ОБСЄ фіксує рух автоколон вантажівок через непідконтрольний україно-російський кордон у місцях, де немає контрольно-пропускних пунктів

СММ ОБСЄ зафіксувала автоколону вантажівок, що заїжджали в Україну та виїжджали з України на території ОРЛО біля кордону з РФ у місці, де немає контрольно-пропускних пунктів.

“У період між 20:40 4 червня та 00:24 5 червня БПЛА СММ дальнього радіуса дії зафіксував автоколону вантажівок, що заїжджали до України, та ще одну автоколону вантажівок, які виїжджали з України, ґрунтовою дорогою неподалік н. п. Черемшине (непідконтрольний урядові, 59 км на південний схід від Луганська) біля кордону з Російською Федерацією в місці, де немає контрольно-пропускних пунктів”, – йдеться у звіті СММ ОБСЄ від 6 червня

– 4 червня о 20:40 БПЛА СММ виявив принаймні 12, ймовірно, вантажівок військового типу та супровідну універсальну легку машину, що стояли автоколоною на ґрунтовій дорозі розвернуті на схід, а також 5 осіб, які ходили між вантажівками, приблизно за 3,5 км на схід від Черемшиного, орієнтовно за 120 м на захід від кордону з РФ, де немає системи пропуску через кордон.

– О 20:51 у лісосмузі приблизно за 1,4 км на захід від нерухомої автоколони БПЛА зафіксував 3, ймовірно, транспортні засоби військового типу та ще один транспортний засіб, які під’їжджали до нерухомої автоколони ґрунтовою дорогою з західного напрямку. Після того як ці машини приєдналися до згаданих вище транспортних засобів, автоколона вже налічувала принаймні 16 транспортних засобів і супровідний автомобіль.

– У період із 20:52 до 21:22 дві вантажівки військового типу відокремилися від автоколони, вирушивши у східному напрямку, і виїхали з України, а решта принаймні 14 вантажівок військового типу, машин та супровідний автомобіль залишилися на місці.

– У період між 21:26 та 21:58 БПЛА зафіксував, як в Україну в’їхали дві універсальні легкі машини і наблизилися до автоколони з як мінімум 14 вантажівок, машин та супровідного автомобіля: одна зупинилася біля автоколони, а друга рушила на захід вказаною вище ґрунтовою дорогою приблизно на 2 км на схід від Черемшиного.

– Близько 22:10 БПЛА зафіксував другу автоколону з 5 вантажівок військового типу, які в’їхали в Україну, проїхали повз першу нерухому автоколону та рушили в західному напрямку. Тимчасом нерухома автоколона вирушила у східному напрямку і виїхала з України.

– О 22:55 БПЛА зафіксував, як до другої автоколони із 5 вантажівок військового типу, які в’їхали в Україну, приєдналися згадані вище 3 транспортні засоби військового типу, що стояли в лісосмузі, та ще 2 вантажівки військового типу, які приїхали зі східного напрямку.

– Друга автоколона, що налічувала 10 транспортних засобів, вирушила ґрунтовими дорогами в західному напрямку через Черемшине та н. п. Нижньодеревечка (непідконтрольний урядові, 52 км на південний схід від Луганська), а потім, за спостереженнями БПЛА, рушила до об’єкту в непідконтрольному урядові Луганську, куди вона приїхала о 00:24 5 червня.

Зазначається, що СММ раніше фіксувала у цьому районі автоколони вантажівок вночі в жовтні 2019 року.

 

Українська правда