На Полтавщині відбувається навчання фахівців у рамках проєкту Помічник ветерана

  На Полтавщині у рамках проєкту “Помічник ветерана” відбувся відбір кандидатів у десяти громадах, а з січня 2024 року до цієї ініціативи долучаться усі ТГ області. На базі медичного університету і Полтавської політехніки відбувається навчання тих, хто вже подали заявки і пройшли відбір на помічника ветерана.

  Про це в ефірі Українського радіо “Полтава” розповів керівник Центру ветеранського розвитку Полтавського державного медичного університету Дмитро Бойко.

  “Подати заявку можуть як самі ветерани, так і члени їхніх сімей, а також постраждалі учасники Революції Гідності, члени сім’ї загиблого захисника чи захисниці України, які перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни і мають освіту не нижчу за молодший бакалаврський рівень”, — повідомив керівник Центру ветеранського розвитку Полтавського державного медичного університету Дмитро Бойко.

  За словами Дмитра Бойка, навчання здійснюється за принципом “рівний з рівним”. Триває воно три тижні. Курс складається з кількох модулів. Від загальної інформації, наприклад, як отримати певний статус, як співпрацювати з державними, службами. Також знайомлять з нормативною базою, щоб помічники ветерана могли орієнтуватися у запитах, з якими до них звертатимуться.

  За результатами навчання помічник ветерана складає іспит і отримує відповідний сертифікат. На обслуговуванні у нього може бути не більше ста ветеранів. У їх числі також члени їхніх сімей і члени сімей загиблих захисників і захисниць.

  Усі Центри ветеранського розвитку відкриті при закладах вищої освіти. Це для того, щоб також пропонувати і послуги з професійної перепідготовки якщо виникатиме такий запит у ветерана.

  “Нині по пілотним областям проєкту від Міністерства у справах ветеранів планують підготувати 650 помічників ветерана. З 2024 року, коли проєкт вийде з пілоту, заплановано підготувати за рік до 15 тисяч. Усі помічники ветерана будуть працевлаштовані у сервісні центри, що створюються обласними, міськими, селищними, сільськими радами у своїх територіальних громадах”, — розповів керівник Центру ветеранського розвитку Полтавського державного медичного університету Дмитро Бойко.

НАГАДУЄМО: