Китайському мільярдеру Сяо Цзяньхуа пощастило: його не розстріляли, а засудили до 13 років позбавлення волі

  Суд КНР у Шанхаї засудив мільярдера Сяо Цзяньхуа до 13 років позбавлення волі у справі про хабарництво та шахрайство. Його компанії Tomorrow Holdings виписали штраф на рекордні для Китаю 55 млрд юанів ($8,1 млрд), пише Reuters.


  За версією слідства, у 2001-2021 роках Сяо Цзяньхуа та Tomorrow Holdings підкуповували чиновників, передаючи їм акції, об’єкти нерухомості. Загальна сума хабарів склала понад 680 млн юанів (близько $100 млн).


  Крім того, Сяо незаконно використовував свою фінансову мережу (до якої входило понад 40 компаній), щоб продавати страховку та інші інвестиційні продукти, отримавши понад 311,6 млрд юанів.

 

Заставка НАГАДУЄМО

  Сяо визнали винним у незаконному привласненні державних депозитів, зловживанні довірою, хабарництві та нелегальному використанні грошей. Суд заявив, що мільярдер та його компанія “завдали шкоди фінансовій безпеці держави”.


  Сяо Цзяньхуа кілька років тому вважався одним із найбагатших людей в Китаї. Його клієнтами були керівники Комуністичної партії Китаю, і, навіть, китайський лідер Сі Цзіньпін.


  Мільярдер Сяо Цзяньхуа зник у 2017 році. Китайська розвідка викрала його з готелю в Гонконгу та переправили до КНР.

 

Заставка НАГАДУЄМО