Марафон морської піхоти США сьогодні бігтимуть 11 бійців з України.

Сьогодні, 27 жовтня, команди із 11 бійців АТО/ООС представлятиме Україну на одному з найбільших військових марафонів світу. Разом із нашими ветерани долатимуть дистанції у 10 та 42 кілометри представники різних армій світу: Сполучених Штатів Америки, Грузії, Данії, Великобританії, Канади та інших.
Заради цього заходу приїздить більше 40 тисяч учасників та на один день перекривають частину доріг столиці Америки – Вашингтона. Люди звідусіль приходять підтримати бігунів і таким чином день забігу перетворюється на спортивне свято цілого міста.

Наша команда буде бігти 2 дистанції. Учасники, які мають ампутації або важкі захворювання, подолають 10 км – це перша дівчина серед учасників від України Ольга Бенда (Оля Бенда), Юрій Козловський (Jurek Kozlowski), Олексій Бобчанець (Aleksey Bobchinets), Олександр Терещенко (Олександр Терещенко) разом з ним бігтиме Дмитро Фесенко (Dmitry Fesenko), як супровід. Дистанцію повного марафону пробіжать такі учасники: Валентин Дерело (Valentyn Derelo), Владислав Куць (Владислав Куць), Тарас Забожчук (Taras Zabozhchuk), Дмитро Туревич, Богдан Оксентюк (Bogdan Oksentuyk) та Олександр Бабич . Разом із командою буде бігти тренер Наталія Крушинська (Krushynska Nataliia), яка тренує ветеранів, у тому числі учасників команди Марафону морської піхоти США, щовівторка та четверга на НСК «Олімпійський» в Києві.

Цьогорічна участь української команди стала можлива завдяки небайдужим людям, а саме Вадиму Свириденку та Олександру Данилюку (Олександр Данилюк) та благодійним організаціям. Так, Zagoriy Foundation головний спонсор команди, який придбав авіаквитки, оплатив пошиття форми та візовий збір для п’яти учасників, благодійний фонд Ветеранська Десятка / Veterans Dozen Foundation допоміг оплатити членські внески на марафон та візові збори для частини команди, сприяв в організації відбору та тестуванні кандидатів, Національна рада спортивної реабілітації захисників України (National council for the sports rehabilitation / SportVeterans) допомогла із організацією тренувального процесу і відбору кандидатів для змагань.

Українську команду в Америці, як завжди, гостинно буде приймати благодійна організація Allied Forces Foundation. Ця організація робить все можливе щоб ветеранські команди з різних країн почували себе комфортно живучи в казармах на базі Морської піхоти Квантіко, харчуючись разом із американськими морськими піхотинцями та подорожуючи Вашингтоном.

Крім всіх перерахованих, ми дуже вдячні українській діаспорі та посольству України в США (Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США), які підтримують наших ветеранів протягом всіх днів в Америці. Українці в Америці зустрічають команду в аеропорту, підтримують під час проходження дистанції та організовують теплі зустрічі.