На Закарпатті в 2023 році розпочнеться видобуток солі для потреб України

  На Закарпатті в лютому 2023 року розпочнуть добувати сіль, яка забезпечить потреби України на 100%, інформує Закарпатська ОВА. Йдеться про Буштинське соляне родовище (на Закарпатті), яке може добувати до 150 тисяч тон солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.


  Для забезпечення стратегічної продовольчої безпеки на Закарпатті провели геологічні дослідження та “раптом” виявили колосальний соляний пласт, котрий починається з 35 метрів і сягає глибини аж 500 метрів. Родовище зможе забезпечити на 100% потреби України в солі. Першу сіль планують добути через 6 місяців.


  Варто нагадати, що на початку квітня через бойові дії на Донеччині зупинилося державне підприємство «Артемсіль», яке забезпечувало близько 100% необхідної для українців солі.

 

  Сайт “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” ще в травні звертав увагу на те, що розвідані запаси солі і “законсервовані” технічні можливості, дозволяють взагалі звести нанівець дефіцит солі в Україні.

 

  Але українським чиновникам знадобилося аж цілих чотири місяці – квітень, травень, червень, липень і 12 днів серпня, щоб заявити, що ще через 6 місяців – на початку лютого 2023 року, – буде добуто перший кілограм солі.