За ініціативи Мінветеранів Героям України спростять процедуру виплати грошової допомоги

За ініціативи Мінветеранів відбулася спільна зустріч Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба та Міністра соціальної політики України Марини Лазебної з Героями України та членами їхніх родин, повідомляє Урядовий портал.

Під час зустрічі, в якій взяли участь Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, голова Громадської організації «Спілка Героїв України», Герой України Олександр Порхун, Герой України Василь Тарасюк та дружина загиблого Героя України Олега Міхнюка, Ірина, мова йшла про виконання в умовах вимушеного карантину постанови КМУ № 144 «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку».

За словами Міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба, через обмежувальні карантинні заходи у ветеранів, членів родин загиблих ветеранів та родин Героїв Небесної Сотні, які мають статус Героя України, виникли питання із процедурою подачі документів до відділів соціального захисту населення для оформлення одноразової грошової винагороди за здійснення визначного геройського вчинку.

«Ми вирішили не відтерміновувати процедуру здійснення виплати через карантинні заходи, а шукати вже сьогодні шляхи розв’язання цього питання, з урахуванням нинішніх умов, я вдячний Міністру соціальної політики Марині Лазебній за розуміння і готовність спільно вирішувати  проблеми, що виникають», – сказав Сергій Бессараб.

 

Міністр також нагадав, що на одноразову виплату чекає 200 родин Героїв України.

 

Під час наради було вирішено вивчити питання щодо внесення змін у Постанову КМУ № 144 з урахуванням запровадження в Україні вимушеного карантину через поширення коронавірусної інфекції COVID-19, які б спростили процедуру оформлення документів, необхідних для отримання виплат в умовах обмеження пересування населення.

За словами Міністра соцполітики Марини Лазебної, Міністерство розгляне можливість оформлення документів у дистанційному, безконтактному режимі, шляхом збору їх через електронний чи поштовий засіб зв’язку.

Також було ухвалено рішення переглянути чинні нормативні документи, які регулюють соціальний захист ветеранів війни та родин загиблих, і провести спільну роботу щодо підтримки ветеранів також обласними та міськими радами.

Нагадаємо, що 26 лютого 2020 року уряд затвердив Порядок виплати одноразової грошової винагороди Героям України за здійснення визначного геройського вчинку станом на 1 січня 2020 року.

Отримати грошову винагороду мають право особи, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка», та члени родини особи, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно або у разі смерті Героя України.