Кабмін запроваджує пілотну програму безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та інвалідів війни

   Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Тепер здобувачі освіти зможуть самостійно обирати напрям та вид професійного навчання, а також заклади освіти із переліку, який буде розміщено на сайті Державного центру зайнятості.

  Проєкт має сприяти подальшому працевлаштуванню ветеранів війни та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни, а також спрямований на підвищення конкурентоспроможності ветеранів та осіб з інвалідністю на ринку праці.   Координуватиме експериментальний проєкт будуть Мінекономіки та ДЦЗ — в межах системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Про це інформує Мінветеранів.

  Відповідно до Порядку, учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть проходити як первинну професійну підготовку, так і  перепідготовку, або підвищити кваліфікацію.

  Крім того, особам, які навчатимуться не за місцем проживання, а також особам, які супроводжуватимуть особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, передбачено компенсацію витрат на проїзд до місця навчання та у зворотньому напрямку, а також надання місця проживання на період навчання.

  Фінансування професійного навчання та пов’язаних із ним витрат під час реалізації експериментального проєкту буде здійснюватися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Олексій  Козир, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Глава УГКЦ толерантно роз’яснив Папі Римському, що міф про велику російську культуру перетворився на рашизм