Міністерство оборони США уклало контракт на виробництво і модернізацію крилатих ракет Tomahawk

Міністерство оборони США уклало з компанією Raytheon черговий контракт на виробництво і модернізацію крилатих ракет Tomahawk. Угода вартістю $641,3 млн передбачає виробництво нових ракет Tomahawk Block V, а також модернізацію вже виготовлених ракет попереднього покоління Block IV. На виробництво 90 нових ракет виділено $147,9 млн, решта – на модернізацію.

Розробку ракет модифікації Block IV припинено через високу вартість програми. Навіть з’явилися чутки про її закриття. Однак, у 2018 році нове покоління цих ракет прийнято на озброєння. Ключова відмінність модифікації Block IV від попередніх розробок полягає в можливості відстеження переміщення цілі в режимі реального часу і перенацілювання вже після пуску. Ракети Tomahawk модифікації Block IV також вирізняються економнішим двигуном, що дозволило збільшити дальність польоту до 1850 км. Крім того, «четверте покоління», на відміну від попередників, має потужнішу бойову частину (осколково-фугасну), що важить 454 кг.

До складу комбінованої системи наведення входять інерційне навігаційне обладнання, коректоване сигналами GPS, оглядово-порівняльна кореляційна система наведення за картою (працює на середній ділянці траєкторії) і цифрова кореляційна система наведення за зображенням місцевості (працює на кінцевій ділянці траєкторії).

Натомість про нові ракети Tomahawk Block V відомостей поки майже немає. Відомо лише, що вони мають покращену навігацію і зв’язок.

Як повідомляв журнал “Jane’s Missiles & Rockets” в матеріалі Richard Scott “USN confirms Block V designation for modernised Tomahawk cruise missile”, ВМС США в листопаді 2018 офіційно затвердили позначення Block V (“п’ять”) для нових модифікацій крилатої ракети морського базування Tomahawk. В ракети варіанту Block V передбачається переобладнати всі раніше виготовлені ракети Block IV ВС США в рамках розрахованої по 2034 фінансовий рік програми продовження терміну їх служби на 15 років.