Громадянська війна в Російській Федерації повільно набирає обертів

  Про те, що Російська Федерація “тріщить по швах”, свідчать три яскраві події, які відбулися минулої доби:

1) за даними інтерактивної карти DeepState російські повстанці проти рашистського кремлівського режиму на початок доби 05 червня 2023 року встановили контроль над територією в 10 квадратних кілометрів,

2) вчора “бойові півні” Прігожина захопили в полон цілого підполковника РОСІЙСЬКОЇ армії і змусили його проговорити на камеру вигідний для “вагнерівців” текст.

3) ЗС РФ спробувало заслати на територію України (в Харківську область) свою ДРГ, але “щось”, як завжди, “пішло не за планом”, – але тут без коментарів.

  Про  головні події більш детально. 

1.) Триває операція російських повстанських загонів РДК и ЛСР на Бєлгородщині

  Російські повстанці в неділю 04 червня 2023 року заявили, що зайняли передмістя Шебєкіно, і запропонували рашистському гауляйтеру Білгородщини В’ячеславу Гладкову зустрітися в православному храмі і провести переговори, після завершення яких він зможе “просто так” забрати із собою двох російських військовослужбовців.

  Російський чиновник у своєму відеозверненні спочатку погодився, а потім відмовився це робити, заявивши, що бійці РДК та ЛСР нібито вбили полонених. Після такої заяви російські повстанці вирішили передати полонених росіян Україні для подальшого їх обміну. Більшість ЗМІ оцінюють результати “перемовин” (що не відбулися), як перемогу російських повстанців у моральному протистоянні із прокремлівськими рашистами.

  Прігожин заявив, що коли МО Росії “нє навєдут порядок” у Білгородській Народні Республіці, то він прижене туди своїх “бойових півнів”. Щоб це вчинити “вагнерівці” не збираються ні в кого питати дозволу чи очікувати на запрошення. Але є умова: без боєприпасів вони туди “ні ногой”.

  Місто Шебекіно, в районі якого триває операція Легіону “Свобода Росії” (ЛСР) та “Російського добровольчого корпусу” (РДК), знаходиться повністю без світла і води. Причина – артобстріли, авіаційні та ракетні удари зс рф, внаслідок яких було пошкоджено систему електропостачання, а оперативно відновлювати її нема кому – це вам не Україна.

2) Найманці ПВК “Вагнер” захопили в полон підполковника російської армії

  “Вагнівці” стверджують, що захопили в полон підполковника російської армії, який наказав обстріляти їхні позиції. На підтвердження своїх слів вони демонструють відеозапис, на якому “виправдовується” підполковник російської 72-ої окремої мотострілецької бригади.

  Він зізнається, що “перебуваючі у стані алкогольного сп’яніння” наказав відкрити вогонь по “бойовим півням” Прігожина через “особисту неприязнь”. Чи прилетіла йому наприкінці інтерв’ю кувалда у подарунок — невідомо.

  Цікаво те, цій історії передувала заява прес-служби ПВК “Вагнер” про те, що їхні найманці 17 травня 2023 року вступили в бій із регулярною армією РФії. Терористи помітили поблизу селищ Опитне та Озарянівка, неподалік Бахмута, “групи Міноборони Росії, які мінували дороги в тиловій зоні “вагнерівців”. Туди одразу вирушили сапери найманців. Вони “знайшли міни і тільки розпочали розмінування”, як були “змушені припинити роботи”, оскільки по ним “з боку позицій Міноборони РФ” відкрили вогонь зі стрілецької зброї. Потім сам Прігожин заявив, що військовослужбовці Міноборони РФ замінували шляхи відходу ПВК «Вагнер» із Бахмута.

Громадянська війна в Російській Федерації фактично вже почалася і дуже повільно, майже непомітно, набирає обертів

   Інколи в повідомленнях ЗМІ з’являється інформація про “інциденти” в лавах російських окупантів. То буряти з чеченцями не поділили награбоване і трохи перестріляли один одного в Херсонські області. В іншому повідомленні з ЛуганДонії мова йшла про те, як чеченці знущаються та ґвалтують своїх “колег” з інших суб’єктів рфії. Було повідомлення з Бєлгородщини про знущання росіян над таджиками, який закінчився перестрілкою і загибеллю кількох росіян і обох нацменів.
  Останні кілька місяців з’являються повідомлення про “непорозуміння” між тік-токерами з “ахмат-чаю” і “бойовими півнями” Прігожина. Крім того, Євгєнію Прігожину, який “пустив на м’ясо” 90% “куплених” зеків, вдалося свою фактичну поразку продати на медіа ринку, як “Перемогу”, а себе красивого позиціонувати, як “мужика зі сталевими яйцями”.

    Така реклама військового найманства призвела до поширення на Росії моди на “приватні військові компанії”, більше схожі на середньовічні феодальні армії удільних князьків.

  Огульна критика Прігожиним генералітету МО ЗС РФ остаточно підриває останні залишки “єдіноначалія” в російських збройних силах. І все це відбувається за мовчазної згоди путіна та під контролем ФСБ РФ. (От тільки “нєнада”: вони все прекрасно знають!… – авт.)

  Поява на політичному полі нового “мілітаризованого гравця” у вигляді “ЛСР” та “РДК”, взагалі може стати тим спусковим механізмом, який запустить “процес турбулентності” всередині РФ.

  Зважаючи на все вищевикладене нам потрібно готуватися до “російських несподіванок” і визначитися з кількома моментами.
  1) Чи потрібно допомагати повстанцям у створенні створенні “народних республік” на базі прикордонних: Брянської, Курської, Бєлгородської, Воронезької, Ростовської областей та Кубанського (Краснодарського) і Ставропольського “федеральних утворень”? Що Україна хоче бачити на своєму східному кордоні після завершення війни?

  2) Сьогодні українські ЗМІ розповідають про початок громадянської війни на Росії кожен “на свій лад”. Прорсійські ЗМІ, які ще не отримали чітких “вказівок з Кремля” (бо там самі всі в шоці), приховано подають це як наступ ЗСУ на територію РФ. Вони намагаються віднайти такі коментарі українських високопосадовців, чи простих чиновників, які б ілюстрували саме це “їхнє бачення”.

  Було б дуже доречно, якби прямо зараз відбулась конкретизація – як правильно називати події, які останній тиждень відбуваються на території Бєлгородщини? Було б дуже доречно, якби українські чиновники трохи випередили надходження “методичок Кремля” і після детального опрацювання формулювань, почали б їх використовувати під час своїх коментувань тих чи інших подій.

  3) Українська влада має бути готова до двох несподіванок. Перша – невдалий наступ ЗСУ на фронті (будемо сподіватися, що цього ми зможемо уникнути); друга – початок громадянської війни на території Росії після успішного українського контрнаступу на фронті.

  Путін створив армію, яка вміє добре воювати із погано озброєним і неорганізованим противником, вміє вбивати, ґвалтувати, все нищити і мародерити. З історії добре відомо, чим закінчують подібні “армії”. Взяти, хоча б, похід Наполеона Бонапарта на Москву в 1812 році… Що буде з “армією путіна” – час покаже, але наполегливі спроби нав’язати Україні “переговорний процес за мінськими сценаріями” показує, що нам варто дуже скоро очікувати “несподіванок”.

Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів”.
“НОВА: новини ветеранів” буде продовжувати відстежувати та інформувати про події на території Російської Федерації.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 467 доба – огляд подій на фронті