Фахівці вирахували реальну дальність ураження російських некерованих авіабомб з УМПК - Nova

Фахівці вирахували реальну дальність ураження російських авіабомб з УМПК

Фахівці вирахували реальну дальність ураження російських авіабомб з УМПК

   Росіяни заявили, що дальність ураження ФАБ з УПМК становить близько 90 км. Але аналітики вирахували, що реальна дальність російських бомб становить в середньому 60 км. Після того, як у соцмережах показали скидання плануючих авіабомб з російського винищувача-бомбардувальника Су-34, у виданні Defense Express встановили, де запускали бомби, і розрахували їхню реальну дальність.

  УМПК – це комплект крил для некерованих бомб серії ФАБ, які сьогодні активно застосовуються російською авіацією. Це досить примітивні комплекти, які наводяться за системою GPS.

  У певний момент у відео було показано скидання двох бомб УМПК, які опинилися на тлі Дар’ївки та Роздольного біля Каланчацького лиману. Завдяки цьому фахівці змогли прокласти вектор польоту бомб та отримати розуміння дальності польоту плануючих бомб УМПК. Виявилося, що вона становить 60-65 км і то за умови висотного та високошвидкісного польоту носія.

Фахівці вирахували реальну дальність ураження російських авіабомб з УМПК
Приблизна дальність удару плануючих авіабомб з УМПК

  Перша інформація про використання УМПК з’явилася 04 січня 2023 року, а вже 04 квітня 2023 року спікер Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що російські окупанти скидають до 20 плануючих авіабомб на добу. Їх запускають із винищувачів-бомбардувальників Су-34 та винищувачів Су-35.

  Крильові комплекти для авіабомб дозволили російським літакам завдавати непрямих ударів по цілям залишаючись при йьому недоступними для української системи ППО.

  Але росіяні зіткнулися з проблемою: вага бомби ФАБ-500М-62 з УПМК перевищує вантажопідйомність найпоширеніших російських пілонів на літаках. Це вже призводило до відриву бомби під час маневрування літака.

  Ще одним недоліком російського УМПК є те, що запобіжник бомби переходить у стан “бойової готовності”, як і в звичайній бомбі – в момент відриву від літака. Це означає, що якщо крила не розкриються, то бомба може просто впасти і вибухнути, у тому числі і на російській або контрольованій рашистами території, як це сталося у Білгороді 20 квітня 2023 року. У крилатих бомбах запал спрацьовує тільки під час польоту.

Фахівці вирахували реальну дальність ураження російських авіабомб з УМПК
Авіабомба ФАБ-500 з уніфікованим модулем планування та корекції (УПМК)

  Для своїх крилатих плануючих бомб із уніфікованим модулем планування та корекції росіяни почали використовувати модуль “Комета-М”, знятий з безпілотників “Орлан”. Про це написав авіаційний експерт Петро Бутовскі для медіа The Drive.
  “Комета-М” – це захищена антена виробництва ВАТ “ВНДІР-Прогрес”, яка робить російські безпілотники “невидимими” для засобів РЕБ. За рівнем захисту вона відповідає приймальникам НАТО. Однак “Комета-М” призначена для дронів та безпілотників, а не для важких некерованих авіабомб. Крім того, можуль має великий недолік: він одночасно може нейтралізувати лише три системи РЕБ. Тому на фронті українські військові знайшли спосіб придушувати та дезорієнтувати безпілотники з подібними присторями керування.

Фахівці вирахували реальну дальність ураження російських авіабомб з УМПК
Так виглядає блок апаратури “Комета-М” з модуля УМПК, який приймає сигнал супутників та використовується для наведення ФАБ

  Технологічно російський “уніфікований модуль планування та корекції” (скорочено – УМПК) не зрівняється з американським JDAM за будь-якими параметрами, стверджують фахівці. Однак Повітряно-космічні сили рфії їх активно використовують, що є значною проблемою для України, бо їх майже неможливо збити.

  І, навіть, із такими незначними параметрами авіабомби з УПМК становлять для ЗСУ певну проблему. Единий спосіб її вирішити – прискорити передачу Україні літаків F-16 із відповідним озброєнням. Тоді ФАБ з УПМК просто не взмозі будуть дістати позицій ЗСУ.

Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів”

 

НАГАДУЄМО:

http:///rosiiany-hrabuiut-nashu-arkheolohichnu-spadshchynu-na-okupovanykh-terytoriiakh/

Поділитися: