Держава створює Національне військове меморіальне кладовище

  Сьогодні, 8 грудня 2023 року, Верховна Рада України прийняла в цілому проєкт закону, необхідний для вирішення земельних питань початку будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Документ передбачає, що місце розташування майбутнього меморіалу визначає Кабінет Міністрів України.

  В серпні цього року Уряд прийняв постанову, якою було врегульовано питання щодо проектування НВМК, яке розташовуватиметься в межах Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області.

  На земельній ділянці у понад 260 гектарів будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура.

  Ухвалений сьогодні законопроєкт також надає можливість перепоховання на НВМК Героїв України, яким, починаючи з 2014 року, вручено орден “Золота Зірка”; перепоховання видатних борців за незалежність України у ХХ столітті за рішенням та у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України; перепоховання осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та поховані на тимчасово окупованих територіях; а також осіб, урна з прахом яких похована в колумбарії інших кладовищ.

  Україна має гідно вшанувати тих, хто заплатив найвищу ціну за нашу свободу та незалежність. Для цього держава створює Національне військове меморіальне кладовище. Сьогодні Парламент підтримав в цілому законопроєкт, необхідний для будівництва та експлуатації такого кладовища. Цей законопроєкт дозволить у прискореному режимі завершити необхідні роботи. Зокрема, будуть вирішені питання щодо земельної ділянки, містобудівних умов та оцінки впливу на довкілля. Дякую депутатам за підтримку!”, – повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.

  Будівництво здійснюватиметься у кілька черг. У першій черзі буде побудовано сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з нашими Воїнами, і необхідні споруди для організації поховань.

НАГАДУЄМО: