Маленька острівна країна Ніуе вшанувала захисників Азовсталі

  Маленька країна, яка розташована на кораловому острові, площа якого становить всього 261 квадратний кілометр, випустила срібну монету номіналом в 5 доларів на честь захисників Азовсталі -Warrior of Azovstal. На монеті зображено боротьбу українських воїнів та бійця в метафоричному обладунку.


  Зображення на монеті повторює твір українського художника Максима Паленка «MARIUPOL AZOVSTAL», створений 19 травня 2022 року. На реверсі монети зображено «воїна в символічній металургійній рослинній броні з високим рельєфом, яка служила прихованим символом їхньої витривалості», і напис: «WARRIOR OF AZOVSTAL», – це офіційна назва монети.

 

 «Ця чудова срібна монета присвячена хоробрим і відважним захисникам Азовсталі в Україні, а також громадянам, які перебували разом з ними на промисловому комплексі «Азовсталь» у Маріуполі, Україна. На великому металургійному комбінаті «Азовсталь», попри невпинну атаку росії, українці чинили непохитний опір упродовж 80 днів. Деякі з них повернулися до своїх домівок; інші, яких набагато більше, все ще поховані під руїнами Азовсталі», – так написано в інформаційному супроводі до монети.

 

ДОВІДКА:
  Ніу́е — кораловий острів (в минулому атол) і однойменна держава в південній частині Тихого океану, в Полінезії.  Острів був відкритий для європейців Джеймсом Куком у 1774 році.

  Територія — 258 (261) км². Населення — 1398 осіб (станом на 2009 рік). Адміністративний центр — Алофі (586 мешканців). Офіційні мови: англійська та ніуе. Грошова одиниця — новозеландський долар.

  З жовтня 1974 року острів має внутрішнє самоврядування в рамках «вільної асоціації» з Новою Зеландією, яка керує питаннями оборони і зовнішніх відносин Ніуе. Державний лад Ніуе визначається Конституцією Ніуе як конституційна монархія.

  Основа економіки — вирощування кокосової пальми і бананів, виробництво копри. 80 % експорту прямує до Нової Зеландії.

 

НАГАДУЄМО: