Генсек НАТО закликав Росію припинити бойові дії на сході України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вкотре закликав Росію припинити бойові дії на сході України. Він зазначив, що потрібно дотримуватися умови припинення вогню, щоб боротися з коронавірусом. Про це він заявив під час пресконференції за підсумками засідання ради міністрів закордонних справ країн Альянсу в Брюсселі.

«Коли мова йде про східну Україну, Донбас, ми бачимо, що попри заклик до Росії припинити військові дії, підтримувані Росією сепаратисти продовжують атакувати українські сили. Ми бачимо, що порушення режиму припинення вогню тривають як в Донецьку, так і в Луганську»,  наголосив Єнс Столтенберг.

За словами Генсека НАТО, про ці порушення повідомляє не тільки Україна, але й підтверджують спостерігачі Організації з безпеки і співпраці в Європі.

«Ще однією проблемою є те, що у спостерігачів ОБСЄ тепер ще більше проблем із виконанням завдань, тому що вони обмежені у можливості пересування, отже вони не можуть звітувати так, як повинні», – додав очільник Альянсу.

Єнс Столтенберг також зазначив, що криза коронавірусу використовується як виправдання для подальшого обмеження роботи спостерігачів ОБСЄ та робить ситуацію на сході України ще більш складною.

«Ми закликаємо Росію припинити бойові дії на сході України, підтримку сепаратистів, які відповідальні за порушення припинення вогню. Нам необхідно повністю дотримуватися угоди про припинення вогню, щоб мати можливість боротися з кризою коронавірусу в країні»,  резюмував Єнс Столтенберг.