Китай підтримує Іран і в ядерному питанні

  Китай заявив про підтримку ядерної програми Ірану, закликавши інші сторони «залишитися прихильними до діалогу і переговорів», інформує Сіньхуа.   Міністри міністр закордонних справ двох країн провели телефонну розмову, під час якої іранський міністр Амір-Абдоллахян проінформував свого китайського колегу Цінь про останній прогрес у переговорах про відродження “Спільного всеосяжного плану дій” (СВПД). Він «подякував Китай за його конструктивну роль», йдеться у заяві МЗС КНР.

  Довідка: “Спільний всеосяжний план дій” — ядерна угода, підписана у Відні 14 липня 2015 між Іраном, групою 5+1 (п’ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією, а також Німеччиною) та ЄС щодо ядерної програми Ірану. 

  Амір-Абдоллахян повідомив, що Тегеран працюватиме з Пекіном, «щоб твердо підтримувати один одного у питаннях, що стосуються відповідних основних інтересів, а також територіальної цілісності та суверенітету». «Іран підтримує Китай у тому, щоб він грав важливішу роль у просуванні побудови спільноти із спільним майбутнім для людства, і готовий зміцнювати співпрацю в цих рамках», – додав він.

  Міністр закордонних справ КНР Цінь Ґан наголосив, що «Китай завжди розглядає китайсько-іранські відносини зі стратегічної та довгострокової точки зору… і просуває комплексний план співпраці двох країн, щоб досягти сталого прогресу у всеосяжному стратегічному партнерстві між Китаєм та Іраном». Він зауважив, що Китай «продовжить відігравати свою роль по-своєму».

  У зв’язку з цим варто нагадати, що Іран та Китай 27 березня 2021 року підписали 25-річну двосторонню угоду. Всі деталі документа не розголошуються, але з оприлюдненого відомо, що угода передбачає інвестиції Китаю в енергетичний та інфраструктурний сектори Ірану.

 

НАГАДУЄМО:

Європарламент ухвалив рішення про створення трибуналу за злочини, вчинені проти України