“Мотор Січ” під керівництвом Богуслаєва роками продавало зброю іранським компаніям, яку тепер росія використовує у війні проти України

  Стратегічне Державне українське підприємство “Мотор Січ” під керівництвом Вячеслава Богуслаєва роками продавало товари “подвійного призначення” підсанкційним іранським компаніям. А тепер цю зброю росія використовує у війні проти України. Про це пишуть “Схеми”.

  У розпорядженні «Схем» є документи, які свідчать про те, що «Мотор Січ» продавала підприємствам Ірану, які перебували під санкціями США та Євросоюзу до запровадження обмежень Україною авіаційні двигуни АІ-9 та ТВ3-117. Такі моделі встановлюють як на невеликі транспортні літаки, так і на військові гелікоптери, зокрема типу Ка-52, які росія активно використовує у війні проти України.

  Одна з іранських компаній з санкційного списку РНБО, з керівництвом якої активно комунікував Богуслаєв та його підлеглі, разом з державною та іншою підсанкційною компанією з Ірану – причетна до розробки дронів Shahed-171 та Shahed-136, якими рашисти масово атакують українські міста.

  “Схеми” стверджують, що “Мотор Січ” співпрацювала з наступними іранськими фірмами:

  • Design and Manufacturing of Aeroengines (скорочено: DAMA), інша, її ж назва – Turbine Engine Manufacturing Industries (TEM);
  • Iran Aircraft Industries (IACI);
  • Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company (HESA).

МЗС України отримав ноту КНР з приводу ситуації навколо підприємства Мотор Січ

Три комплекти лопатей для Мі-24 «Мотор Січ» передала ЗСУ

  Співпрацюючи з DAMA, “Мотор Січ” користувалась посередництвом білоруської державної компанії “Бєлвнєшпромсєрвіс”, яка теж перебуває під санкціями за торгівлю з військово-промисловим комплексом Сирії та Ірану.Як DAMA, так і HESA нині перебувають під санкціями США та ЄС за виробництво безпілотників, які сьогодні використовує рфія для терору мирних українських міст, зокрема й дронів Shahed-171 та Shahed-136.

  Крім того, розслідувачі виявили New Aviation Technology and System (NATS), з якою також співпрацював “Мотор Січ”.Санкції проти NATS досі не запроваджені, хоча в компанії – ті самі люди, які перейшли з підсанкційних іранських підприємств, і тепер працюють просто під іншим “прикриттям”.

Суд відправив під варту Героя України

  Нагадаємо, що 23 жовтня 2022 року президента промислового гіганта “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва затримали за підозрою у незаконному постачанні до росії українських авіадвигунів. Служба безпеки України опублікувала аудіозаписи телефонних розмов Богуслаєва, які, як повідомили у спецслужбі, підтверджують його співпрацю із ворогом.

  В СБУ зазначили, що навіть після повномасштабного вторгнення агресора посадовець продовжував постачати двигуни та інші запчастини до російських ударних вертольотів.

  24 жовтня Шевченківський районний суд Києва відправив під варту президента компанії “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у незаконному постачанні в росію українських авіадвигунів.

“Мотор Січ” зробить 14 двигунів для турецької армії (ФОТО)