НАТО розробляє інструкції на випадок участі країн блоку в конфлікті високої інтенсивності

  Керівництво НАТО розробляє секретні інструкції на випадок участі країн блоку в конфлікті, за якого союзники повинні захищати один одного за Статтею 5, повідомляють журналісти видання Bloomberg.

  У розглядаються способи одночасної участі НАТО у так званому високоінтенсивному конфлікті за Статтею 5, коли союзники повинні захищати один одного, а також поза зоною дії цієї статті. Очікується, що під час зустрічі у Брюсселі, яка відбудеться на цьому тижні, міністри оборони країн Альянсу підпишуть нові політичні інструкції, які встановлять інвестиційні вимоги до союзників для підготовки до потенційної майбутньої військової діяльності.

  За словами високопосадовця НАТО, членам Альянсу буде запропоновано спрямувати інвестиції на зусилля, необхідні для колективної оборони. Ними можуть бути важке озброєння, нові зразки протиповітряної та протиракетної оборони.

  Керівництво також наголошує на необхідності збільшення інвестицій в цифрову модернізацію та необхідності комплексного використання зібраних та отриманих даних.

  Після прийняття вказівок військове командування НАТО протягом наступних місяців докладно визначить вимоги до кожного члена Альянсу.

НАГАДУЄМО:

Рашисти готують державний переворот у Молдові