Для реалізації Зернової Угоди Росія взагалі непотрібна, – ОʼБраєн

  За декілька місяців реально повернутись до довоєнного рівня експорту зерна з України, заявив керівник Офісу з координації санкцій Держдепартаменту США Джеймс ОʼБраєн. Існують життєздатні маршрути через територіальні води України, а також суходолом. Це дозволяє взагалі не вести діалог з рф стосовно «коридорів».

  Росія не потрібна для участі у “Зерновій угоді”, а іншим країнам слід зайняти більш жорсткі позиції, –заявив радник керівника ОП М.Подоляк

  “У нас є угода: ООН – замовник великої кількості зерна для низки країн Африканського континенту, Близького сходу. Туреччина є ключовою країною Чорноморської акваторії – забезпече для ООН передачу українського зерна через порти Туреччини. До чого тут росія? Чому ви принижуєтесь перед рф?”, – зазначив радник керівника ОП.

  Він додав, що Україна, яка наразі у стані війни, дбає про те, щоб Чорноморська акваторія була вигідна комерційно для інших країн, і це абсурдно.

  А тим часом із порту Одеси вийшло вже друге іноземне судно після того, як РФ зірвала “Зернову Угоду” із Туреччиною і ООН. Йдеться про балкер Primus під прапором Ліберії, який ще 20 лютого прибув із грецького порту Перама під найменуванням Polarstar. За даними MarineTraffic, судно рухається у напрямку болгарського порту Варна.

НАГАДУЄМО:

У Чорному морі тривають бої за нафто-газові платформи, – британська розвідка