Москва в обхід санкцій продовжує закуповувати боєприпаси та комплектуючі

  Координатор санкцій у Державному департаменті США Роберт О’Брайєн розповів Politico, що “на початок цього року Росія змогла реімпортувати певні ключові категорії електроніки приблизно на довоєнному рівні”. Крім того Росія продовжує закуповувати патрони для своїх снайперських гвинтівок Орсіс Т-5000, не дивлячись на санкції ЄС через війну в Україні. 

  За даними видання, імпортерами патронів американської компанії Hornady є підсанкційні компанії “Тетіс” та “Промтехнологія”, яка виробляє снайперські гвинтівки Орсіс Т-5000. Вони знаходяться на озброєнні у найманців ПВК “Ввагнер”. Але генеральний директор Hornady Стів Горнаді заперечує продаж боєприпасів росії, наголошуючи, що в 2014 році, вони припинили всі поставки.

  В ході розслідування журналісти Politico знайшли сертифікати цієї компанії на ввезення понад 100 тисяч патронів калібру 338 Lapua Magnum та 5 тисяч гільз такого калібру виробництва американської компанії Hornady.

  Російська “Промтехнологія” відмовилася коментувати митні декларації на імпорт боєприпасів, зазначивши, що не має відносин із Hornady. Як повідомляє видання, ніхто із учасників не зізнається у тому, як патрони потрапляють російським компаніям.

  Посли країн G7 в Україні обіцяють подвоїти свої зусилля, щоб позбавити рф компонентів для виробництва зброї, якою наносяться удари по мирному населенню та цивільній інфраструктурі. Про це йдеться у спільній заяві послів у Twitter. “Посли G7 підтримують усіх українців, які терплять постійну загрозу і знищення ракетних атак Росії. Ми подвоюємо наші зусилля, щоб позбавити Росію компонентів, які вона використовує для ударів по цивільному населенню та інфраструктурі в Україні”, — зазначається у заяві.

НАГАДУЄМО:

У Дніпрі відкрили Центр ветеранського розвитку