За результатами опитування щодо актуальних потреб та бачення можливостей для кар’єрного та професійного зростання ветеранів, яке проводив Український ветеранський фонд, щонайменше 7% опитаних чинних військовослужбовців та ветеранів планують пов’язати життя з українським військом після перемоги.
Найбільше опитані хочуть відкривати власні справи (30%), повернутися на стару роботу (27%) або перевчитися та стати найманим працівником (майже 15%). За словами дослідників, така велика кількість ветеранів, які хочуть мати власну справу, пов’язана з бажанням не стикатися з дискримінацією з боку оточення, зокрема роботодавців та майбутніх колег.
Майже 16% респондентів хочуть працевлаштуватися за кордоном після перемоги.
В окремому блоці дослідники поцікавились, чи загалом бачать своє професійне майбутнє військові та ветерани в Україні. Ствердно на це питання відповіли 43% людей, ще 25% – радше так, ніж ні, а 12% було складно визначитись. Водночас однозначно негативно на питання відповіли 4%, а ще понад 12% радше бачать своє професійне майбутнє не в Україні.
Щодо тих навичок, які отримали у війську, то:
- 57,62% назвали навички виживання;
- 56,76% – навички надання першої домедичної допомоги;
- 39,21% – навички управління персоналом;
- 29,91% – навички комунікації;
- 26,85% – водіння та роботу з технікою;
- 26,37% – документообіг;
- 18,41% – психологію;
- 15,82% – управління квадрокоптерами / дронами;
- 15,72% – навички з логістики;
- 14,09% – роботу з комп’ютерами;
- 13,90% – управління системами зв’язку;
- 12,56% – навички з інженерії та будівництва;
- 7,38% – кулінарію;
- 4,03% вказали власні варіанти.
Окремо в респондентів – чинних військовослужбовців спитали, ким вони були до того, як потрапили в армію. Найбільше серед них виявилося приватних підприємців, айтівців, працівників сфери послуг, будівельників, держслужбовців та медиків. Найменше – зі сфери архітектури, фармацевтики, культури, громадського сектору та безробітних.
Менш ніж 3% прийшли до війська з правоохоронних органів, митної та податкової служби.
Дослідження з 15 до 25 січня поточного року проводили представники навчально-аналітичного відділу Українського ветеранського фонду при Мінветеранів. Вони анонімно опитали понад тисячу людей. Автори кажуть, що результати не є репрезентативними, але відбивають актуальні настрої та певні тенденції серед цільової аудиторії.
Нагадаємо, рівень безробіття серед українських ветеранів зріс до 30,95%.