Часопис війни, 495 доба – загальний огляд подій на фронті і в тилу

 Триває 495 доба доба війни російської федерації проти України. Пресслужба ГШ ЗСУ інформує, що ворог зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось  39  бойових зіткнень.

   Завтра чи післязавтра розпочнеться масштабний наступ ЗСУ, — поінформував світову спільноту президент Сербії. “Контрнаступ буде саме на двох напрямках – один у бік Бахмута, і набагато значніший у напрямку Енергодару та Мелітополя. Я думаю, що вони зібрали понад десятка бригад і збираються прорвати російську оборонні лінії на цих напрямках”, – заявив Вучич.

  – В США розмірковують над можливістю надати Україні касетні боєприпаси “протягом тривалого часу”,  — заявив Марк Міллі (на фото). “Українці попросили про це, інші європейські країни надали частину цієї зброї, росіяни використовують її. Процес ухвалення рішень триває”, – також додав він.

Події на фронті.    “ЗСУ з важкими боями просуваються на Бердянському та Мелітопольському напрямах”, – повідомила Ганна Маляр. На Сході ворог наступає на Авдіївському, Мар’їнському, Лиманському напрямку. Ворог також почав наступ на Сватівському напрямку. Там ведуться запеклі бої. Противник атакує Білогорівку, Серебрянку. На Бахмутському напрямку: південним флангом рухаємося вперед, маємо частковий успіх, на північному – точаться бої. Ворог перекинув туди 2 десантно-штурмові полки. Просуваємось з важкими боями на Бердянському та Мелітопольському напрямках.

Сватівський напрямок. Рашисти намагаються за допомогою артилерії перетворити Серебрянське лісництво на Серебрянську пустелю. Досить важка ситуація в Білогорівці(Л).
Бахмутський напрямок. Тривають бої біля Берхівки та на захід від Кліщіївки. В деяких місцях ЗСУ мають успіх.
Авдіївський напрямок. Ворог продовжує штурмувати Авдіївську дугу зі сходу.
Бердянський напрямок — без змін.
Запорізький напрямок — тривають бої північніше Роботиного.
Херсонський напрямок. Рашисти продовжують рівняти із землею захоплений ЗСУ плацдарм в Дачах. Наші захисники тримаються. Їх підтримує наша артилерія.

   М.Подоляк закликав Світ серйозно відреагувати на можливий підрив ЗАЕС росіянами а не “красномовно мовчати”. “Від теракту на найбільшій атомній станції Європи нас відділяє лише одна спільна публічна заява від лідерів глобального світу: “Будь-яка російська провокація на ЗАЕС миттєво буде прирівняна до використання тактичної ядерної зброї з відповідними конкретними наслідками”. Що ми чуємо натомість? Абсолютна та красномовна… тиша. Може, годі раз за разом наступати на одні й ті самі граблі?” – написав радник голови у своєму Twitter.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 494 доба – загальний огляд подій