляд мають “Гарантії безпеки”.
Станом на 2021 рік у другому кварталі, за даними Мінфіну, рівень безробіття в Україні становив 10,3% — близько 1,5 мільйона безробітних. Крім цього, Мінфін прогнозував зниження показників на початку 2022 року. Проте повномасштабне вторгнення Росії в Україну повністю змінило ситуацію: наприкінці липня Національний банк України повідомив, що рівень безробіття сягнув 35%.
За підрахунками Міжнародної організації праці (МОП), з початком війни в Україні було втрачено майже 4,8 мільйона робочих місць. Порівняно з минулим роком показник збільшився утричі, хоча міграція за кордон та мобілізація трохи стримали зростання безробіття.
Як повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, натепер у Державній службі зайнятості є 31 тисяча вакансій (минулого року їх було приблизно 70 тисяч) — на одне робоче місце претендують восьмеро офіційно зареєстрованих безробітних (торік — близько чотирьох).
Інфографіка: Марія Петрова / Заборона. Дані: Gradus
Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, пояснює, що українська економіка — частково тіньова економіка. Через людей, які не реєструються і не сплачують податків, складно встановити реальні показники безробіття.
За різними підрахунками, експерти називають від 2 до 5 мільйонів незареєстрованих безробітних. Серед них є ті, хто опинився у примусовій відпустці власним коштом або чиї робочі години скоротили.
Згідно з опитуванням компанії Gradus, 37% українців не працевлаштовані: з них 36% утратили роботу з початку війни та 40% не працювали задовго до початку вторгнення.