Лівійський фронт: підсумки тижня

Залишки хафтарівської ЛНА розпочали «дуже швидкий відступ», який розпочали бойовики незаконних озброєних формувань. Він обмежується лише швидкістю руху авто, на яких вони «відступають». За два дні Армія Хафтара подолала по пустелі близько 450 км.

 

Надвечір 05 червня урядова армія взяла під контроль місто Бані Валід після втечі хафтарівців, а з ранку розпочала подальший наступ у двох напрямках. Перший – на Аль-Вашка і в напрямку Сірта, що на узбережжі Середземного моря, другий  – дорогою з Абу-Курейн в напрямку н.п. Ваддан, де розміщена авіаційна база Аль-Джафра.

 

До трофеїв з міста Бані Валід додалися трофеї і в Сірта. Загалом, захоплено танків: Т-62 – 14, Т-72 – 2, ще гаубиці, інша бронетехніка, РСЗВ Град на інше. Два Т-62МВ виявилися повністю боєздатними.

В місті Тархуна, в ангарі знайдений ЗРПК «Панцир-С1» на шасі MAN SX45, що був поцілений Bayraktar, 20 травня.

Ще серед захопленого озброєння, сили УНЄ знаходять і доволі цікаві знахідки, як-то ручну протибезпілотну рушницю DHI D-1000JHV2 від HANVYADG. Ця штука, що працює на 5 частотах, може збивати дрони на відстані до 2000 метрів.

 

Але не лише військові трофеї залишаються після втечі бойовиків. З’являються і докази військових злочинів хафтарівських найманців. В місцевій лікарні міста Тархуна, в морзі, виявлені тіла 106 людей, включно з жінками та дітьми. Первинним оглядом встановлено, що більшість з них мають ознаки тортур та насильницької смерті. Деякі були просто закатовані.

На іншому напрямку у бік Аль-Джуфра, все відбувається за схожим сценарієм. Лише за винятком, що першими драпати розпочали вагнерівці. Їх колона вже підтягнулася подалі на схід. А за ними потягнулися і інші найманці. Очікємо інформації про евакуацію з бази бойових літаків як МіГ-21 ЛНА, та і МіГ-29 разом зі СУ-24, які були  нещодавно переданих Хафтару.

120 та 128 бригади які відходять до Бенгазі, і готуються до оборони вже у хафтарівському лігві.

Прес-секретар лівійської армії заявив, що «…не ми розпочали цю війну, але саме ми визначаємо час та місце її закінчення». Події розвиваються блискавично. Тріполітанія майже повністю під контролем уряду, прийшов час звільнення південного регіону Лівії – Феззан.

 

6 червня Підрозділи 128-ої піхотної бригади відступивши з Аль-Джуфра не попрямували до Бенгазі, а зробивши круг пустелею вийшли до Сірта, з’єдналися з залишками 604 батальйону ЛНА і вдарили по передовим загонам лівійської армії, які сходу увійшли в місто.

 

Велику роль у цьому зіграли китайські ударні БПЛА Wing Loong ІІ, які завдали ударів по колонах лівійської армії. Несподіваний удар змусив підрозділи урядових сил відійти. Здивування тривало недовго. Армійці швидко отямилися, збили два Wing Loong, перегрупувалися і знов пішли вперед.

Хафтарівці у втраті дронів звинувачують турецький фрегат, що підійшов ближче до Сірта.

До того ж у небо піднялися Bayraktar, які розпочалося «полювання». Нічні бої відбувалися з перемінним успіхом, але ініціатива знов повернулася до лівійської армії. На зараз лівійська армія продовжує наносити повітряні та артилерійські удари по хафтарівцям, що залишаються в місті. Лінія зіткнення проходить по рубіжу Ваді Баї та КПП50 у західному передмісті Сірта.

Військові злочини русні в Лівії доповнюються спаленням мечеті. Мечеть Ніффаті в районі Айн-Зара на півдні Тріполі, була спалена вагнерівцями після їх відступу з міста.

 

По собі вони залишили антиісламські графіті, та інші продукти життєдіяльності

 

І найголовніше: національна нафтова корпорація оголосила про поновлення видобутку на родовищах «Еш-Шерара» та «Аль-Філь», що на півдні країни, хоча технічно вони досі ще перебувають під контролем прохафтарівськтх груп.