МЗС України отримав ноту КНР з приводу ситуації навколо підприємства Мотор Січ

Міністерство закордонних справ України підтвердило, що отримало ноту від китайської сторони щодо ситуації навколо підприємства Мотор Січ. Про це в МЗС повідомили у відповідь на запит Радіо Свобода.

 

“Нота є конфіденційним дипломатичним листуванням, тому її зміст розголошувати не можемо. Міністерство поінформувало державні органи, які займаються цією справою, про документ. Українська сторона залишається налаштованою до вирішення всіх питань, що знаходяться на порядку денному відносин України та Китаю”, – йдеться у відповіді МЗС.

 

Нагадаємо, що 15 січня 2021 року Міністерство торгівлі США ввело санкції проти Skyrizon, інвестора Мотор Січі. 29 січня президент Володимир Зеленський підписав введення санкцій проти Ван Цзина, громадянина Китаю. Цзин – ключовий акціонер власника Skyrizon – Beijing Xinwei Technology Group. Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або іншій державі викупити контрольний пакет акцій Мотор Січ. 31 січня СБУ проводила слідчо-оперативні дії в Запоріжжі за адресою оголошених загальних зборів акціонерів Мотор Січі. 01 лютого 2021 року МЗС Китаю відреагував на введення санкцій щодо інвесторів Мотор Січ. Згодом з’явилася інформація, що МЗС Китаю закликав Україну захистити права китайських компаній та інвесторів після того, як президент Володимир Зеленський наклав санкції на низку китайських фізичних і юридичних осіб.