Генсек ООН продемонстрував посередньо-нейтральну позицію по відношенню до росії

Гутереш

  Генсек ООН 5 січня 2023 року ухвалив рішення розформувати місію щодо встановлення фактів теракту в Оленівці, аргументувавши відсутністю умов для направлення місії на місце події. З цього приводу уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець зробив заяву про розпуск місії ООН щодо встановлення фактів щодо загибелі військовополонених у колонії в окупованій Оленівці Донецької області, вказавши, що це ще раз продемонстрував посередньо-нейтральну позицію ООН – з жодним словом засудження російської сторони.

 

  “На жаль, ухвалено таке рішення. Якщо вже створили, то хоч якусь роботу зробіть. А якщо ви не отримали гарантій безпеки, прямо публічно скажіть: росія нас не допустила”, – наголосив Омбудсмен у Telegram.


  Лубинець також зазначив, що українська сторона місяцями надсилала запити до ООН щодо розслідування. І він, як Омбудсмен, ініціював зустріч із членами місії і готовий був поїхати на місце трагедії, “щоб почалася хоч якась робота”.


  Нагадуємо, що в ніч на 29 липня 2022 року, під час вибуху на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, було знищено будівлю, де утримувалися українські військовополонені. За повідомленнями в колонії загинуло 50 українських військовополонених та понад 70 отримали поранення.

 

  Після всього, що сталося, росія продовжує залишатися у Радбезі ООН.

 

НАГАДУЄМО:

За тиждень на росії розпочнеться мобілізація: війна триватиме ще і наступного року