Російські дипломати повернули МЗС України дві ноти протесту, які стосувалися подій в контрольованих Росією українських регіонах. Про це 23 квітня повідомила речниця російського зовнішньополітичного відомства Марія Захарова.
У своїй традиційній манері Захарова закликала українських дипломатів «економити на папері», а «київській» владі закинула існування «в паралельній реальності».
Представниця МЗС Росії знову зробила наголос на тому, що Москва «не є стороною конфлікту на південному сході України» і «не здійснює контроль над територією Донбасу».
Також Захарова знову заявила, що «питання приналежності Криму закрите» і що «Крим і Севастополь у 2014 році добровільно возз’єдналися з Росією».
«Всі ноти протесту щодо дій російської влади… будуть і надалі повертатися українській стороні у зв’язку з відсутністю підстав для їхнього розгляду», – сказала офіційна речниця Кремля.
ОРДЛО, «ЛуганДонія», «ленере/денере» – ну, якось не звучить!, – так вирішили російські окупанти і вирішили трохи погратися з назвами захоплених російськими військами українських міст.
Смотрящій маріонеткової “ЛНР” Леонід Пасічник своїм «указом» перейменував Луганськ у Ворошиловград.
Документ на своїй сторінці в Facebook опублікував український журналіст Андрій Діхтяренко.
Але, у рашистів все, як завжди і через те саме місце. Виявляється, що нова назва “місто Ворошиловград” буде використовуватися ПОРЯД з найменуванням “місто Луганськ” при проведенні заходів, пов’язаних з “Великою Вітчизняною війною”.
Крім цього були перераховані дати, до якої застосовуватиметься ново/стара назва міста:
– 9 травня – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
– 22 червня – День пам’яті і скорботи – день початку Великої Вітчизняної війни.
– 14 лютого – День визволення Луганська (Ворошиловграда) від німецько-фашистських загарбників
Від нього вирішив не відставати і його колега смотрящій маріонеткової «ДНР» Денис Пушилін, який перейменував місто Донецьк у “Сталіно”. Як і Луганськ, відтепер місто Донецьк матиме подвійну назву, яка буде прив’язана до дня в календарі. Назву Сталіно будуть використовувати:
– 9 травня – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
– 22 червня – День пам’яті і скорботи – день початку Великої Вітчизняної війни.
– 8 вересня – День визволення Донбасі від німецько-фашистських загарбників “, – йдеться в тексті” указу “.
Відповідний “указ” Пушиліна від 23 квітня опублікував відомий блогер з ніком Necro Mancer в своєму Twitter.
Два дебила – это сила https://t.co/R9E2dIdTfQ #дидываевале #Пушилин #указ #совпадение #да_мы_ебанулись pic.twitter.com/sCiRVqk845
— Necro Mancer (@666_mancer) April 23, 2020
Невеличка історична довідка.
Росіяни не мають ніякого відношення до заснування Луганська. Першими, хто наважився там оселитися були сербські гусари, які присягнули на вірність російській імператриці Єлизаветі Петрівні (1741-1761 р.р.). У 1753-1755 роках за урядовим дозволом до них приєднуються сім’ї хорватів, молдаван і болгар.
З 1935 по 1958 роки назву міста змінили на Ворошиловград.
З 1958 по 1970 – Луганськ.
З 1970 по 1990 роки Луганськ вдруге став Ворошиловградом.
04 травня 1990 р. місту повернули його історичну назву.
Перша назва Донецька – Олександрівка. Датою заснування міста вважають 1779 рік, коли українські козаки заснували населений пункт, який став тепер передмістям Донецька.
Наступна назва – Юзівка. Поселення так було назване на честь валлійця (англійця) Джона Джеймса Юза, який в 1869 році побудував металургійний завод, що обріс селищами робітників.
В 1924 році Юзовку перейменували в Сталіно, хоча в російськомовних документах місто називали Сталін.
9 листопада 1961 року, місто Сталін перейменували в Донецьк.
Внаслідок такої «скрепоманії» відтепер назви обох українських міст напряму будуть залежати від дати у календарі.