Французькі танки AMX-10 RC виявилися непридатними для наступу

   Французькі легкі колісні танки AMX-10 RC виявилися непридатними для наступу. Таку думку в інтерв’ю AFP висловив командир батальйону 37-ї бригади морської піхоти ЗСУ майор із позивним “Спартанцем”.

  За його словами, легкі колісні танки AMX-10 RC через свою тонку броню непрактичні в наступі, але їх можна використовувати в розвідці і для вогневої підтримки.

  Внаслідок вибуху 152-мм артилерійського снаряда поряд з танком AMX-10 RC уламки пробили броню і весь екіпаж загинув, сказав “Спартанець”. “Зброї хороші, прилади спостереження дуже хороші. Але броня тонка і застосовувати їх на передньому краї недоцільно”, – підсумував співрозмовник AFP.

  AMX-10 RC, Roues-Canon в перекладі з французької буквально «колісна гармата», – бойова броньована машина виробництва GIAT Industries, призначена для розвідувальних цілей. Інколи її називають колісним винищувачем танків або ж навіть легким танком.

  AMX-10 RC надійшли на озброєння французької армії в 1981 році. Починаючи з 2021 року на заміну їм та схожим з ними ERC 90 Sagaie до французького війська почали надходити машини EBRC Jaguar.

  Машина оснащена потужною 105-мм гарматою GIAT, встановленою в зварній алюмінієвій башті. Башта TK 105 також служить для розміщення трьох членів екіпажу, а водій сидить у передній частині корпусу; для наведення гармати служить система керування вогнем COTAC.

  Керування AMX-10RC подібно до танку: осі його коліс не повертаються, а зміна напрямку здійснюється перемиканням передач окремо для коліс з різних боків машини. Перевагою такого способу є можливість розвороту на місці, а також те, що ходова частина простіша та компактніша, ніж у бронемашин із керуванням за допомогою керма.

  Два водомети, встановлені по боках в задній частині служать для руху на воді. Повнопривідна 6×6 AMX-10 RC має гідропневматичну підвіску зі змінним кліренсом і нахилом.

  Основне озброєння AMX-10 RC — нарізна 105-мм гармата середнього тиску 105/47 F2 MECA, встановлена у тримісну башту GIAT Industries TK 105. Гармата F2 веде вогонь специфічними боєприпасами 105×527 мм R. Номенклатура боєприпасів має чотири різні типи снарядів.

  Система наведення гармати електрогідравлічна SAMM CH49, однак гармата не стабілізована. Співвісно (коаксіально) з основним озброєнням встановлено кулемет ANF1 калібру 7,62 мм, а з боків башти встановлено два димових гранатомети з електроприводом. Загалом перевозиться 38 снарядів, 4000 набоїв калібру 7,62 мм і 16 димових гранат.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 495 доба – загальний огляд подій на фронті і в тилу