На озброєння ЗСУ надійшли ЗРК-невидимки “Stormer HVM” (ФОТО, ВІДЕО)

  Зенітно-ракетні комплекси (ЗРК) “Stormer HVM” з Великої Британії надійшли до України. У соцмережі з’явилися перші фотографії українських військових з цими установками.


  Разом із шістьма ЗРК “Stormer HVM” надійшли і ракети “Starstreak” для цих комплексів. Вони призначені для ураження літальних апаратів широкого спектра повітряного нападу. Усі варіанти комплексу використовують єдину ракету “Starstreak HVM” (High Velocity Missile).
Alvis Stormer — це військова броньована машина.

 

  Самохідний варіант комплексу SP (варіанти розміщення на шасі “Stormer”, М113, “Piranha”) має 8 пускових контейнерів, розташованих двома пакетами по чотири ракети. Всі ракети мають інфрачервону пасивну систему виявлення та супроводу цілей ADAD (Air Defence Alerting Device) 

 

  Дальність виявлення цілі типу “літак” становить близько 18 км, типу “вертольота” – 8 км. Час від часу виявлення цілі до пуску ракет менш як 5 секунд. Боєкомплект, що транспортується, – 12 ракет.


  Британські ЗРК Stormer HVM “бачать” ворожі літаки на відстані до 18 км. А “невидими” ці ЗРК є через особливість наведення ракет на ціль, яке здійснюється в напівавтоматичному режимі»