Мінветеранів закликало посилити контроль за збереженням пам’ятників загиблим воїнам АТО

Як ми повідомляли вчора, в ніч з 4 на 5 квітня 2020 року було зафіксовано три факти вандалізму над меморіальним дошками пам’яті воїнам АТО в Полтаві.

Міністерство у справах ветеранів нагадує про кримінальну відповідальність за наругу над могилами, пошкодженням пам’ятників та меморіальних дощок воїнам АТО. Про це інформує пресслужба Міністерства.

«Міністерство у справах ветеранів України засуджує будь-які прояви вандалізму над меморіалами пам’яті загиблих воїнів та нагадує, що з 6 червня 2019 року внесено зміни до Кримінального кодексу України та встановлено кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування пам’ятників споруджених в пам’ять осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборонній відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганських областях, учасників Революції Гідності та борців за незалежність України у ХХ столітті», − йдеться у повідомленні.

Мінветеранів звертається до голів обласних державних адміністрацій з проханням посилити контроль за збереженням пам’ятників, зелених насаджень (алей), які були створені на честь і шану загиблих захисників України.