Генерал, який зумів організувати оборону Миколаєва, міг опинитися за ґратами

  Мало хто, навіть із людей які цікавляться “політикою”, знає про цю історію, як виявилося. Я і сам випадково дізнався. А розв’язка, виявляється, настала ще минулої осені.

  Пам’ятаєте справу генерала Марченка? Його звинуватили в закупівлі, нібито, “неякісних” бронежилетів. Дуже багато смороду підняли, “хлопці незахищені гинуть через Марченка, бо він таке закупив”, і т.п.

  Кіборг, учасник боїв за ДАП, генерал Марченко, працював в Міноборони над зміною речового забезпечення. Нова форма, нове взуття, і все інше. Жив на зйомній квартирі, їздив на велосипеді на роботу.

  11 листопада 2019 суд заарештував начальника головного управління Міністерства оборони України Дмитра Марченка з альтернативою застави у 76 мільйонів гривень. 28 листопада Київський апеляційний суд зменшив розмір застави до 20 мільйонів гривень.

  Оцю заставу внесли за Марченка у грудні 2019 року. 1 млн зібрали українці на різних заходах і благодійних концертах, а 19 млн дав Порошенко особисто. Так Марченко вийшов на свободу, а слідство тривало далі.

  В лютому 2022 року Марченко все ще під слідством. Він сам попросився, щоб його направили на фронт, і його послали в Миколаїв, де на той момент все було дуже погано. Про це є багато свідчень безпосередніх учасників. Марченко зміг в короткі строки налагодити оборону, і, завдяки йому та героїзму бійців ЗСУ – Миколаїв вистояв. Надалі Марченко продовжував воювати, перебуваючи під слідством. А якби Порошенко тоді не вніс гроші за нього – він би і не воював, просто сидів би у СІЗО весь цей час.

  Так звані “браковані бронежилети Марченка” були заарештовані і з 2019 року лежали на складах. В лютому 2022 року їх терміново роздали бійцям. Бо всі знали, що вони не браковані.

  Справа Марченка валилася на повну, а значить – треба було повернути заставу. Але це було дуже неприємно тим, хто так хотів знайти злочин в його діях. Тому затягували час. Кажуть, на нього виходили з пропозицією – ми вертаємо заставу, ти її даєш на благодійний фонд прокуратури, і все ніби на ЗСУ буде витрачене. Кажуть, Марченко їх послав.

  Врешті решт, восени 2022 – заставу повернули. Кошти вернулися до Порошенка, котрий витратив їх на благодійність – зокрема, на хлібопекарню в Херсоні. В телемарафоні про це не розказували.

  Моралі в цій історії немає. Просто, щоб ви знали. Бо я стежив за цією історією. 

  Все.
@Андрій Боднарчук

НАГАДУЄМО:

Міжнародна комісія ООН не знайшла доказів того, що Росія здійснює в Україні геноцид