Офіційна версія вибухів та спалахів на аеродромі Зябрівка – самозаймання двигуна

  Сьогодні вранці прес-служба МО РБ прокоментувала вибухи (“бавовну”) та спалахи у районі аеродрому “Зябрівка” (Гомельський район, РБ). За версією білоруських військових 10 серпня 2022 року, близько 23 години, під час контрольного пробігу однієї з одиниць техніки після проведеної заміни двигуна сталося його самозаймання. Особовим складом вжито необхідних заходів щодо своєчасного гасіння. Постраждалих немає.

 

  Водночас, у розпорядженні моніторингової групи «Білоруські Гаюн» є відео, яке було зняте сьогодні вночі з відстані 20-25 кілометрів від аеродрому. На ньому чітко видно великий спалах, який мало нагадує «загоряння двигуна».


  За уточненими даними, спалахи та “бавовна” в районі аеродрому «Зябрівка» почалися близько 00:20 11 серпня 2022 року, що вже само собою повністю спростовує інформацію МО РБ. Усього було зафіксовано не менше 8 спалахів. Встановити зв’язок спалахів/вибухів із будь-якими навчаннями ЗС РБ також поки не вдалося.


Видання @zerkalo_io спробувало з’ясувати причини “нзрзумілих спалахів та “бавовни” у прес-службі Генштабу МО України та у білоруських військових на самому аеродромі “Зябрівка”.

 

 

У “Зябрівці” відповіли: “Ніхто ні на кого не нападав”. У прес-службі Генштабу РБ повідомили, що не можуть прокоментувати цю ситуацію.

 

Радник голови МО України Олексій Копитько повідомив: «На військовому аеродромі “Зябрівка” проходять раніше неодноразово анонсовані «пюрером» навчання ППО та ВПС. Будь-які “бавовни” – скорше за все, виключно в рамках цих навчань». 


 Варто нагадати, що на військовому аеродромі “Зябрівка” дислокується угруповання ЗС РФ з великою кількістю техніки: близько 10 одиниць ЗРК С-400 «Тріумф», дві одиниці ЗРПК «Панцир», присутні ОТК «Іскандер». Крім цього, прикопані танки та БМП.