Москва поступово втрачає контроль над Закавказзям

  У Мюнхені розпочалися переговори між президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та прем’єр-міністром Вірменії Нікол Пашиняном за участю держсекретаря США Ентоні Блінкена, інформує DW. Це була перша очна зустріч між лідерами двох країн з жовтня 2022 року після загострення напруженості у спірному Нагірно-Карабахському регіоні.

  Конфлікт цих двох країн триває роками через Нагорний Карабах. А москва, як посередник, наче б то мала “сприяти” врегулюванню конфлікту. Для цього рф розгорнула близько 2000 російських миротворців для спостереження за крихким перемир’ям.

  У Вірменії заявили, що хід роботи над проектом мирного договору обговорювався під час суботніх переговорів між прем’єр-міністром Вірменії Нікол Пашиняном, президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та держсекретарем США Ентоні Блінкеном, які відбулися в рамках триденної Мюнхенської конференції з безпеки.

  «Прем’єр-міністр Пашинян підтвердив рішучість вірменської сторони домогтися підписання такої угоди, яка справді гарантуватиме довгостроковий мир та стабільність у регіоні», – йдеться у заяві на сайті прем’єр-міністра. У ньому також йшлося про розблокування регіональних транспортних інфраструктур та проведення делімітації між двома країнами.

  «Я думаю, що Азербайджан та Вірменія мають продемонструвати, що перехід від багаторічного протистояння, взаємної ненависті та ворожнечі має закінчитися», – сказав Президент Азербайджанской Республики Ільхам Гейдар оґли Алієв на панельній дискусії.

  Територія Нагірного Карабаху міжнародно визнана складовою частиною Азербайджану. Але 120 000 жителів Нагорного Карабаху становлять етнічні вірмени. Під час “першої війни”, на початку 90-х років 20 століття, Вірменії вдалося відокремити цю територію від Азербайджану.

  Під час “другої війни” Азербайджан повернув контроль над територією Нагорного Карабаху.

  НАГАДУЄМО: