Китай поважає статус незалежних суверенних держав, які виникли після розпаду, – МЗС КНР

МЗС КНР Мао Нін

  Речниця МЗС КНР Мао Нін, відповідаючи на запитання під час чергової пресконференції в Пекіні, чи підтримує Китай коментарі посла виклала офіційну позицію уряду сказала, що КНР поважає статус незалежних суверенних держав, які виникли після розпаду Радянського Союзу. Про це повідомило Reuters.

  За її словами, у питанні територіального суверенітету позиція Китаю послідовна і чітка. Китай поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН, сказала товариш Мао.

  “Радянський Союз був федеративною державою, і зовні в цілому він мав статус суб’єкта міжнародного права, тому, навпаки, після розпаду Радянського Союзу різні республіки мають статус суверенних держав”, – сказала вона. Лише суверенні держави можуть стати офіційними членами ООН, сказала вона. “Згадана вами країна є повноправним членом ООН”, – зазначила товариш Мао.

  Як пише агентство, відповідаючи на запитання про те, чи визнає Китай Україну як суверенну державу, Мао Нін сказала, що “позиція Китаю в цьому питанні є об’єктивною та справедливою”.

НАГАДАЄМО:

Посол Китаю у Франції вважає незаконним існування пострадянських країн