На Саміті в Парижі лунають заклики до створення нової Бреттон-Вудської системи

  У Парижі триває фінансовий саміт за участі лідерів африканських країн, китайського прем’єра та президента Бразилії. Розмова йде наколо збільшення кризового фінансування для країн з низьким рівнем доходу, реформуванням повоєнних фінансових систем та вивільненням коштів для боротьби зі зміною клімату. Про це пише Reuters.

  Саміт має напрацювати дорожні карти проєктів, які можна використовувати протягом наступних 18-24 місяців. Багато тем порядку денного засновані на пропозиціях групи країн, що розвиваються, на чолі з прем’єр-міністром Барбадосу Міа Моттлі, яка отримала назву “Ініціатива Бріджтауна”.

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до створення нової Бреттон-Вудської системи і заявив, що нинішня глобальна фінансова система «переживає кризу». Генсек ООН назвав нинішню глобальну фінансову систему несправедливою. За його словами, вона не відповідає вимогам 21 століття.

  За його словами, глобальна фінансова система “переживає кризу”. “Неможливо знайти серйозне вирішення кризи без серйозних реформ”, – сказав Гутерріш. Він закликав до створення “нової Бреттон-Вудської системи” для переосмислення та зміни архітектури глобальної фінансової системи. Більше 550 млн людей у всьому світі не можуть знайти їжу, а країни, що розвиваються, беруть кредити під високі відсотки, додав Гутерріш.

Настав час реформувати Раду Безпеки ООН та Бреттон-Вудську систему, – Антоніу Гутереш

  Президент Франції Еммануель Макрон, який виступив на саміті, у свою чергу підкреслив зростання соціальної нерівності у світі. «Пандемія коронавірусу та війна між Україною та РФ посилили наявні кризи. Нинішня глобальна фінансова система є плодом досягнутих у минулому угод», – сказав він. Макрон наголосив, що кожна країна повинна мати можливість обирати свій власний шлях, і новий пакт має шанувати суверенітет кожної країни.

  “Міжнародна фінансова система більше не пристосована до розв’язання фінансових проблем, з якими сьогодні стикається світ, тому це можливість зібрати всіх за одним столом”, − сказав французький президент.

НАГАДУЄМО:

Унівеситети Британії допомогли іранським розробником у модернізації БПЛА