Китай виступає за ідею розширення БРІКС, – МЗС КНР

Китай виступає за ідею розширення БРІКС, - МЗС КНР

  Китай планує запросити до БРІКС одразу кілька країн. За даними ЗМІ, заявки вже відправили 23 країни, але не всі вони будуть ухвалені відразу. Очікується, що на саміті, який пройде 22-24 серпня, представники БРІКС узгодять критерії прийому нових членів. Єдину валюту поки що обговорювати не будуть, незважаючи на невдоволення, що зростає, через домінування долара серед країн-членів.

  Водночас серед членів БРІКС сталося «непорозуміння». Китай хоче бачити БРІКС як економічну, так і  політичну силу, але Індія виступає проти цього.

«Пекін підтримує процес розширення БРІКС і вітає якнайшвидший вступ до “G7” більшої кількості партнерів”», – заявили у МЗС КНР. 

http:///pid-chas-vijskovykh-navchan-kytaj-vlashtuvav-trenuvalnu-blokadu-ostrova-tajvan/

  Неназваний чиновник заявив виданню Financial Times, що Китай намагається створити геополітичного конкурента G7: «Якщо ми розширимо БРІКС, щоб на неї припадала така ж частка світового ВВП, як і на G7, то наш колективний голос у світі стане сильнішим», – сказав чиновник газеті.

  Сі Цзіньпін планує особисто відвідати саміт “Бразилія-Росія-Індія-Китай-ПАР” в Йоганнесбурзі, початок якого запланований на 22 серпня. Метою саміту, ймовірно, є саме обговорення правил прийому нових країн в об’єднання. Головний дипломат Південної Африки Аніл Суклал повідомив, що 23 країни офіційно виявили бажання доєднатись до групи, ще приблизно стільки ж висловили зацікавленість.

  Міністр закордонних справ Китаю заявив, що очікується продовження розвитку співпраці між сторонами і “намітить світліше майбутнє БРІКС”. Зокрема, вагому частину уваги приділять саме відносинам між Китаєм та Африкою:

  «Ми хотіли б спільно з ПАР продовжувати підтримувати одне одного в питаннях, що зачіпають основні інтереси та основні проблеми одне одного, спільно домагатися розвитку і відродження, робити позитивний внесок у формування багатополярного світу і розвиток демократії в міжнародних відносинах», – йдеться у заяві міністра.

  Незважаючи на те, що глава МЗС ПАР Наледі Пандор раніше заявила, що неправильно вважати потенційне розширення БРІКС як антизахідний крок, Китай розглядає БРІКС як інструмент для зміни балансу світового порядку – і робить для цього вагомі зусилля.

НАГАДУЄМО:

http:///ukrainski-ta-amerykanski-veterany-obminialysia-dosvidom/

Поділитися: