Crew Dragon Endeavour доправив на МКС новий екіпаж

  Космічний корабель Crew Dragon Endeavour із місією Crew-6 зістикувався з Міжнародною космічною станцією (МКС) 3 березня о 1:40 за східним часом (08:40 за київським). Про це повідомляє Space.

  Стикування відбулося на висоті 420 кілометрів над Землею. Екіпаж Crew-6 був готовий зробити це на годину раніше, але Endeavour зупинився, поки SpaceX усувала збій на борту: один з 12 гачків, які допомагають надійно з’єднуватися з МКС, видав помилку. Зрештою, наземні команди передали програмне забезпечення, яке виправило проблему з датчиком.

  До складу місії Crew-6 входять астронавти NASA Воррен Хобург та Стівен Боуен, астронавт Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Султан Аль-Неяді і космонавт Роскосмосу Андрій Федяєв.

  Після відкриття люка між кораблем та МКС о 10:45 03 березня 2023 року та перевірки герметичності екіпаж місії Crew-6 перейшов на МКС. До цього на станції знаходилися астронавти NASA Френк Рубіо, Ніколь Манн, Джош Кассада, японський астронавт Коічі Ваката та росіяни Сергій Прокопʼєв, Дмитро Пєтєлін та Анна Кікіна.

  Через п’ять днів космічний корабель Crew-5, який прибув на МКС на початку жовтня 2022 року, має повернути на Землю астронавтів НАСА Джоша Кассаду, Ніколь Манн, Коїчі Ваката і россійську космонавтку Анну Кікіну.

  НАГАДУЄМО:

На МКС знову проблеми – відбулася розгерметизація на російському космічному кораблі Прогрес МС-21