Команда ветеранів війни з ампутованими кінцівками, стала срібним призером передсезонного футбольного турніру в Польщі

  Футбольна команда «Покрова АМП», до якої увійшли ветерани війни з ампутованими кінцівками, стала срібним призером передсезонного футбольного турніру в Польщі, повідомили у пресслужбі Львівської міськради. Турнір у Жешуві є першим в історії команди, відповідно й здобуте «срібло» є першою нагородою.

  «Покрова АМП» – перша в Україні футбольна команда, до якої увійшли військовослужбовці-ветерани з ампутаціями нижніх кінцівок. Також це перша подібна команда у світі, яка тренується на снігу.

  Команду створили саме на Львівщині у вересні 2023 року за ініціативи отців Салезіанського згромадження УГКЦ. 80% «Покрови АМП» – це військові, які воювали на фронті й отримали там поранення. Тренують спортсменів Богдан Мельник та Назар Русецький.

Фото Романа Балука

  У планах футбольного клубу на 2024 рік – участь у чемпіонаті Польщі ПЗУ АМП Футбол Екстракласа, який є одним з найсильніших в Європі. Старт чемпіонату запланований на 02-03 березня 2024 року.

  У футбол на милицях грають командами із семи людей на полі розміром 40х60 м. Польові гравці грають на милицях, милицю у них вважають продовженням руки, воротарі з ампутацією однієї руки перебувають під час матчу тільки у штрафному майданчику.

  Зауважимо, що українські прикордонники не випускали футболістів «Покрова АМП», які прямували на змагання в Польщу. Офіційна причина – брак необхідних документів, оскільки більшість гравців команди, незважаючи на ампутації, досі стоять на обліку як чинні військовослужбовці.


НАГАДУЄМО: