Нацкомісія угледіла порушення лексичних норм і рекомендує перейменувати місто Запоріжжя

  Місто Запоріжжя отримало свою сьогоднішню назву в 1921 році, після захоплення цієї території радянськими більшовиками. До цього, за часів існування Російської імперії, місто називалося Алєксандровск.

  Нацкомісія угледіла порушення лексичних норм і рекомендує перейменувати Запоріжжя. У зв’язку з рекомендацією Нацкомісії зі стандартів державної мови, яка внесла місто до переліку тих назв селищ та міст, які не відповідають лексичним нормам української мови, обласний центр до кінця року може отримати нове ім’я.

  Про це йдеться у рішенні № 230, опублікованому на сайті відомства від 22 червня 2023 року. Місто Запоріжжя хочуть перейменувати згідно із законом “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топонімії”.

  І хоч Нацкомісія не уточнює, що саме йде в розріз з поточними нормами нового законодавства, місцева влада зобов’язана протягом 6 місяців запропонувати нову назву для міста або аргументувати доцільність “Запоріжжя”.

  Якщо протягом цього терміну вказану назву не “легітимують”, то український парламент згідно з рішенням комісії проголосує нове ім’я обласному центру.

   Загалом фахівці-філологи та історики закладів вищої освіти склали перелік із майже 1400 населених пунктів у 24 областях, назви яких не відповідають стандартам державної мови, та рекомендації щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови.

  Додатки підписала начальник відділу стандартів державної мови та забезпечення оцінювання рівня володіння державною мовою Юлія Шевцова. Національну комісію очолює Володимир Мозгунов.

НАГАДУЄМО:

Рашисти стратили в Україні 77 мирних жителів, – ООН