Китай вкрай незадоволений спільною заявою США та Філіппін щодо Південно-Китайського моря, – МЗС КНР

  Офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь заявив, що Китай серйозно стурбований і вкрай незадоволений спільною заявою США та Філіппін щодо Південно-Китайського моря. Про це пише Сіньхуа.

  На черговому брифінгу для журналістів Ван Веньбінь зазначив, що 11 квітня Філіппіни та США провели діалог на рівні міністрів у форматі “2+2”. За підсумками зустрічі сторони опублікували спільну заяву, в якій закликали Китай виконати “арбітражне рішення” щодо Південно-Китайського моря від 2016 року.

  У заяві також зазначається, що сторони підтримують якнайшвидше введення в дію нових об’єктів для військових баз у рамках Угоди про розширену оборонну співпрацю і що США нададуть фінансову підтримку.

  Китай має незаперечний суверенітет над островами Південно-Китайського моря і прилеглою до них акваторією, підкреслив Ван Веньбінь. Він наголосив, що так зване “арбітражне рішення” щодо Південно-Китайського моря грубо порушує норми міжнародного права і КНР не приймає і не визнає це рішення, наголосив Ван Веньбінь.

  КНР має намір рішуче захищати свій територіальний суверенітет, морські права та інтереси.

Китай активно готується до першої із шести воєн (початок)

ДОВІДКА:   Острови Спратлі — це архіпелаг більш ніж 100 дрібних островів, рифів і атолів, сумарна площа яких становить менше 5 квадратних кілометрів. Острови знаходяться у південно-західній частині Південнокитайського моря і розкидані на площі понад 400 тис. квадратних  кілометрів.  Від островів Палаван і Калімантан вони знаходиться на відстані 400 км; від узбережжя В’єтнаму – за 500 км; від китайського острова Хайнань їх відділяє 1000 км.

  Територіальна приналежність островів оскаржується одразу шістьма державами: В’єтнамом, КНР, Філіппінами, Малайзією, Тайванем і Брунеєм. Попри свій крихітний розмір, острови архіпелагу мають важливе значення з точки зору присутності в регіоні. Крім того, дослідження свідчать про наявність значної кількості нафти і газу на шельфі. На островах немає постійного населення, в даний час вони використовуються як рибопромисловий район.

НАГАДУЄМО:

Голова мзс білорусі в угорщині озвучив забаганки москви