Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розпочала робочий візит до Китаю 13 квітня. На початку зустрічі сторони планували розглянути “низку делікатних питань”: від пошуку кращого балансу у відносинах з Китаєм до завершення війни в Україні. Бербок має знайти можливості майбутньої співпраці між Німеччиною та КНР, одночасно зменшуючи ризики односторонньої залежності Берліна від Пекіну.
Але враховуючи позицію Пекіна щодо війни рф проти України та зростаючу напружену ситуацію навколо Тайваню, очікується, що цей візит, ймовірно, стане однією з найважчих дипломатично місій за час перебування Бербок на посаді Міністра закордонних справ Німеччини. На це вказує суперечка міністрів двох країн стосовно трактування положень про права людини.
Міністри закордонних справ Німеччини та Китаю під час зустрічі так і не дійшли згоди, щодо питання прав людини в КНР. Голова МЗС ФРН Анналена Бербок нагадала про Статут і Конвенцію ООН, у відповідь її колега – міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган – зазначив, що “Китай не потребує вчителя з Заходу” і не хоче, щоб йому читали лекції про права людини , пише Deutsche Presse-Agentur.
http:///kytaj-vkraj-nezadovolenyj-spilnoiu-zaiavoiu-ssha-ta-filippin-shchodo-pivdenno-kytajskoho-moria-mzs-knr/
Міністр закордонних справ Цінь Ган відкинув критику Бербок щодо ситуації з правами людини в КНР, сказавши, що кожна держава має свої власні обставини та культурно-історичне походження. Коли справа доходить до прав людини, “у світі немає єдиних стандартів”, сказав він.
У відповідь на звинувачення у переслідуванні мусульманських уйгурів у північно-західному регіоні Сіньцзян, міністр закордонних справ Китаю заявив, що це не питання прав людини, а боротьба з радикалізмом і сепаратизмом. Однак, зараз, ситуація в Сіньцзяні “стабільна”. За його словами, люди живуть “дуже щасливо”. Але антикитайські сили використовують проблему Сіньцзяну, щоб стримати подальше зростання Китаю у Світі. Вони також прагнуть порушити ситуацію в Сіньцзяні, сказав Цінь Ган.
Однак Бербок зазначила, що у Світі існують єдині “спільні стандарти” щодо прав людини, і нагадала Цінь Гану про Статут ООН і Конвенцію ООН з прав людини. За її словами, Хартія містить “універсальні” права людини, яких зобов’язані дотримуватися всі члени ООН без винятку і “власних трактувань”.
Схоже, що після такої дискусії, Анналену Бербок точно не запросять до себе додому “на чай” Цінь Ган.
http:///kytaj-rozpochav-vijskovi-navchannia-navkolo-ostrova-tajvan-iaki-skhozhi-na-otochennia-ostrova-pered-napadom/